Boom! ستاره از راه دور انفجار درخشان ترین تا کنون دیده

این ابرنواختر در یک کتاب ثبت است.

ماموت انفجار ستاره شناخته شده به عنوان SN2016aps که رخ داده است در یک کهکشان در حدود 3.6 میلیارد سال نوری از زمین است که درخشان ترین ابرنواختر تا کنون دیده یک مطالعه جدید گزارش.

“ما می توانیم اندازه گیری ابرنواخترها با استفاده از دو مقیاس: کل انرژی از انفجار و مقدار انرژی که ساطع شده است به عنوان قابل رؤیت نور یا تابش” مطالعه منجر نویسنده مت elizabeth banks, یک مدرس دانشگاه در دانشکده فیزیک و نجوم و موسسه موج گرانشی ستاره شناسی در دانشگاه بیرمنگام در انگلستان در بیانیه ای گفت.

“در یک ابرنواختر معمولی با تابش کمتر از 1% از کل انرژی” elizabeth banks اضافه شده است. “اما در SN2016aps ما در بر داشت تابش بود و پنج بار انفجار انرژی طبیعی به اندازه ابرنواختر. این است که بیشتر نور ما تا کنون دیده اند ساطع شده از یک ابرنواختر.”

مرتبط با: ابرنواختر + عکس تصاویر بزرگ از انفجار ستاره

SN2016aps بسیار عجیب و غریب و افراطی است که Nicholl و همکارانش فکر می کنم ممکن است آن را یک “pulsational جفت-بی ثباتی” ابرنواختر که در آن دو ستاره ادغام قبل از کل سیستم می رود بوم. چنین حوادث فرضهای اما ستاره شناسان هرگز تایید وجود خود را observationally.

به عنوان نام آن نشان می دهد SN2016aps کشف شد در سال 2016 توسط پانوراما بررسی تلسکوپ و پاسخ سریع سیستم در هاوایی است. Elizabeth banks و تیم خود را دنبال رویداد برای دو سال با ناسا تلسکوپ فضایی هابل و انواع ابزار بر روی زمین, مشاهده عنوان ابرنواختر روشنایی پژمرده فقط 1 درصد از اوج خود خروجی.

این مشاهدات اجازه محققان برای مشخص کردن انفجار و قطعه با هم چگونه آن ممکن است اتفاق افتاده است. به عنوان مثال این تیم مشخص شد که بسیاری از SN2016aps’ روشنایی احتمالا حاصل از تعامل بین این ابرنواختر و اطراف آن پوسته ای از گاز است. قبل از آنها منفجر شود محکوم به فنا ستاره غول پیکر تجربه خشونت pulsations که بیرون راندن چنین پوسته به فضا است.

“اگر ابرنواختر می شود زمان مناسب می توانید آن را گرفتن تا به این شل و انتشار مقدار زیادی از انرژی در برخورد” elizabeth banks گفت. “ما فکر می کنم این یکی از قانع کننده ترین نامزدهای این روند هنوز مشاهده شده و احتمالا عظیم است.”

علاوه بر این محققان محاسبه شده است که ابرنواختر سیستم پناه بين 50 تا 100 برابر جرم خورشید. و آن را در واقع ممکن است شده اند یک سیستم نه فقط یک تک ستاره است.

“گاز ما شناسایی شده بود که عمدتا هیدروژن — اما چنین یک ستاره عظیم را معمولا از دست داده اند و همه از آن هیدروژن از طریق بادها طولانی قبل از آن آغاز شده, ضربان دار” elizabeth banks گفت. “یک توضیح این است که دو کمی کمتر ستاره عظیم از اطراف می گویند 60 خورشیدی توده ها بود با هم ادغام شدند قبل از انفجار. پایین تر-جرم ستاره را نگه دارید و بر روی آنها هیدروژن به صورت دیگر در حالی که خود را در ترکیب توده به اندازه کافی بالا است به ماشه جفت بی ثباتی است.”

این مطالعه جدید که منتشر شد آنلاین امروز (13 آوریل) در مجله طبیعت نجوم, نوید آینده اکتشافات است که ممکن است حتی بیشتر هیجان انگیز, اعضای تیم گفت.

“پیدا کردن این ابرنواختر فوق العاده می تواند در یک زمان بهتر” co-نویسنده ادو برگر یک استاد نجوم در دانشگاه هاروارد گفت: در همین بیانیه است.

“در حال حاضر ما می دانیم که چنین پر انرژی, انفجار در طبیعت رخ می دهد ناسا جدید James Webb Space Telescope قادر خواهد بود برای دیدن حوادث مشابه خیلی دور است که ما می توانیم نگاه به عقب در زمان به مرگ اولین ستارگان در جهان است.”

به 9.7 میلیارد James Webb اغلب در صورتحساب یا لیست به عنوان جانشین هابل است که برنامه ریزی برای راه اندازی در سال آینده. جدید تلسکوپ فضایی انجام خواهد شد طیف گسترده ای از مشاهدات از مطالعه شکل گیری جهان اولین ستاره ها و کهکشان ها به شکار برای نشانه هایی از حیات در اتمسفر در نزدیکی سیارات بیگانه.

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>