دوربین های تله ای ممکن است Overcount برف پلنگ و دیگر گونه های آسیب پذیر

در سال 1986 آفریقای جنوبی زیست شناس رادنی جکسون و او در حال حاضر همسر Darla Hillard چاپ سه “پرتره” است که تغییر این دوره از حفاظت. جکسون و Hillard کردم این تصاویر با پنهان کردن یک دوربین مجهز به شش ولت باتری فلش و فشار پد—در یک تنگه در نپال شناخته می شود آباد توسط پلنگ برف. آن زمان 561 شب برای گرفتن سه عکس از یک گونه چند نفر تا به حال مجموعه ای از چشم ،

جکسون نوآوری برای اولین بار بود استفاده از یک دوربین دام برای نظارت بر وحشی پلنگ برف و در نهایت ارائه شده محققان با یک راه به نقطه گریزان حیوانات و برآورد جمعیت خود را اندازه. در سال 2017 یک چنین برآورد—شاید 8,000 گربه ها—درخواست اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت برای حذف پلنگ برفی از آن در معرض خطر لیست 45 سال پس از آن گنجانده شده بود وجود دارد. این طبقه بندی شد بحث توجه به این که دوربین های تله ای تحت پوشش تنها 2 درصد از این ارگان که این تهدیدات از زمین و توسعه و تغییر آب و هوا و شکار غیر قانونی باقی مانده است. در حال حاضر یک مطالعه جدید می افزاید: یکی دیگر از چین و چروک به داستان نشان می دهد که دوربین دام استفاده نیز ممکن است باد تعداد جمعیت از برف پلنگ و دیگر گونه های آسیب پذیر. این یافته می تواند به معنای “وجود دارد کمتر برف پلنگ از ما فکر می کنیم” می گوید: Örjan جوهانسون یک زیست شناس در سوئد دانشگاه علوم کشاورزی که منجر مطالعه.

حیات وحش و زیست شناسان تخمین می زنند تعداد پلنگ برف با نگاه به نقطه الگوهای کت خود را که به عنوان منحصر به فرد به عنوان انسان اثر انگشت. (همان درست است برای دیگر گربه بزرگ نشانه گذاری مانند ببر راه راه است.) بیشتر تصاویر نشان می دهد نشانه گذاری های مختلف در یک منطقه داده شده بیشتر افراد استنباط می شود که در جای خود—و یا حداقل شده است که در غالب فرض است. اما جوهانسون که صرف 12 سال تحصیل مغولی پلنگ برف و وابسته به سازمان های غیر انتفاعی, Snow Leopard Trust, می گوید چنین الگوهای “به طرز وحشیانه ای سخت به شناسایی.” زاویه دوربین مختلف نور سطوح و عوارض دیگر, او توضیح می دهد می توانید از این روش شمارش اساسا “حدس و گمان.”

پلنگ برفی بازرسی از یک دوربین تله ای در هند در سال 2009. اعتبار: بنیاد حفاظت از طبیعت هند و Snow Leopard Trust

برای ارزیابی اثربخشی دوربین های تله ای در شناسایی فرد حیوانات او و همکارانش با استفاده از چنین تله برای به دست آوردن تصاویر از 16 برف پلنگ در هفت باغ وحش های اروپایی. آنها نشان دادند که چهار روت ناظران و چهار nonexperts عکس های متعدد از هر گربه و نشان داد که هر دو گروه اغلب misclassified تصاویر متفاوت از همان پلنگ به عنوان افراد مختلف متفاوت است. تحقیقات منتشر شده در این ماه در علمی,گزارش ادعا می کند دوربین دام مطالعات دست بالا گرفتن پلنگ برفی جمعیت 35 درصد است.

جوهانسون می گوید او فکر می کند تعداد ببرها و پلنگ و دیگر گربه های بزرگ در سراسر جهان نیز متورم است. “من فرض وجود خطا در همه گونه” او می گوید.

کارشناسان دیگر معتقدند که نگرانی در مورد این روش برآورد جمعیت حیوانات به احتمال زیاد معتبر است. اما آنها فکر می کنم بیشتر مطالعات مورد نیاز برای دیدن اگر miscounting واقعا یک مشکل فراگیر. “قبل از ما می توانید در قرعه کشی شرکت هر گونه نتیجه گیری در مورد چگونگی دقیق شناسایی عکس است که به طور متوسط و یا برای هر گونه مطالعه—ما نیاز به مطالعات بیشتر شبیه به این برای بسیاری از گونه های مختلف و جمعیت از همان گونه به درک چه حد مشکل گسترش می گوید:” Fridolin زیمرمن یک زیست شناس در سوئیس غیر انتفاعی KORA. او منتشر شده است کتاب در بهترین شیوه برای استفاده از دوربین های تله ای بود و نه درگیر در مقاله جدید.

برخی از محققان می گویند وجود دارد راه هایی برای غلبه بر این مشکل از misidentified افراد است. مارسلا J. کلی, Virginia Tech حیات وحش محیط زیست بود که آن هم نه درگیر در مطالعه جدید با استفاده از هوش مصنوعی تشخیص الگو به نقطه افتراق الگوهای در پایگاه داده های بزرگ از پلنگ و ocelots. جوهانسون می گوید او باز است به AI اما اشاره می کند که آموزش های نرم افزار به رسمیت شناختن الگوهای هنوز یک کار در حال پیشرفت است برای برخی از دلایل همان شناسایی توسط چشم دشوار است.

تانیا روزن یک گربه بزرگ متخصص در سازمان ملل متحد برنامه محیط زیست را محو گنجینه پروژه, نشان می دهد که با استفاده از بیش از یک دوربین در یک مکان می تواند کمک به ارائه زوایای متعدد برای مقایسه. او نه درگیر در تحقیقات جدید و فکر می کند که در کار دوربین دام انداختن برف پلنگ بیش از 12 سال گذشته پلنگ اعداد واقع شد دست کم گرفت. هنگامی که او و همکاران او شد نامشخص در مورد هویت یک گربه او می گوید: آنها اشتباه در کنار احتیاط و نه طبقه بندی آن را به عنوان فردی متفاوت.

جوهانسون امید محققان می توانند استاندارد شناسایی نقاط و الگوهای به طوری که تمام پروژه های در حال کار را از همان نقطه شروع است. “اگر شما به عنوان خوانده شده دوربین به دام انداختن مقالات مردم را متقاعد کرد ما می توانیم شناسایی افراد است. شما لازم نیست که به توضیح دهید که چگونه آن را انجام داده بود و هرگز وجود دارد اذعان ممکن است اشتباهات,” او می گوید. Lucero واکا یک جانور شناسی دکترای خود را در دانشگاه آکسفورد که در حال مطالعه پلنگ در مکزیک بود و نه درگیر در کار جدید موافق است. “هر بار که ما به اشتراک گذاشتن یافته های ما, ما باید شفاف از آن عوامل ما با توجه به زمانی که برآورد فراوانی گونه ها,” او می گوید. “اگر نه از برآورد نهایی بی معنی است—و یا حتی بدتر از آن می تواند منجر به یک بسیار مغرضانه تصمیم گیری در معرض خطر گونه است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>