متولد آماده: نوزادان Prewired به درک جهان

دانشمندان علوم اعصاب درک زیادی در مورد اینکه چگونه مغز انسان است که سازمان به سیستم های تخصصی برای تشخیص چهره و یا صحنه یا به صورت خاص دیگر عملکردهای شناختی. سوالاتی که باقی می ماند مربوط به چگونه چنین قابلیت هایی بوجود می آیند. آیا این شبکه ها و مناطق متشکل از آنها را—در حال حاضر تخصصی در تولد? و یا انجام آنها دچار این حساسیت بیش از زمان ؟ و چگونه ممکن است ساختار بر توسعه تابع ؟ “این یک سن فلسفی پرسش که چگونه دانش سازمان است” روانشناس می گوید: Daniel Dilks از دانشگاه اموری. “و از کجا آمده است ؟ چه هستند که ما را با دنیا و آنچه نیاز به تجربه است؟”

Dilks و همکاران او خطاب به این سوالات در یک تحقیق از اتصال عصبی در جوانترین انسان مورد مطالعه در این زمینه به تاریخ: 30 نوزادان اعم از شش به 57 روز (با میانگین سنی 27 روز). یافته های آنان نشان می دهد که مدار سیم کشی پیش می آید و در نتیجه ممکن است راهنمای منطقه ای تخصص ریختن نور را در چگونه دانش سیستم های ظهور در مغز است. کار بیشتر در امتداد این خطوط ممکن است به ارائه بینش به اختلالات عصبی مانند اوتیسم.

در مطالعه منتشر شده در دوشنبه در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم ایالات متحده آمریکا, محققان از نگاه دو از بهترین-مطالعه مغز شبکه های اختصاص داده شده به طور خاص عملکرد بصری—که underlyies تشخیص چهره و دیگری که فرآیندهای صحنه است. اکسیپیتال چهره منطقه و دوک نخ ریسی شکل صورت منطقه انتخابی پاسخ به چهره و به شدت متصل در بزرگسالان نشان می دهد که آنها تشکیل یک چهره به رسمیت شناختن شبکه. همان توضیحات امر به parahippocampal محل منطقه و retrosplenial پیچیده اما برای صحنه است. تمام چهار نفر از این مناطق در قشر تمپورال تحتانی است که در پشت گوش در انسان است.

این تیم با استفاده از یک تکنیک به نام استراحت-دولت تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (rsfMRI) که اقدامات در سطح هماهنگ سازی فعالیت در مناطق مختلف مغز برای ارزیابی چگونه متصل هستند. نوزادان اسکن شدند در حالی که خواب و محکم swaddled. “گرفتن داده های fMRI از نوزادان یک مرز جدید در تصویربرداری می گوید:” عصب شناسی و سرب نویسنده مطالعه Frederik Kamps در حال حاضر در موسسه تکنولوژی ماساچوست. “شما نیاز به شرکت کنندگان سر به هنوز هم می شود و یک خواب کودک است که مایل به دروغ هنوز.”

محققان دریافتند که چهره مناطق بودند به شدت به یک دیگر متصل است اما نه به صحنه منطقه و بالعکس در این سن و سال. این امر می تواند ماه ها قبل از آنها تبدیل به انتخابی برای چهره یا صحنه, نشان می دهد اتصال قبل از توسعه تابع.

این تیم همچنین ارزیابی ارتباط بین این مناطق و بخشی از مغز که در آن تصویری ورودی اول می رسد از شبکیه چشم: قشر بینایی اولیه یا V1. این منطقه ساختار یافته است به طوری که چنین ورودی از مرکز شبکیه چشم وارد در یک منطقه متفاوت از کسانی که از حاشیه میدان دید تشکیل یک نقشه از جهان بصری. صورت شبکه به شدت متصل V1 مرکزی منطقه در حالی که صحنه شبکه محکم تر مرتبط با آن محیطی منطقه است. این ترتیب به احتمال زیاد مربوط به این واقعیت است که ما معمولا متمرکز بر روی چهره در حالی که صحنه های گسترش در سراسر کل ما میدان. این شبکه در حال حاضر در نوزاد اولین روز هستند و بنابراین متصل به طوری که برای دریافت مناسب ترین ورودی های تابع آنها در نهایت خواهد شد انجام دهد.

آیا معنی تشخیص چهره و پردازش صحنه ذاتی هستند? محققان اختلاف نظر دارند در این نقطه است. در سال 2017 neurobiologist مارگارت لیوینگستون از دانشکده پزشکی هاروارد یک مطالعه منتشر شده از نوزاد macaques که اتصال قبل از تابع—اما تنها تا آنجا که به عنوان بصری نقشه. لیوینگستون که نه یک نویسنده جدید کاغذ فکر می کند حساسیت به دسته بندی های خاص از همه چیز, از جمله چهره های ناشی از انباشته شدن تجارب از دیدن آنها. “شما متولد شده با این نقشه ها و این که چه درایوهای نهایی سازمان از مغز,” او می گوید. “این داربست که تجربه عمل می کند.” در مطالعه دیگری, او در بر داشت که با میمون ها بزرگ شده بدون دیدن چهره های توسعه نیست در صورت انتخاب.

دیگران نشان داده اند که مادرزاد نابینا مردم باید چهره و صحنه-های انتخابی مناطق (با استفاده از لامسه یا شنوایی محرک برای مثال) نشان می دهد این توابع ممکن است ذاتی یا حداقل که ممکن است آنها بستگی دارد بیش از فقط ورودی بصری. Dilks اشاره می کند که چهره های هستند که نه تنها چیزهایی که ما متمرکز بر روی و دیگر محققان پیشنهاد کرده اند که “بالا-پایین” ارتباطات از بالا به سطح قشر مناطق درگیر در تعامل اجتماعی (بین مادر و نوزاد به عنوان مثال) نیز ممکن است شکل توسعه صورت انتخابی. این بحث نشان می دهد هیچ نشانه ای از اینکه به زودی حل و فصل. “این همه boils پایین به این سوال فلسفی: آیا انسان ویژه است ؟ آنها بخش هایی از مغز آنها مقدر برای تبدیل شدن به این چیزها؟” لیوینگستون می گوید. “یا ما می توانید آن را توضیح دهید با استفاده از سطح پایین اصول ما به ارث برده پایین تر از حیوانات؟”

فراتر از این نظری کشمکش, Dilks چشم ممکن است کاربردهای بالینی. او به خصوص علاقه مند در دو اختلالات تکاملی هستند که فکر شامل تفاوت در مغز سیم کشی: افراد مبتلا به اوتیسم اختلالات اجتماعی است که ممکن است مربوط به صورت پردازش. و یک بیماری به نام سندرم ویلیامز باعث مشکلات با ناوبری.

خواهران و برادران کودکان مبتلا به اوتیسم می تواند مورد مطالعه قرار بپرسم که آیا اتصال در مناطق ممکن است پیش بینی شروع بیماری است که معمولا تشخیص داده نمی شد تا حداقل دو سال سن. Dilks همچنین امیدوار است به مطالعه نوزادان مبتلا به سندرم ویلیامز بپرسم که آیا اتصال بین صحنه-پردازش مناطق مشکل است. “این مهم است که بدانید” او می گوید: “از آنجا که شاید ما می توانیم باور نکردنی انعطاف پذیری نوزاد مغز به مداخله قبل از آن.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im