بوئینگ کابین خلبان سفینه فضایی به نظر می رسد کاملا متفاوت از SpaceX را

یک دهه پیش ناسا به چالش کشیده فروشندگان خصوصی برای توسعه مفاهیم برای فضاپیما است که می تواند ما را بین المللی و فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی. در سال 2014 اهدا کسانی که قرارداد به فضا و بوئینگ.

ده سال بعد SpaceX در حال حاضر موفق راه اندازی زیر کمربند خود را به لطف اینده خدمه اژدها خودرو و Falcon 9 rocket.

اما بوئینگ بوده و مبارزه با آن فضاپیما به CST-100 Starliner خارج از زمین. دو شرکت کار کرده اند به صورت موازی و در عین حال روش خود را — و طرح های کاملا متفاوت.

امروز بوئینگ اعلام کرد این کار با فنلاندی واقعیت مجازی راه اندازی Varjo به فضانوردان اجازه می دهد برای آموزش در “واقعی” محیط های مجازی.

با این خبر ما هم اول شخص نگاه اجمالی در داخل Starliner کابین خلبان و رابط کاربری نمی تواند نگاه متفاوت تر در مقایسه با زمانی که به صفحه لمسی براق با استفاده به عمل SpaceX خدمه اژدها.

پانل ابزار اندازه گیری سوئیچ مانیتور و تعداد پد را بیشتر از فضانورد را مشاهده کنید. یک جوی استیک اجازه می دهد تا به صورت دقیق تر ورودی. این طراحی به مراتب بیشتر یادآور ناسا شاتل فضایی کابین خلبان — بیشتر هواپیمای تجاری از تسلا.

در طول SpaceX تاریخی مارس 30, راه اندازی, فضانوردان ناسا باب Behnken و داگ هرلی به نظر می رسد به ارتباط برقرار کردن با مجموعه ای از سه طرف توسط طرف صفحه نمایش لمسی که تنها حداقل. در واقع خدمه اژدها طول می کشد مراقبت از بسیاری از پرواز. دو خلبان تنها به طور خلاصه در زمان کنترل دستی بیش از دو بار در طول تست و راه اندازی.

“این احتمالا یک رویای هر آزمون آزمایشی دانش آموز به این فرصت را به پرواز در یک نام تجاری جدید سفینه فضایی و من به اندازه کافی خوش شانس برای دریافت کنید که فرصت با دوست خوب من در اینجا” گفت: Behnken در ناسا پخش چند هفته قبل از راه اندازی.

“البته شما می دانید در حال رشد به عنوان یک خلبان حرفه ای تمام وجودم, داشتن یک راه خاص برای کنترل وسیله نقلیه, این است که قطعا متفاوت” Hurley اضافه شده است.

براق سیاه و سفید SpaceX فضای مناسب نیز یک “امتیاز پنج ستاره” توسط Behnken و Hurley. “من شرط می بندم شما ما donned و offed کسانی که لباس یک زن و شوهر از صد بار” هرلی گفت: در طول یک مصاحبه از در هیئت مدیره ایستگاه فضایی در تاریخ 1 ژوئن. “آنها در واقع بسیار آسان تر برای دریافت در داخل و خارج از در صفر G.”

فقط آن را در کابین خلبان Starliner آبی فضایی نیز به نظر می رسد کاملا متفاوت است. مناسب تحت پوشش در بوئینگ علامت تجاری آبی رنگ است. در نگاه کلی این است که مسلما گریه به دور از SpaceX را تفرقه “لباس مخصوص مهمانی رسمی-مانند” را با مراتب کمتر چاپلوس شکل و چکمه حسن ورزشی outfitter, Reebok که در حال حاضر نگاه کمی به تاریخ.

ناسا اعلام کرد در حال حاضر سه فضانوردان آمریکایی که در هیئت مدیره خواهد بود برای اولین بار برنامه ریزی شده crewed تست پرواز در هیئت مدیره بوئینگ Starliner میله میله برای مارس 2021.

اما این تاریخ ممکن است تغییر کند. با تشکر از تست پرواز است که تقریبا به پایان رسید در یک “فاجعه بار شکست” بوئینگ تصمیم به انجام مجدد آن ناموفق uncrewed تست پرواز در ماه آوریل است. یک تاریخ برای دومین uncrewed راه اندازی شده هنوز اعلام نشده است.

ادامه مطلب: واقعیت مجازی خواهد بود و بخش بزرگی از بوئینگ Starliner آموزش فضانورد [Space.com]

بیشتر در Starliner: ناسا: بوئینگ قلم مهم نرم افزار آزمون Starliner فضاپیما

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de