خودرو آلودگی یک منبع اصلی از ultrafine ذرات

خودکار تولید گازهای گلخانه ای هستند یک عامل کلیدی در ایجاد کوچک ماده به نام ultrafine ذرات و مطرح یک مشکل بهداشتی مهم در بسیاری از مناطق شهری بر اساس یک مطالعه جدید.

محققان خودرو تولید گازهای گلخانه ای مربوط به مناطق شهری به ویژه پکن است که برخی از بالاترین آلودگی از اگزوز خودرو در جهان است.

یافته های آنان نشان می دهد که اگزوز خودرو نقش موثری در ایجاد مقدار زیادی از ذرات بزرگتر از یک هزارم موی انسان است. این ذرات کوچک هستند ثابت مضر کمک کننده به کیفیت هوا و سلامت انسان شده اند و مربوط به نقص هنگام تولد.

“این منطقه ظهور برای تحقیقات می گوید:” Renyi ژانگ استاد علوم جوی و صندلی در علوم زمین در تگزاس A&M University. “Ultrafine ذرات نفوذ می تواند به راحتی از طریق ریه انسان و رسیدن به بسیاری از ارگان های حیاتی است. اثرات ultrafine ذرات بر سلامت انسان می تواند گسترده است. در حال حاضر ultrafine ذرات غیر قابل تنظیم. آنها را می توان در غلظت های بالا اما شما هنوز هم دیدن آبی آسمان است.”

کیفیت هوا با استانداردهای ایجاد شده توسط ما سازمان حفاظت محیط زیست (EPA) تنها محدود به توده غلظت PM2.5—اشاره به ذرات کوچکتر از 2.5 میکرون برای سلامت انسان و نگرانی است. Ultrafine ذرات را تشکیل می دهند کمی PM2.5 دلیل خود را negligibly کوچک توده ها. آنها در حال تولید موثر تر زمانی که جوی PM2.5 سطح پایین هستند با توجه به این مطالعه است.

“اندازه گیری های ما در حال نماینده معمولی در محیط های شهری در سراسر جهان از بنزین ناوگان از معمول استفاده می شود مدل خودرو در چین است که معادل آن در اروپا و ایالات متحده” محققان نوشتن در کاغذ.

“مشکل ultrafine ذرات مهم است در چین به عنوان در ایالات متحده است. کاهش PM2.5 به منظور بهبود کیفیت هوا می تواند باعث تشدید آلودگی ultrafine ذرات” ژانگ می گوید.

اجرای قانون هوای پاک در سال 1990 منجر به کاهش قابل توجه در PM2.5 بیش از ایالات متحده است.

“حفاظت از سلامت عمومی نیاز دارد همزمان با کاهش در هر دو نوع از ذرات” ژانگ می گوید. “علم صدا ضروری است به راهنمای تنظیم مقررات سیاست.”

در حالی که پیدا کردن راه هایی برای کاهش ultrafine ذرات نیاز به تحقیقات بیشتری ژانگ می گوید: رانندگان با استفاده از اتومبیل های برقی را تقریبا به طور قطع کمک کند. اما که می تواند در سال آینده از وسایل نقلیه الکتریکی در حال حاضر را تشکیل می دهند کمتر از 1 درصد از بیش از یک میلیارد وسایل نقلیه در جاده ها در سراسر جهان است.

این مطالعه نشان می دهد برای اولین بار “که ترافیک تولید گازهای گلخانه ای هستند یک منبع بزرگ برای ultrafine ذرات. مطالعات ما نشان می دهد که معطر ترکیبات آلی از اگزوز خودرو فرم این ultrafine ذرات. آنها شکل و در هر شهرستانها از اگزوز ماشین, مانند, هوستون, شهر نیویورک و واشنگتن دی سی. ساکنان زندگی می کنند که نزدیک به بزرگراه یا جاده شلوغ به ویژه آسیب پذیر” ژانگ می گوید.

“این یک منطقه مرزی در آلودگی هوا است. تولید نزدیک به 1 میلیون نانوذرات در هر سی سی در هوا یک موضوع جدی از نگرانی,” او می گوید.

این تحقیق به نظر می رسد در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

بودجه برای مطالعه در آمد از ملی علوم طبیعی بنیاد چین, Robert A. ولش پایه و مشترک برنامه های تحقیقاتی بین Texas A&M دانشگاه ملی و علوم طبیعی پایه و چین است.

اضافی محققان از دانشگاه تگزاس در Austin; دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو; موسسه فناوری کالیفرنیا; دانشگاه جانز هاپکینز و چندین چینی دانشگاه.

منبع: Texas A&M University

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de