اسکن های مغزی نشان می دهد منبع استرس در مغز

محققان دریافته اند یک خانه در مغز برای احساس استرس است.

تحقیقات جدید ممکن است کمک به مردم در مقابله با آن ناتوان کننده حس ترس و اضطراب است که استرس می تواند موجب محققان گزارش.

اسکن مغز افراد در معرض بسیار استرس زا و نگران کننده تصاویر—مانند یک snarling سگ مثله چهره یا کثیف توالت—آشکار یک شبکه از ارتباطات عصبی ناشی سراسر مغز از هیپوکامپ منطقه ای از مغز است که تنظیم می کند و انگیزه و احساسات و حافظه است.

On the left, a profile view of the brain shows red and blue connections, whereas the righthand picture is top-down
احساس استرس تولید شده توسط شبکه های عصبی ناشی از هیپوکامپ. شبکه های نشان داده شده توسط خطوط قرمز نشان می دهد اتصال به هیپوتالاموس که پیش بینی سطوح بالاتری از استرس است. خط آبی نشان دهنده اتصال به پشتی جانبی قشر پیشانی و پایین تر ذهنی سطح از استرس است. (اعتبار: دانشگاه ییل)

مغز شبکه های که پشتیبانی فیزیولوژیکی پاسخ به استرس شده اند به خوبی مورد مطالعه در حیوانات. فعال سازی مناطقی از مغز مانند هیپوتالاموس باعث تولید هورمون های استروئیدی به نام گلوکوکورتیکوئیدها در مواجهه با استرس و تهدید. اما منبع تجربه ذهنی از استرس تجربه شده توسط مردم در طول COVID-19 pandemic, مثلا, شده است مشکل تر است به دقت اشاره کردن.

“ما نمی تواند درخواست موش چگونه آنها احساس می گوید:” منجر نویسنده الیزابت Sylvester دانشیار پژوهش دانشمند در دانشگاه ییل استرس مرکز.

محققان با انجام یک سری از اسکن fMRI از افراد که از آنها خواسته برای تعیین سطح استرس خود را هنگامی که با مشکل تصاویر.

این مطالعه نشان می دهد که اتصالات عصبی ناشی از هیپوکامپ در هنگام مشاهده این تصاویر رسیده نه تنها مناطق از مغز که در ارتباط با استرس های فیزیولوژیکی پاسخ بلکه پشتی جانبی قشر پیشانی یک منطقه از مغز که در بالاتر عملکردهای شناختی و تنظیم احساسات.

محققان دریافتند که هنگامی که ارتباطات عصبی بین هیپوکامپ و قشر پیشانی شد قوی تر افراد احساس استرس کمتر با مشکل تصاویر.

افراد احساس بیشتر تاکید کرد که شبکه عصبی بین هیپوکامپ و هیپوتالاموس بود بیشتر فعال است.

نویسندگان این مقاله توجه داشته باشید همچنین شواهدی وجود دارد از سایر مطالعات است که کسانی که مبتلا به اختلالات روانی مانند اضطراب ممکن است مشکل داشته باشند آرام بخش دریافت بازخورد از پیشانی قشر مغز در زمان استرس است.

“این یافته ها ممکن است به ما کمک خیاط مداخله درمانی به اهداف متعدد از جمله افزایش قدرت اتصالات از هیپوکامپ به پیشانی قشر و یا کاهش سیگنالینگ به استرس های فیزیولوژیکی مراکز می گوید:” Rajita سینها, استاد روانپزشکی و استاد در دانشگاه ییل کودک مطالعه مرکز علوم اعصاب و بخش.

همه آزمودنی سالم, او می گوید, و در برخی موارد پاسخ های خود را در طول آزمایش به نظر می رسید تطبیقی—به عبارت دیگر اتصالات شبکه با پیشانی قشر قوی تر شد به عنوان افراد در معرض استرس زا تصاویر. سینها و Sylvester این باورند که این افراد ممکن است دسترسی به خاطرات است که به کمک خود را در حد متوسط پاسخ به استرس زا تصاویر.

“شبیه به یافته های اخیر که به یاد تجارب مثبت می تواند به کاهش استرس بدن پاسخ کار ما نشان می دهد که حافظه مربوط به شبکه های مغز می تواند مهار شود برای ایجاد یک بیشتر انعطاف پذیر عاطفی پاسخ به استرس” Sylvester می گوید.

این تحقیق به نظر می رسد در طبیعت ارتباطات.

منبع: دانشگاه ییل

اصلی مطالعه DOI: 10.1038/s41467-020-16492-2

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>