Boom! دانشمندان بزرگترین نقطه شناخته شده انفجار در جهان

ستاره شناسان کشف یک انفجار کیهانی که کوتوله همه دیگران است.

یک انفجار عظیم الجثه پاره از طریق قلب از راه دور کهکشان خوشهانتشار حدود پنج برابر بیشتر از رکورد قبلی دارنده یک مطالعه جدید گزارش.

“در برخی از راه این انفجار است که چگونه فوران کوه. St. Helens در سال 1980 پاره پاره کردن بالای کوه” مطالعه منجر نویسنده سیمونا Giacintucci از آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی در واشنگتن دی سی در بیانیه ای گفت. “تفاوت کلیدی این است که شما می تواند مناسب 15 کهکشان راه شیری کهکشان ها در یک ردیف به دهانه این فوران پانچ به این خوشه را گاز داغ.”

مرتبط با: ما در حال گسترش جهان: سن تاریخ و حقایق دیگر

انفجار رخ داده در Ophiuchus خوشه ای نهفته است که حدود 390 میلیون سال نوری از زمین است. Giacintucci و همکاران او فکر می کنم منبع بود پرجرم درون آن باشد سیاه چاله در یکی از خوشه را تشکیل کهکشان ها — به طور خاص جت اشعه و مواد گردند و از نور-gobbling هیولا که توسط inflowing گاز و گرد و غبار.

امکان فوق العاده قدرتمند Ophiuchus انفجار برای اولین بار مطرح شده و در سال 2016 در یک مطالعه led توسط نوربرت ورنر که بررسی تصاویر گرفته شده توسط ناسا Chandra X-ray Observatory. ورنر و همکارانش گزارش عجیبی لبه های منحنی در خوشه است که می تواند بخشی از دیوار یک حفره تشکیل شده از یک انفجار. و چه یک انفجار آن خواهد بود: دانشمندان محاسبه شده است که آن را حدود 5 برابر 10^54 ژول انرژی برای ایجاد چنین حفره. (برای چشم انداز بشریت مجموع جهانی مصرف انرژی در هر سال حدود 6 بار 10^20 ژول.)

اما 2016 مطالعه ایجاد نمی کند که یک انفجار در واقع مسئول است که لبه های منحنی. Giacintucci و همکاران او فقط ساخته شده که عزم پس از تجزیه و تحلیل اضافی X-ray از داده های چاندرا و اروپا XMM-نیوتن تلسکوپ فضایی و همچنین رادیو اطلاعات جمع آوری شده توسط Murchison Widefield آرایه در استرالیا و غول پیکر Metrewave رادیو تلسکوپ در هند.

ترکیب داده ها نشان می دهد که لبه های منحنی است که در واقع بخشی از یک حفره دیوار به دلیل آن مرزهای یک منطقه غنی از امواج رادیویی. که انتشار به احتمال زیاد منجر به هنگامی که سیاه چاله انفجار شتاب الکترون نزدیک به سرعت نور محققان گفتند.

“رادیو اطلاعات مناسب در داخل X-rays مانند یک دست در دستکش” مطالعه همکاری نویسنده ماکسیم markevitch می از پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز کمربند سبز مریلند گفت: در همین بیانیه است. “این است که متمسک که به ما می گوید یک فوران حجم بی سابقه ای رخ داده است در اینجا.”

انرژی آزاد شده توسط Ophiuchus انفجار صدها هزار بار بیشتر از انفجار به طور معمول دیده می شود در کهکشان خوشه محققان گفتند. و آن را در حدود پنج برابر بیشتر از رکورد قبلی دارنده یک فوران در خوشه MS 0735.6+7421.

این Ophiuchus آتش بازی به نظر می رسد بیش از راه; رادیو داده ها نشان می دهد هیچ مدرکی برای جریان جت فعالیت دانشمندان گفت.

این چاندرا نشان داده فقط در یک منطقه از امواج رادیویی. که کمی عجیب و غریب به دلیل black-hole جت معمولا در دو جهت مختلف. این امکان وجود دارد که جت-تغذیه گاز در طرف دیگر — یک مخالف شناسایی حفره — کمتر فراوان و امواج رادیویی وجود دارد از بین می رود سریع تر به عنوان یک نتیجه محققان گفتند.

این مطالعه جدید منتشر شده در Feb. 27 شماره از مجله منسوب به فیزیک نجومی. شما می توانید به عنوان خوانده شده قبل از مطبوعات و کاغذ به صورت رایگان از طریق arXiv.org.

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im