روشن ستاره دنباله دار اطلس می تواند شعله به مشاهده این ماه


Astrophotographer کریس Schur اسیر این تصویر از دنباله دار اطلس از پیزان آریزونا در تاریخ 29 مارس سال 2020 است. او ایجاد این 45 دقیقه قرار گرفتن در معرض استفاده از یک 10 اینچی جبار Astrograph و ST10XME دوربین CCD. (اعتبار تصویر: حسن نیت ارائه میدهد از کریس Schur)

شده است وجود دارد بسیاری از صحبت در روزهای اخیر در رسانه های اجتماعی با توجه به رویکرد جدید یک ستاره دنباله دار است که احتمالا می تواند تکامل را به یک منظره تماشایی در هفته های آینده پیش رو است.

ستاره دنباله دار بوده است تعمید “اطلس” که مخفف سیارک زمینی-تاثیر آخرین سیستم هشدار (“اطلس”); روباتیک فصل بررسی و سیستم هشدار دهنده مستقر در هاوایی بهینه سازی شده برای تشخیص کوچکتر اشیاء نزدیک به زمین چند هفته به چند روز قبل از آنها تاثیر زمین است.

اما علاوه بر پیدا کردن سیارات اطلس نیز یافت می شود بیش از نیمی از ستاره های دنباله دار. یکی که هر کس در حال حاضر علاقه مند در طبقه بندی شده است در C/2019 Y4.

مرتبط: ستاره دنباله دار تازه کشف شده اطلس است واقعا روشن واقعا سریع

زمانی که برای اولین بار اندیش در دسامبر. 28, 2019, ستاره دنباله دار بود بسیار ضعیف شی اما در روزها و هفته های پس از آن روشنتر در فوق العاده سریع سرعت. در واقع از زمان کشف از طریق مارس 17, ستاره دنباله دار ATLAS افزایش برخی از 27,500 برابر در روشنایی!

چنین باور نکردنی افزایش درخشش به علاوه این واقعیت است که محاسبات نشان داد که آن را در حال حرکت در یک مدار تقریبا یکسان به “بزرگ ستاره دنباله دار از سال 1844” پیشنهاد کرد که اطلس بود در راه خود را به تبدیل شدن به یک خیره کننده شی. در واقع برخی از محاسبات پیشنهاد شده است که هنگامی که ستاره دنباله دار می رسد در حضیض خورشید — نزدیک ترین نقطه به خورشید در مه 31 — که ممکن است رقیب سیاره زهره یا حتی ماه کامل در درخشندگی!

اما بر اساس مشاهدات ساخته شده بیش از چند هفته گذشته که نگاه نمی کند به احتمال بسیار زیاد اتفاق می افتد.

چه اتفاقی افتاده است ؟

برای تمام مفاهیم و اهداف دنباله دار اطلس ضربه دیوار در 17 مارس است. تا کنون از آن زمان دنباله دار باور نکردنی افزایش روشنایی به طور چشمگیری کاهش یافته است. بیش از دو هفته گذشته این ستاره دنباله دار است درخشان توسط تنها در حدود 0.5 قدر. (قدر اندازه گیری روشنایی مورد استفاده توسط ستاره شناسان با تعداد پایین دلالت روشن تر اشیاء است.)

تصویر 1 از 2

Comet C/2019 Y4 Atlas is slowly brightening in the night sky as it gets ready to swing around the sun in a couple months. Astrophotographer Mike Cuffe captured these two images of the green comet through his backyard telescope on Monday (March 23). In the first stacked image, the comet appears a bit blurry as it moves across a fixed background of stars. For the second image, the telescope was fixed on the comet, so the background stars appear as short trails behind a sharper image of the comet. Comet C/2019 Y4 Atlas is expected to make its closest approach to Earth on May 23, about one week before it reaches perihelion, or its closest point to the sun. It will brighten dramatically during this approach, and it may become visible to the naked eye in late April or May.

Astrophotographer مایک Cuffe اسیر این تصاویر از دنباله دار اطلس در 23 مارس سال 2020 است. در این اولین انباشته تصویر ستاره دنباله دار به نظر می رسد کمی تار آن را به عنوان حرکت در سراسر یک پس زمینه ثابت از ستاره. (اعتبار تصویر: حسن نیت ارائه میدهد از مایک کاف)
تصویر 2 از 2

Comet C/2019 Y4 Atlas is slowly brightening in the night sky as it gets ready to swing around the sun in a couple months. Astrophotographer Mike Cuffe captured these two images of the green comet through his backyard telescope on Monday (March 23). In the first stacked image, the comet appears a bit blurry as it moves across a fixed background of stars. For the second image, the telescope was fixed on the comet, so the background stars appear as short trails behind a sharper image of the comet. Comet C/2019 Y4 Atlas is expected to make its closest approach to Earth on May 23, about one week before it reaches perihelion, or its closest point to the sun. It will brighten dramatically during this approach, and it may become visible to the naked eye in late April or May.

برای دومین تصویر تلسکوپ ثابت شد بر روی ستاره دنباله دار پس زمینه ستاره ها به نظر می رسد کوتاه ترین مسیرهای پیاده روی در پشت یک تصویر واضح تر از ستاره دنباله دار. (اعتبار تصویر: حسن نیت ارائه میدهد از مایک کاف)

از 1 آوریل اجماع مشاهدات گرفته شده ستاره دنباله دار مشاهدات پایگاه داده ها نشان داد دنباله دار اطلس معلق در هوا در اطراف قدر +8.0. که در محدوده یک تلسکوپ یا دوربین دوچشمی هر چند بسیاری از آنها تا به حال مشکل در دیدن آن سر و یا “کما” های بسیار بزرگ — حدود 10 دقیقه قوس در سراسر و یا تقریبا یک سوم ظاهری اندازه ماه.

به این دلیل به جای اینکه متمرکز به یک نقطه کوچک از نور مانند یک ستاره دنباله دار روشنایی است که گسترش بیش از یک منطقه بزرگ به آن یک “شبح” ، و مگر اینکه شما یک منطقی تیره, غیر-نور آلوده آسمان شب, شما به احتمال زیاد باید مشکل چیدن ستاره دنباله دار را به تصویر رنگ پریده در برابر پس زمینه از آسمان است.

Sizzler یا fizzler?

بهترین راه برای تعیین اگر یک ستاره دنباله دار در حال رفتن به قرار دادن در یک نمایش خوب است به پین کردن آن است که آیا یک “جدید” ستاره دنباله دار در حال حرکت در یک مدار سهموی — است که نشات گرفته از Oort Cloud یک مخزن از ستاره های دنباله دار واقع فراتر از شناخته شده محدودیت از سیستم خورشیدی ما است.

ستاره های دنباله دار شده اند که در اطراف خورشید قبل از شما ظاهر می شود به سفر در اطراف ستاره های ما به شکل یک بیضی کشیده به دلیل فعل و انفعالات گرانشی در طول سفر خود را از طریق سیستم های خورشیدی را شکل مدار خود. “جدید” ستاره های دنباله دار, از سوی دیگر, سفر در مدار سهموی چرا که آنها به معنای واقعی کلمه سقوط از اعماق فضا به سمت خورشید در یک خط راست چرخش به دور خورشید هستند و سپس به عقب پرت کردن به فضا است.

از جمله برای اولین بار-تایمر هرگز تعامل با خورشید قبل و پوشش داده شده با مواد فرار مانند منجمد نیتروژن مونوکسید کربن و دی اکسید کربن. این یخ تبخیر دور از خورشید به دور ستاره دنباله دار سریع افزایش روشنایی است که می تواند در بالا بردن انتظارات غیر واقعی. اما پس از آن یخ ها از بین رفته اند ستاره دنباله دار را سریع روشن به طور چشمگیری کند می کند.

اما ستاره دنباله دار اطلس به نظر نمی رسد به یک تازه وارد. ما در حال حاضر به ذکر است که مدار آن از نزدیک مسابقات که از ستاره دنباله دار از 1844. هر دو به نظر می رسد به زیر مدار که نوسان فراتر از بیرونی می رسد از منظومه شمسی و در نظر گرفتن حدود 6000 سال را یکی از کامل مداری مدار. در اصل هر دو از ستاره های دنباله دار باید دور خورشید حداقل یک بار اگر نه بیش از چند بار.

اگر ستاره دنباله دار اطلس شده است در اینجا قبل از اینکه چرا این اقدام بیشتر شبیه به یک جدید ستاره دنباله دار است ؟

ران ایزلی از نجوم گروه در Facebook به اشتراک گذاشته شده این طرح او ساخته شده از دنباله دار اطلس در مارس 27, 2020 به عنوان دیده می شود از طریق 4.25 اینچ Astroscan تلسکوپ. (اعتبار تصویر: حسن نیت ارائه میدهد از ران ایزلی)

قدیمی, جدید, دوباره

شناخته شده ستاره دنباله دار متخصص جان Bortle معتقد است که اطلس است که اساسا بخش قابل توجهی شکسته ستاره دنباله دار از سال 1844 (رسما تعیین شده C/1844 Y1) احتمالا در طول sunward محدود پا که ستاره دنباله دار سفر برخی از قرن ها پیش.

“آنچه در حال نزدیک شدن به خورشید در حال حاضر” Bortle گفت: Space.com “یک متوسط اندازه قطعه cometary یخ و گرد و غبار با تازه در معرض بخشی از سطح; یکی که هرگز دیده می شود خورشید مانند است که آن را واکنش به نور خورشید مشابه در شیوه ای از یک Oort Cloud مانند ستاره دنباله دار ستاره دنباله دار Kohoutek را در” 73. ذاتا از آن است که احتمالا چندین قدر ضعیف تر از ما در حال حاضر فرض آن می شود و ممکن است یا ممکن است نمی شود به اندازه کافی بزرگ برای زنده ماندن perihelion گذشت.”

به عبارت دیگر این احتمال وجود دارد که ستاره دنباله دار اطلس ممکن است به طور کامل متلاشی زمانی که آن می رسد در خورشید مجاورت در پایان ممکن است.

که در آن به نگاه و وقتی که

از هم اکنون از طریق آوریل 10, کسانی که سعی کنید جستجو برای ستاره دنباله دار در حال رفتن به معلولان با حضور ماه خواهد شد که به نوبه خود کامل در 7 آوریل. ماه را با نور خیره کننده ای در حال رفتن به یک رویت این تار باریک شی که همه مشکل تر است.

C/2019 Y4 (ATLAS) پیش بینی شده است برای تبدیل شدن به اندازه کافی روشن است برای دیدن با چشم غیر مسلح است. اگر این صادق است و ستاره های دنباله دار به شدت غیر قابل پیش بینی ستاره دنباله دار باید قابل مشاهده در دوربین شکاری طی ماه آوریل بیش از حد. این شب moonless اطراف آخر هفته از شنبه, مارس 18 بهترین در ماه مارس برای پیدا کردن آن. هنگامی که آسمان تیره چهره غرب و رفت و برگشت دوربین شکاری خود را در داخل بزرگ مثلث تشکیل شده توسط ستاره درخشان Capella, دیمر ستاره قطبی و دب اکبر. ستاره دنباله دار را در طول مسیر مارس (خط قرمز با تاریخ/زمان labels) خواهد بود رو به پایین بین بزبان و ستاره قطبی. در دوربین دوچشمی, ستاره دنباله دار به نظر می رسد باید به عنوان ضعف fuzzy خاکستری پچ و طویل با توجه به توسعه و دم (شبیه سازی شده مشاهده معرفی کردن). هنگامی که شما در واقع آن یک حیاط خلوت تلسکوپ ممکن است همچنین نشان می دهد یک اشاره از رنگ سبز یک رنگ مشخصه از این یخی بازدید کنندگان است. (اعتبار تصویر: شب پرستاره)

در یک نکته مثبت راه خود را از طریق صور فلکی ادامه خواهد داد بسیار مطلوب برای نیمکره شمالی ناظران آن را به عنوان باقی خواهد ماند circumpolar — همیشه بالای افق است. همانطور که تاریکی می افتد, آن خواهد شد و قرار است بیش از نیمه راه در شمال-شمال غرب آسمان است. ستاره دنباله دار در حال حاضر ساکن در درون مرزهای Camelopardalis زرافه — نه تار, بی ریخت الگوی ستاره. وجود دارد آن را به ماندن در سمت راست از طریق آوریل است.

برای فنی تمایل من را محاسبه اوقات شرعی زیر یک جدول به موقعیت دنباله دار اطلس در پنج روز فواصل از طریق تعادل مارس به ممکن است. ناظران می توانید با استفاده از آن به طرح پیش بینی شده مسیر ستاره دنباله دار اطلس در یک نمودار ستاره یا اطلس. مختصات موقعیت های ارائه شده نیز مفید خواهد بود برای کسانی که خود را “هوشمند” یا “رفتن” تلسکوپ (که می تواند کردهاید و پیگیری اشیاء به حرکت آنها در سراسر آسمان شب).

هر یک از تاریخ های ذکر شده مربوط به 8 p. m. EDT (1200 GMT). فاصله از خورشید و زمین داده می شود در میلیون مایل است. قدر تعیین شده است بر اساس یک نور منحنی تعیین شده توسط ستاره دنباله دار متخصص Seiichi یوشیدا. به عنوان از آوریل 4: سرعت مداری 57,200 M. P. H. (92,000 کیلومتر/ساعت). قطر خطی از ستاره دنباله دار کما: 267,800 مایل (430,900 متر). اوقات شرعی تولید می شود به طور انحصاری برای Space.com توسط جو رائو. (اعتبار تصویر: جو رائو/فضا.com)

به عنوان به چگونه روشن ستاره دنباله دار اطلس ممکن است من به دنبال پیش بینی منحنی نوری از ستاره دنباله دار متخصص Seiichi یوشیدا است ارسال شده در “بصری ستاره های دنباله دار در آینده” سایت. ارزش خود را نشان می دهد که اطلس ممکن است تبدیل به کمرنگ قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح در پایان ماه آوریل یا اوایل ماه مه. در اواسط ماه مه ستاره دنباله دار ممکن است رسیدن به دوم قدر — به عنوان روشن به عنوان ستاره قطبی شمال ، در طول هفته آخر ماه مه به عنوان ستاره دنباله دار از بین می رود به تابش خیره کننده از غروب خورشید آن را احتمالا می تواند رسیدن اول قدر و یا روشن تر است.

اما ما باید استرس احتیاط: ستاره های دنباله دار به شدت غیر قابل پیش بینی. ما فقط می توانیم حدس می زنم که چگونه از آن روشن خواهد شد و چه زمانی آن آینده نگر دم ممکن است. اگر ما خوش شانس ما ممکن است به راحتی قابل مشاهده ستاره دنباله دار در غرب شب گرگ و میش تا اواسط ماه مه. اما من شخصا فکر نمی کنم از آن خواهد شد با رتبه های دیدنی ستاره های دنباله دار از گذشته و مانند ستاره دنباله دار McNaught (2007) و یا Hale-Bopp (1997) اما امیدوارم آن را تکامل را به یک شی قابل توجه.

سپس دوباره آن را نیز می تواند نا امید. ما فقط در حال رفتن به باید صبر کنید و ببینید.

سردبیر توجه داشته باشید: اگر شما یک ستاره دنباله دار عکس شما می خواهم برای به اشتراک گذاشتن یک داستان ممکن و یا گالری عکس, شما می توانید عکس ها و نظرات در به [email protected]

جو رائو به عنوان یک مربی و به عنوان سخنران مهمان در نیویورک هیدن افلاک. او می نویسد: در مورد نجوم برای تاریخ طبیعی magazine, the کشاورزان سالنامه و نشریات دیگر. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و در Facebook

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>