Bumblebees در مورد حل یک قرن 17 روانی پازل

در 1688 ایرلندی فیلسوف ویلیام Molyneux نوشت: به همکارش جان لاک با یک پازل است که در ادامه به رسم علاقه فلاسفه و دانشمندان به این روز است. این ایده ساده بود: یک فرد نابینایی که آموخته است برای تشخیص اشیاء با لمس قادر به تشخیص آنها صرفا با دید اگر او به دست آورد توانایی دیدن ؟

سوال شناخته شده به عنوان Molyneux مشکل پروب که آیا ذهن انسان ساخته شده-در مفهوم شکل است که پس ذاتی که مانند یک فرد نابینا می تواند بلافاصله تشخیص یک شی با ترمیم چشم انداز. جایگزین این است که این مفاهیم از اشکال نیست ذاتی اما باید یاد گرفته توسط کاوش یک شی از طریق بینایی و دیگر حواس یک فرایند است که می تواند مدت زمان طولانی را در هنگام شروع از ابتدا.

تلاش ساخته شده بود برای حل این پازل چند سال پیش با آزمایش Molyneux مشکل در کودکان بودند که مادرزاد نابینا اما پس از آن خود را به دست آورد بینایی و تشکر به عمل جراحی آب مروارید. اگر چه کودکان نمی شد و بلافاصله قادر به تشخیص اشیاء آنها به سرعت یاد گرفته و انجام دهید. نتایج مبهم. برخی از آموزش مورد نیاز بود برای شناسایی یک شی اما به نظر می رسد که شرکت کنندگان در مطالعه بودند شروع به طور کامل از ابتدا.

لارس Chittka از کوئین مری دانشگاه لندن و همکارانش گرفته اند چاقو دیگری در پیدا کردن جواب این بار با استفاده از گونه های دیگر. برای تست اینکه آیا bumblebees در مورد می توانید به شکل یک داخلی نمایندگی از اشیاء Chittka و تیم خود را برای اولین بار روت حشرات به تبعیض حوزه و مکعب با استفاده از قند پاداش. زنبور عسل آموزش دیده بودند که در آن آنها می توانید ببینید اما نه لمس اشیاء جدا شد که در داخل یک بسته ظرف پتری. سپس آنها را مورد آزمایش قرار گرفتند در تاریکی که در آن آنها می تواند لمس نیست اما ببینید این حوزه یا مکعب است. محققان دریافتند که بی مهرگان صرف زمان بیشتری را در تماس با شکل آنها آموزش داده شده بود به معاشرت با قند پاداش حتی اگر آنها تا به حال به در تکیه لمسی به جای بینایی برای تشخیص اشیاء.

محققان همچنین آیا معکوس تست با ندیده bumblebees اول آموزش آنها را با پاداش در تاریکی (که در آن آنها می تواند لمس نیست اما ببینید این حوزه یا مکعب) و پس از آزمایش آنها در نور (که در آن آنها می توانید ببینید اما نه لمس اشیاء). دوباره زنبور عسل قادر به تشخیص شکل همراه با شکر پاداش با وجود این واقعیت است که آنها تا به حال به تکیه بر بینایی به جای لمس در آزمون. در “زنبورها را حل Molyneux را مشکل” Chittka می گوید.

بدن قابل توجهی از کار مستند به الگوی بصری به رسمیت شناختن توانایی های زنبور عسل است. محققان قبلا می دانستند که این حشرات می تواند تشخیص پیچیده الگوهای رنگ در گل و حتی چهره انسان. اما بسیاری از این الگوی-شناخت وظایف را می توان بسیار ساده از ویژگی های آشکارسازهای—برای مثال سلول های عصبی جهت لبه زمینه روشنایی و غیره. “شما می توانید یک کل بسیاری از به ظاهر پیشرفته تشخیص الگو در واقع بدون داشتن یک تصویر مجازی شناور در اطراف در سر خود یک نوع نمایندگی از جسم” Chittka می گوید. “به طوری که آنها همیشه یک سوال بزرگ: آیا در راه همان است که ما درک آثار یک نوع شی نمایندگی در داخل زنبورها سر جای عناصر ساده از تصویر که در برخی از راه مربوط به پاداش؟”

این واقعیت است که این حشرات قادر به تشخیص اشکال با انتقال اطلاعات در سراسر حسی روش نشان می دهد که آنها نشان دهنده ویژگی های شی و می توانید آنها را از طریق بینایی و یا لمس کنید. “به همین دلیل ما در این مورد هیجان زده می گوید:” Chittka یک زنبور عسل حسی فیزیولوژیست و رفتاری بوم.

کارشناسان که درگیر شدند و با مطالعه نیز شیفته اما بیان برخی هشدارهای. این آزمایش نشان می دهد که زنبور عسل می تواند انتقال از ویژگی های است که آنها را شناسایی کرده اند از یک روش حسی به دیگری می گوید لودویگ هوبر یک جانور شناس در دانشگاه دامپزشکی وین که مورد مطالعه مقطعی-معین یکپارچه سازی حسی در پستانداران و پرندگان است. “اما سوال بزرگ این است که” آنچه که از این ویژگی, و چگونه انتزاعی است؟'” زنبورها ممکن است قادر به تمایز قائل شدن بین گرد سطوح و لبه های تیز و با انتقال اطلاعات حسی را از یک حالت به دیگری بدون شناخت اشیاء و یا داشتن یک داخلی نمایندگی از آنها او استدلال می کند.

Huber نیز شگفتی در مورد دنیای واقعی اعتبار آزمایش. در طبیعت bumblebees در مورد احتمال تکیه بر بینایی و بویایی نشانه به رسمیت شناختن, گل, به عنوان مثال. او می خواهم برای دیدن یک تست است که بیشتر شبیه به انواع اشیاء و نشانه های حسی است که زنبور عسل به احتمال زیاد به روبرو می شوند در طبیعت است.

جاناتان توس یک فیلسوف علم مطالعه حیوانات زندگی فکری در مدرسه اقتصاد لندن و علوم سیاسی اخطار می دهد که زنبورها ممکن است تا به حال تجربه قبلی ارتباط بصری و لامسه اطلاعات در مورد لبه های راست و سطوح منحنی در زمینه لانه خود را پس از آن ممکن است برای از بین بردن این احتمال که برخی از cross-یکپارچه سازی حسی آموخته است و نه ذاتی.

برای Chittka هدف نهایی این است برای پیدا کردن که آیا زنبورها باید آگاهی که علوم اعصاب و علوم شناختی اغلب مطالعه با تمرکز بر ادغام اطلاعات از حواس مختلف. در اوایل کار خود را با bumblebees در مورد نشان می دهد که آنها توانایی های پیچیده برای یادگیری و حافظه است. “هیچ یک از این وظایف و عملکرد زنبور عسل—رسمی است شاخص از آگاهی است. در واقع هیچ چیز است” Chittka گفت: در سخنرانی خود در اخیر نشست سالانه جامعه به صورت منسجم و مقایسه ای زیست شناسی در Austin, Tex. “اما همه این ها با هم گرفته من فکر می کنم با ارنج زدن احتمالات در مسیر درست است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im