صنایع شیمیایی می تواند کاملا خنثی کربن

صنایع شیمیایی می تواند تبدیل به کربن خنثی تحقیقات جدید نشان می دهد.

سوئیس شورای فدرال تصمیم گرفته است که این کشور باید تبدیل به کربن خنثی تا سال 2050. این ممکن است به چالش کشیدن تا آنجا که ترافیک ماشین و کل بخش برق نگران هستند اما غیر ممکن نیست—با سیستماتیک برق و منحصر به فرد با استفاده از کربن خنثی منابع انرژی ،

یک سوئیچ از این نوع خواهد بود مشکل تر است برای صنایع شیمیایی. در حالی که برای بسیاری از دیگر بخش های صنعتی یکی از نگرانی های اولیه خود است بهره وری انرژی در صنعت شیمیایی نیز باید آدرس سوال از مواد خام است.

“پلیمرها و پلاستیک مصنوعی الیاف نساجی و داروهای حاوی کربن است. آن را از جایی” توضیح می دهد که مارکو Mazzotti استاد مهندسی فرآیند در ETH زوریخ. به عنوان چیز ایستاده اکثریت قریب به اتفاق این کربن می آید از نفت و گاز طبیعی است. در طول تولید و هنگامی که محصولات شیمیایی سوزانده شده و یا تجزیه در پایان زندگی خود آنها را آزاد شرکت2.

با استفاده از چهره های بتن و تولید متانول به عنوان یک مطالعه موردی Mazzotti و همکاران از ETH زوریخ و دانشگاه اوترخت در حال حاضر به طور سیستماتیک در مقایسه با روش های مختلف است که با هدف کاهش خالص شرکت2 گازهای گلخانه ای از صنایع شیمیایی به صفر است. نتیجه گیری اصلی از این مطالعه جدید است که هدف از دستیابی به net-صفر CO2 تولید گازهای گلخانه ای در صنایع شیمیایی است که در واقع قابل دسترسی است.

همه این روش ها این مطالعه به بررسی برای دستیابی به این هدف باید هر دو مزایا و معایب آن آشکار خود را متفاوت در مناطق مختلف جهان است. در ضمن تمام سه مفهوم نیاز به انرژی بیشتر (در صورت برق) از زمان روش های تولید.

محققان سه روش پيشنهادي به شرح زیر است:

  • یک رویکرد شامل ادامه به استفاده از منابع فسیلی به عنوان مواد خام اما به طور سیستماتیک گرفتن CO2 تولید گازهای گلخانه ای و sequestering آنها را در زیر زمین با استفاده از یک فرایند شناخته شده به عنوان جذب و ذخیره سازی کربن (CCS). مزیت بزرگ این است که امروز تولید صنعتی فرآیندهای نمی خواهد نیاز به تغییر است. اما سایت های ذخیره سازی باید مناسب از نظر زمین شناسی, ارائه, برای مثال, عمیق لایه های رسوبی است که حاوی آب نمک. این سایت ها یافت نمی شود و در سراسر جهان است.
  • روش دیگری را در صنعت با استفاده از کربن از CO2 اسیر در پیشبرد از هوا یا از زباله های صنعتی گازهای. این فرایند به نام کربن جذب و استفاده (CCU). هیدروژن مورد نیاز برای محصولات شیمیایی می تواند به دست آمده از آب با استفاده از برق است. این رویکرد شامل تعمیرات اساسی عمده ای از مواد شیمیایی فرآیندهای تولید و بازسازی بخش های بزرگی از زیرساخت های صنعتی. علاوه بر آن نیاز به یک مقدار زیادی از برق—شش تا ده برابر بیشتر از CCS.”این روش را می توان توصیه می شود تنها در کشورهای با برق عاری از کربن مخلوط” Mazzotti توضیح می دهد. “ما به وضوح نشان می دهد که با استفاده از مقادیر زیادی از برق از زغال سنگ و یا گاز سوز نیروگاه را در واقع می تواند بسیار بدتر برای آب و هوا از زمان تولید روش مبتنی بر سوخت های فسیلی است.”
  • یک گزینه نهایی خواهد بود به استفاده از زیست توده (چوب, قند, گیاهان, گیاهان) به عنوان مواد خام برای صنایع شیمیایی. اگر چه این روش نیاز به برق کمتر از دیگران آن را شامل بسیار فشرده استفاده از زمین برای رشد محصولات—نیاز به 40-240 بار زمین بیشتر از روش های دیگر.

Mazzotti و نویسندگان بر اساس مطالعه خود را در تولید متانول است که شبیه به فرایند مورد استفاده برای تولید سوخت.

کار خود را در نتیجه نیز به اطلاع بحث و گفتگو در مورد آینده هواپیماهای سوخت Mazzotti می گوید. “ما از شنیدن آن زمان دیگر حتی از کارشناسان که تنها راه حمل و نقل هوایی می تواند تبدیل به کربن خنثی است از طریق استفاده از سوخت مصنوعی,” او می گوید. “اما این درست نیست.”

تولید سوخت مصنوعی است که بسیار انرژی بر روند. اگر برق از زغال سنگ و یا گاز سوز در نیروگاه شد مورد استفاده قرار گیرد برای این منظور مصنوعی سوخت را حتی بزرگتر کربن از سوخت های فسیلی است. این مطالعه نشان می دهد که وجود دارد حداقل دو گزینه قابل دوام برای مصنوعی سوخت: حمل و نقل هوایی می تواند همچنان به استفاده از سوخت های فسیلی اگر شرکت2 هواپیما ساطع شده بودند دستگیر و منزوی در جای دیگر و یا سوخت می تواند به دست آمده از زیست توده.

این تحقیق به نظر می رسد در صنعتی و مهندسی شیمی تحقیقات.

این پروژه تحقیقاتی به حال کمک های مالی از سوئیس صلاحیت مرکز تحقیقات انرژی—بهره وری از فرآیندهای صنعتی (SCCER-EIP) و فدرال سوئیس از انرژی است.

منبع: ETH زوریخ

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>