تجلیل از 30 سال از تلسکوپ فضایی هابل

آن بوده است که 30 سال پس از ناسا راه اندازی تلسکوپ فضایی هابل 24 آوریل سال 1990. رصدخانه انجام شد و در بالاترین نقطهء کشتی در خلیج محموله بار از شاتل فضایی دیسکاوری و برای سه دهه هابل تاریخ بود نزدیک و در هم تنیده با شاتل. این تلسکوپ در اصل برنامه ریزی شده برای راه اندازی در سال 1986 اما غم انگیز رقیب حادثه در شروع آن سال منجر به چهار سال تاخیر.

زمانی که هابل در نهایت آن را به مدار آن را هنوز هم نمی قایقرانی صاف. تقریبا بلافاصله دانشمندان کشف یک نقص جدی در این تلسکوپ آینه ساخته شده است که ستاره ها نگاه کمی مبهم به جای تیز مانند مشخص می کند نور است. از آنجا که نقطه تمام از قرار دادن هابل در بالای جو زمین شد و برای جلوگیری از تاری که تلسکوپ زمینی رنج می برند از این فاجعه خبر بد.

برای هر یک از دیگر فصل های ماهواره ای وضعیت شده اند ماموریت-اما نه برای هابل که طراحی شده بود در تمام طول به سرویس در فضا — یکی دیگر از راه سرنوشت آن بود جدایی ناپذیری به شاتل.

مرتبط با: تلسکوپ فضایی هابل و 30 سال است که تبدیل به نظر ما از جهان

اولین سرویس پرواز توسط شاتل فضایی اندور در دسامبر سال 1993 در اصل برنامه ریزی شده به عنوان یک تعمیر و نگهداری روزمره مراجعه کنید. به جای آن شد فوری ماموریت نجات. در یک سری از تنش spacewalks این فضانوردان جایگزین هابل دوربین اصلی با یک طراحی دوباره یک و نصب اصلاحی اپتیک بسته بندی برای سازهای دیگر.

در آنچه ممکن است دوم بزرگترین شاهکار بشر spaceflight (پس از فرود ماه), Hubble آورده بود تا به طراحی آن spec. در حال حاضر آن را می توانید ببینید همه شگفتی های جهان را با روشنی است که هرگز نمی تواند دست آمده از سطح زمین است. چهار بعدی نگهداری ماموریت های گذشته توسط شاتل فضایی آتلانتیس در ماه مه سال 2009 را تضمین هابل در جهان باقی مانده است قدرتمند ترین تلسکوپ به این روز است.

به عنوان تیره آسمان شب به نظر می رسد از زمین به سطح آن می شود هرگز به طور کامل سیاه و سفید با توجه به airglow در جو که محدودیت توانایی دودستی ستاره شناسان به قرار گرفتن در معرض طولانی عکس. در هابل در ارتفاع بالا, اما, پس زمینه آسمان واقعا زمین سیاه و سفید است که به وسیله آن می توانید ببینید فوق العاده ضعف اشیاء اگر آن خیره در همان پچ را از آسمان برای مدت طولانی به اندازه کافی. که منطق پشت یکی از هابل ترین دستاوردهای چشمگیر: مجموعه ای از عمیق-field’ تصاویر که برای اولین بار در سال 1996 منتشر شد و اخیر — هابل, افراطی, عمیق در زمینه (HXDF) — در سال 2012.

“قبل از هابل ما می دانستم که اساسا هیچ چیزی در مورد کهکشان ها در نیمه اول زندگی از جهان” Garth Illingworth یکی از دانشمندان در پشت این پروژه گفت: همه چیز در مورد فضا. “این اولین 7 میلیارد سال جهان را در 13.8 میلیارد سال زندگی. در حال حاضر هابل از طریق نظرسنجی قابل توجه مانند HXDF است جستوجو کرد به دوران اولین کهکشان ها.”

از طریق این نوع از کار هابل کشف شده کهکشان ها مانند GN-z11 بیشتر از راه دور کشف شده توسط تلسکوپ هابل. “فقط 400 میلیون سال پس از انفجار بزرگ هابل است که به دنبال از طریق 97 ٪ از تمام زمان برای دیدن GN-z11 دور outstripping چه می تواند انجام شود با بزرگترین تلسکوپ روی زمین است.”

اگرچه هابل بهترین و شناخته شده برای دیدنی تصاویر گرفته شده با دوربین های دیجیتال, این در حال تکمیل دیگر به همان اندازه مهم ابزار در قالب طیف سنج. دومی اضافه کردن یک بعد کاملا جدید هنوز ارشد پروژه دانشمند جنیفر وایزمن گفت. “طیف گرفته شده با STIS طیف در هابل به شما می گوید در مورد ترکیب گازها و مواد در سیستم و حرکات مواد نیز هست. داشتن دوربین و طیف سنج به شما می دهد یک ترکیب قدرتمند از ابزار علمی.”

شاید چشمگیر ترین استفاده از هابل طیف سنج — و یکی که چند ستاره شناسان را پیش بینی زمانی که آن را راه اندازی 30 سال پیش — در بررسی اتمسفر به تازگی کشف سیارات فراخورشیدی در اطراف ستاره های دوردست. “این تکنیک به نام انتقال طیف سنجی شده است قوی تر حدود 100 بار” قدیمی لوئیس یک exoplanet متخصص در دانشگاه کورنل گفت: همه چیز در مورد فضا. “ما در واقع می تواند نگاه starlight فیلتر شده از طریق این سیاره جو برای پیدا کردن چیزی در مورد آنچه که در هوا در اطراف این سیاره فراتر از منظومه شمسی ما است.”

آن را به خصوص هیجان انگیز برای پیدا کردن اثری از مواد شیمیایی که در زمین ما مرتبط با زندگی در آب بودن یکی از بارز ترین. هابل عناوین ساخته شده در سال 2019 با اولین کشف آب در جو زمین-اندازه exoplanet K2-18b که مدار در منطقه قابل سکونت یک کوتوله سرخ ستاره است.

در آن 30 سال در فضا, تلسکوپ فضایی هابل کمک کرده به هر جنبه ای از ستاره شناسی — از منظومه شمسی خود ما را به دور ترین کهکشان و بیش از 15000 مقاله علمی منتشر شده است جزئیات نتایج آن است. این شامل بسیاری از هیجان انگیز اکتشافات جدید از جمله شواهد از سیاه چاله پرجرم درون آن باشد کمین در مراکز کهکشان ها.

یکی هابل دانشمند, آدم Riess از موسسه علوم تلسکوپ فضایی (STScI) که در عمل هابل در همکاری با ناسا اهدا شد به اشتراک گذاری از سال 2011 جایزه نوبل خود را در مشاهدات است که انبساط جهان شتاب گرفته است, نشان می دهد حضور مرموز انرژی تاریک.

NASA astronaut Kathy Thornton accesses Hubble repair equipment during the first servicing mission, in 1993.

ناسا فضانورد کتی Thornton دسترسی هابل تعمیر تجهیزات در اولین نگهداری ماموریت در سال 1993. (اعتبار تصویر: ناسا)

به عنوان دانشمند ارشد پروژه برای هابل آن را Jennifer وایزمن را به پیگیری از طیف گسترده ای از هابل فعالیت های علمی در زمینه های مختلف نجوم است. “سی سال به ماموریت علمی بهره وری از هابل است که در تمام زمان بالا,” او گفت: همه چیز در مورد فضا. “دلیل آن این است که سرویس دهی ماموریت به خصوص نهایی در سال 2009 بسیار موفق بوده اند نگه داشتن هابل بسیار مناسب برای بزرگ مشاهدات و برش لبه علم است. باهوش جدید با رعایت تکنیک های طراحی و توسعه توسط هابل دانشمندان را افزایش اکتشافات جدید را به عنوان به خوبی. و برجسته متخصص عملیات تیم در زمین — مهندسین و تکنسین ها و مدیران و پشتیبانی کامپیوتر — نگه داشتن سخت کوش سازمان دیده بان بیش از هابل زیر به خاطر علم بازگشت در حداکثر به عنوان هابل سنین است.”

پس چه نتیجه نهایی برای جامعه علمی? “در حال حاضر تقریبا یک هزار علمی مقالات منتشر شده در هر سال بر اساس اطلاعات از هابل,” وایزمن گفت. “که بیش از همیشه قبل از. حدود نیمی از این بر اساس اطلاعات گرفته شده از هابل بایگانی. این فوق العاده است. این بدان معنی است که داده های اصل گرفته شده برای یک علمی با هدف استفاده می شود و دوباره به صورت های مختلف علمی هدف — یک بازگشت بزرگ در تاریخ سرمایه گذاری!”

برخی از دانشمندانی که با هابل امروز هنوز هم در مدرسه و یا حتی دنیا — هنگامی که آن را راه اندازی 30 سال پیش در حالی که دیگران شده اند و از نزدیک با آن درگیر که در طول زمان. در رده دوم است Colin نورمن ارشد عضو هیات در STScI که به تماشای هابل راه اندازی از کیپ کاناورال فلوریدا در مارس 1990.

“هابل تغییر چشم انداز از نجوم و اخترفیزیک,” او گفت:. “آن را به مراتب بیش از آن در اوایل اهداف دیگر علم تسهیلات تا به حال ساخته شده چنین طیف وسیعی از اساسی اکتشافات. آن شده است یک امتیاز به ارتباط با این تلاش ها تبدیل شده است که جاسازی شده در فرهنگ زمان ما است.”

که آخرین نقطه یک جالب است. برای همه آن پیشگامانه علمی اکتشافات هابل منحصر به فرد ترین دستاورد مسلما الهام بخش, تاثیر, آن را تا به حال در عموم مردم. آن را کتمان می شود به آن می گویند معروف ترین تلسکوپ در تاریخ است.

قبل از هابل مردم بدون علاقه خاصی به نجوم احتمالا نمی تواند به نام یک تلسکوپ. در عین حال امروز ‘هابل’ یک نام خانگی فورا قابل تشخیص برای مردم در سراسر جهان و نمادی از درخشش نبوغ انسان و شگفتی های جهان.

چه دلیلی برای هابل منحصر به فرد یاد وضعیت? آن را بار خوانده شده مانند یک فیلم اسکریپت دارای یک قوس داستان” ری Villard, STScI اخبار مدیر گفت. “پیش بینی راه اندازی نوری شکست رستگاری با سرویس دهی ماموریت — پس از آن بیشتر درام بود که آن را لغو و در دهه گذشته است.”

خوشبختانه که لغو برطرف شد و هابل است که هنوز هم با ما — امیدوارم برای سال های بسیاری آمده است. به عنوان Villard می گوید: “به خوبی نسبت به سال 2030 ما را به انجام برخی از بهترین علوم ما فکر می کنم ما همیشه می تواند انجام با هابل.”

این مقاله اقتباس شده از نسخه های قبلی منتشر شده در مورد فضای Bookazine آینده Ltd. انتشار. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de