جشن آپولو 13 در 50 با ناسا ‘خانه های امن’ مستند امشب (و خیلی بیشتر!)

آن 50 سال پیش دوشنبه (13 آوریل) که آپولو 13 خدمه معروف گفته ناسا: “هوستون ما تا به حال یک مشکل است.” شما می توانید جشن “موفق به شکست” با ناسا مستند و دیگر فعالیت های آنلاین.

در 13 آوریل سال 1970 سه فضانوردان در راه خود را به ماه تجربه یک انفجار در خدمت ماژول فضاپیمای خود را. برای زنده ماندن آنها تا به حال خود را رها قمری-فرود برنامه و چهار روز سفر با کمتر اکسیژن و آب از ایده آل بود.

خوشبختانه تلاش های ناسا ماموریت کنترل و تیم های سراسر جهان به ارمغان آورد Jim Lovell, جک Swigert و فرد Haise خانه با خیال راحت. Haise و Lovell هنوز زنده هستند Swigert سرطان درگذشت در سال 1982.

اما ناسا را نگه ندارد هر فرد حوادث را به مناسبت این ماموریت با توجه به همه گیر ناشی از کروناویروس جدید. که گفت:, راه های متعددی وجود دارد شما می توانید به دنبال ماموریت و جشن سالگرد آنلاین.

تصویری: 50 سال پس از آپولو 13, دیدن ماه به عنوان فضانوردان را

جدید ناسا, مستند

ناسا برتر خواهد شد فیلم مستند “آپولو 13: خانه امن” در روز جمعه (10 آوریل) در 8 p. m. EDT (0000 به وقت تهران شنبه, مارس 11) در ناسا یوتیوب کانال زندگی می کنند و در تلویزیون ناسا. تریلر رسمی اشاره به “بد پیشگویی” از آغاز ماموریتکه احتمالا منابع در آخرین دقیقه خدمه مبادله با توجه به قرار گرفتن در معرض به سرخک آلمانی و این واقعیت است که ماموریت بود مارک به عنوان بخت برگشته چون 13 در نظر گرفته شده است به طور سنتی بد بخت شماره در فرهنگ غرب است. (ترکیب “13” ترس ماموریت برداشته کردن در 1:13 p. m. به وقت محلی — که 13:13 p. m. — در روز راه اندازی.)

30 دقیقه برنامه شامل مصاحبه با Lovell و Haise و همچنین کنترل ماموریت پرواز مدیران ژن Kranz و Glynn Lunney, در میان دیگران. فیلم آرشیوی را نیز شامل می شود. مطمئن شوید که برای اتصال به تلویزیون ناسا اغلب در طول ماموریت سالگرد خرما (بین 11 آوریل و مارس 17) برای دریافت pop-ups نشان می دهد ماموریت نقاط عطف.

آپولو 13 خدمه: چه کسی است که

آپولو 13 در زمان واقعی

ناسا پیمانکار بن Feist هم قرار دادن باور نکردنی پروژه به نام “آپولو 13 در زمان واقعی” است که یک جستجو سایت پر از عکس و متن و فیلم و صدا را از این ماموریت است. شما می توانید انتخاب کنید به تجربه ماموریت در زمان واقعی و یا از طریق محتوا برای هر لحظه مورد علاقه شما.

این سایت دارای حدود 17000 ساعت فایل صوتی ضبط شده در داخل کنترل ماموریت و همچنین تصویری از ناسا کنفرانس های مطبوعاتی. این پروژه همچنین برای اولین بار همگام سازی برخی از قبلا سکوت ماموریت کنترل فیلم با صدا از آرشیو. بسیاری از پرواز کنترل نوار صوتی بودند دیجیتالی با کمک از دانشگاه تگزاس در دالاس با پنج اضافی نوار دیجیتالی توسط ناسا پس از آنها یافت می شود با کمک از آرشیو ملی.

آپولو 13 جدول: گیج کننده روز از ناسا ‘موفق به شکست’ به ماه

اگر شما ترجیح می دهند به استفاده از رسانه های اجتماعی برای جشن سالگرد ناسا شما پوشش داده شده بیش از حد وجود دارد. شما می توانید از آژانس سوال در توییتر با استفاده از هشتگ #AskNASA; برخی از سوالات پاسخ داده خواهد شد در زمان واقعی در رسانه های اجتماعی در حالی که دیگران ممکن است در آینده #AskNASA قسمت مورد ماموریت (زمان اعلام خواهد شد).

در توییتر به مقر ناسا عکس تیم خواهد شد به اشتراک گذاری تصاویر تاریخی از عکس archives بین 9 آوریل و مارس 17; محتوای خاص است که در حال حاضر جریان در NASA History حساب توییتر.

سیستم عامل های دیگر را نیز جشن می گیرند. ناسا Instagram حساب خواهد شد از ویژگی های قسمت 1 از “آپولو 13 با شماره” روز جمعه (10 آوریل) و قسمت 2 در روز شنبه (11 آوریل); ناسا توصیف ویژگی به عنوان یک “بصری روکش از ماموریت همانطور که گفته شده توسط NASA History office.” ناسا Tumblr حساب منتشر خواهد کرد تصاویر و چند رسانه ای روز دوشنبه (13 آوریل) و ناسا تاریخچه Facebook حساب همچنین دارای محتوای خاص برنامه ریزی شده برای سالگرد هفته.

خیره کننده 4K views

برخی از ما ترجیح می دهند تصاویر, بیش از متن است. شما می توانید دوباره views ماه به عنوان آپولو 13 خدمه را دیده اند و آن را در خانه سفر خود را از طریق سمت دور ماه است. (پس از انفجار ناسا تعیین می شود آن را امن تر به خدمه یک دیگر راه خانه و استفاده از ماه به تیرکمان بچه گانه بازگشت به زمین به جای استفاده از یک برنامه به طور بالقوه آسیب دیده موتور به نوبه خود در اطراف به سرعت بیشتر.)

این نمایش بر اساس داده ها از ناسا Lunar Reconnaissance Orbiterاست که جمع آوری با کیفیت بالا views ماه پس از 2009. “این تصویری در رزولوشن 4K تصویر کشیدن بسیاری از دیدگاه های مختلف از سطح ماه شروع با Earthset و طلوع و نتیجه گیری با زمان آپولو 13 دوباره ارتباط رادیویی با ماموریت کنترل” ناسا در بیانیه ای گفت.

“هوستون ما یک پادکست”

ناسا در مرکز فضایی جانسون طولانی در حال اجرا از ویژگی های “هوستون ما یک پادکست” وام گرفته نام خود را از خط معروف ادا در طول ماموریت آپولو 13 اما معمولا پوشش پروازهای فضایی انسان به طور کلی. برای سالگرد, اما تولید کنندگان به طور طبیعی چرخد و به پوشش آپولو 13 و نشان می دهد در درجه مصاحبه با Lovell و Haise. فضانوردان ناسا گفت: در همان بیانیه را “تأمل در نکات برجسته خود را گسترده فرصت های شغلی و به اشتراک گذاری حکمت را به دست آورد از معروف خود ماموریت در سالگرد 50 آن است.”

فیلم های ضبط شده, تصاویر و مواد آرشیوی

نیز وجود دارد یک ثروت از دیگر های چند رسانه ای آنلاین در دسترس است. آپولو 13 در پرواز فیلم های ضبط شده شامل تلویزیون انتقال (kinescopes) از خدمه به زمین که پس از تبدیل شده به فایل های دیجیتال است. شما می توانید دانلود Apollo 13 تصاویر از ناسا تصویر و ویدئو کتابخانهو یا آپولو سطح ماه مجلهداوطلب-ایجاد سایت مدیریت توسط NASA History Office.

اگر شما می خواهید برای به اشتراک گذاشتن Apollo 13 با مخاطبان آنلاین, ناسا, است , ارائه, اسلاید در دسترس است. NASA History Office همچنین دارای چندین آپولو-مضمون کتاب آنلاین در دسترساست که شما می توانید با جستجوی کلمه “آپولو”. اینترنت بایگانی میزبان هنوز هم بیشتر آپولو صوتی و تصویری و ناسا نیز اطلاعات در مورد آپولو برنامه به طور کلی در آپولو سالگرد 50th سایت.

دیگر آپولو 13 منابع

اگر شما یک بودجه کوچک در دسترس, شما همچنین می توانید انتخاب کنید تا دیگر آپولو 13 منابع — مانند فیلم یا کتاب توسط برخی از بازیکنان بزرگ. بسیاری از مردم معرفی شدند به ماموریت طریق موفق 1995 هالیوود فیلم “آپولو 13” است که در دسترس در آمازون نخست.

مستقل کوتاه-فیلم به نام “روز شکرگزاری با Kranzes” (2007) spoofs فیلم با داستانی حساب فضانوردان و ماموریت کنترل جمع آوری برای شکرگزاری پست-ماموریت … تنها به تجربه بیشتر مشکلات با شام.

شده اند وجود دارد متعدد آپولو 13 مستند در طول دهه بنابراین در اینجا یک زن و شوهر به اشتها خود را تیز کردن: در سال گذشته National Geographic پخش یک فیلم مستند (و میزبانی همراه فیلم) درباره ماموریت آپولو به طور کلی به نام “آپولو: ماموریت به ماه.” اسمیتسونیان کانال 2010, مستند “آپولو 13: داستان واقعی” ممکن است در دسترس خود را در محلی ارائه دهنده کابل; چک کنید اینجا چگونه آن را پیدا کنید.

در اینجا چند کتاب شما می توانید انتخاب کنید تا در آمازون روشن شدن و یا از طریق کتاب صوتی از راحتی از خانه خود را:

  • Apollo 13 (در اصل با عنوان “دست ماه” موجود در روشن شدن و یا شنیدن): این حساب از ماموریت مستروف توسط Lovell و روزنامه نگار جفری Kluger, الهام گرفته از فیلم هالیوود. نویسندگان تصمیم به داستان از سوم شخص برای نشان دادن این واقعیت است که آپولو 13 شرکت کنندگان شامل مردم سراسر جهان در حال کار بر روی تلاش ها برای نجات.
  • مردی روی ماه: به سفرهای آپولو فضانوردان (قابل شنیدن تنها): روزنامه نگار اندرو Chaikin مصاحبه تقریبا هر فضانورد آپولو (به جز بلند مرحوم جک Swigert) به اطلاع حساب خود را از هر ماموریت از جمله آپولو 13.
  • شکست یک گزینه نیست: ماموریت کنترل از جیوه به آپولو 13 و فراتر از آن (Kindle تنها): این زندگینامه از Kranz, یکی از اصلی پرواز, مدیران شامل حساب آپولو 13 از نظر او. عنوان “شکست یک گزینه نیست” است که با اقتباس از یک خط در فیلم آپولو 13 به زبان آمده توسط داستانی Kranz (با بازی اد هریس); Kranz خود گفت: هرگز این کلمات.

متعدد دیگر آپولو 13-روشن شدن مضمون و شنیدنی ها موجود در این آمازون لینک.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de