بوئینگ 2nd Starliner نرم افزار قطعی می تواند منجر به یک فضای برخورد


بوئینگ CST-100 Starliner فضاپیما که در تصویر بازگشت به خانه در این شرکت تجاری خدمه و محموله مرکز پردازش که در آن است تحت بازرسی پس از آن پرواز مداری آزمون ماموریت در ماه دسامبر 2019. (اعتبار تصویر: Frank Michaux/ناسا)

هفت هفته پس از بوئینگ CST-100 Starliner موفق به رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی به عنوان برنامه ریزی شده در طول اولین پرواز مداری آزمون ناسا و بوئینگ مقامات اعلام نتایج اولیه یک تحقیق به چه رفت.

این uncrewed Starliner فضاپیما راه اندازی بالای یک Atlas V موشک در دسامبر. 20, 2019, در یک ماموریت به حوض با ایستگاه فضایی بین المللی (ISS). ماموریت طراحی شده است برای نشان دادن این فضاپیمای جدید توانایی با خیال راحت حمل و نقل فضانوردان به مدار آزمایشگاه. اما Starliner موفق به رسیدن به صحیح مدار و به جای صرف دو روز آینده چرخش زمین به تنهایی و قبل از اجرای تصویر کامل فرود در نیومکزیکو White Sands Missile Range on Dec. 22.

در یک تلفنی با خبرنگاران در روز جمعه (Feb. 7) ناسا مدیر جیم Bridenstine گفت که بررسی مستقل تیم شناسایی مسائل مختلف در طول پرواز مداری آزمون (بارها) ماموریت به خصوص وقتی که می آید به فضاپیما نرم افزار. همراه با قبلا فاش خطا با Starliner پردازنده تایمر دوم موضوع نرم افزار می تواند به طور بالقوه منجر به اندک اما مشکل برخورد دو فضاپیما قطعات محققان تعیین می شود.

مرتبط با: بوئینگ 1st Starliner تست پرواز در عکس

اولین نرم افزار شماره شناسایی شد در مدت کوتاهی پس از Starliner راه اندازی شد, زمانی که خودرو موفق به اجرای یک مدار-فرو سوزاند. بوئینگ به زودی کشف کرد که این فضاپیما پردازنده سیستم زمان بندی به نام “ماموریت سپری تایمر” تا به حال به اشتباه کشیده نادرست از Atlas V موشک حدود 11 ساعت قبل از پرتاب. Starliner قرار بود برای بازیابی اطلاعات از این موشک در طول شمارش معکوس نهایی دوره قبل از پرتاب و از آنجا که این مرحله اتفاق افتاده است قبل از موعد مقرر Starliner ساعت داخلی تا به حال نادرست زمان.

سپس یک دوم نرم افزار مشکل کشف شد قبل از این فضاپیما را به زمین بازگشت و این قطعی می تواند به طور بالقوه منجر به برخورد بین Starliner خدمه ماژول و خدمات خود ماژول که به طور جداگانه در مدار قبل از خدمه ماژول زمین.

مرتبط: چگونه بوئینگ Starliner مداری تست پرواز با این نسخهها کار: A step-by-step guide

این مشکل که مقامات بوئینگ به نام “دریچه نقشه برداری خطا” تا به حال با این نرم افزار است که می گوید Starliner خدمه ماژول و خدمات ماژول جداگانه قبل از فرود. خدمات ماژول پیشرانه مسئول انجام deorbit رایت است که طول می کشد Starliner خارج از مدار ارسال آن به زمین فرود. پس از deorbit رایت خدمات ماژول جدا از خدمه ماژول و با خیال راحت پاشیده را به اقیانوس آرام است.

“در آنچه ما تماس بگیرید ‘پرواز’ هنگامی که خدمه ماژول متصل به سرویس ماژول خاصی نداره شیر نقشه برداری و پرواز کامپیوتر خدمه ماژول فرمان همه از فردی thruster اخراج. اما پس از شما جدا راه اندازی خودرو از خدمه ماژول های نیروی محرکه کنترل در خدمات ماژول باید برای انجام آن thruster اخراج به مناسب جداسازی و دفع رایت” جان Mulholland معاون رئیس جمهور و مدیر برنامه از بوئینگ Starliner برنامه گفت: در طول تلفنی.

“که دریچه نقشه برداری متفاوت است در این دو مورد و نرم افزار متاسفانه تا به حال همان دریچه نقشه برداری برای هر دو از این شرایط بنابراین ما تا به حال نادرست شیر نگاشت برای جداسازی و دفع رایت” Mulholland گفت.

خوشبختانه تیم تشخیص داده که نرم افزار خطا قبل از Starliner خود را آغاز کرد تبار روش. “این تیم بسیار به سرعت کدگذاری نرم افزار reverified آن در آزمایشگاه و ما قادر به آپلود نرم افزار تصحیح و با خیال راحت تکمیل ماموریت” Mulholland گفت.

یک هنرمند تصویرسازی از بوئینگ CST-100 Starliner فضاپیما در مدار. (اعتبار تصویر: بوئینگ)

اگر بوئینگ تا به حال گرفتار است که قطعی قبل از Starliner آمد به زمین دو ماژول می تواند “bumped” به یکدیگر پس از جدایی که می تواند بی ثبات خدمه ماژول در یک نقطه بحرانی در آن فرود.

“پیشرانه’ ناهموار شلیک می شود خدمات ماژول است که یک قطعه از یک سیلندر به دور از خدمه ماژول و recontact یا دست انداز به آن” جیم چیلتون معاون ارشد رئیس جمهور برای بوئینگ فضا و راه اندازی گفت: در طول تلفنی و اضافه کرد که “چیزهای بد” می تواند اتفاق می افتد به عنوان یک نتیجه از این احتمال است.

“این بدان معناست که شما فشار با نوک انگشت خدمه ماژول و آن را ناپایدار و آن را به ثبات خود” چیلتون گفت. “پس یک سوال این است که آیا شما آن را ضربه سخت به اندازه کافی به آن بلغزد و یا شما یک مشکل است ؟ یکی دیگر از چیزی است که شما نمی خواهید به آسیب هایی که سپر حرارتی, دلیل این که شما نیاز به سپر حرارت به پشت در آمده.”

“این سخت است برای گفتن که در آن خدمات ماژول را ضربه اما هیچ چیز خوب می تواند از این دو فضاپیما تداوم در پس فرستادیم نرم افزار مطمئن شوید که اتفاق می افتد نمی تواند” او گفت:.

مشکلات ارتباطی

سومین مشکل عمده که Starliner مواجه می شوند در طول پرواز مداری آزمون که مربوط به فضاپیما نرم افزار, بلکه تا به حال انجام با دخالت است که مختل ارتباطات بین زمین کنترل و Starliner.

هنگامی که زمین کنترل سعی کردم به صورت دستی از دستور Starliner برای انجام یک مدار-فرو رایت پس از زمان خطا جلوگیری از که از اتفاق می افتد به طور خودکار آنها قادر به برقراری ارتباط با این فضاپیما به موقع. ارتباطات بین Starliner و زمین کنترل رله از طریق ناسا شبکه ردیابی و رله داده ماهواره اما “بالا سر و صدا” با دخالت کسانی که سیگنال های Mulholland گفت.

تحقیقی بررسی تیم هنوز کار برای تعیین دقیق علت این دخالت, اما به نظر می رسد در ارتباط با تلفن همراه برج های او اضافه شده است.

در حالی که بررسی مستقل از Starliner را بارها مسائل است که هنوز هم در جریان ناسا انتظار دارد که گزارش نهایی تا پایان ماه فوریه Bridenstine گفت. او اضافه کرد که ناسا هنوز تصمیم نگرفته که آیا برای انجام دومین پرواز مداری تست قبل از استفاده از Starliner به پرواز فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی.

“این تست پرواز به ما آموخت زیادی” چیلتون گفت. “آنچه ما آرزو داشتیم انجام می شود بهتر است نرم افزار.”

داگ Loverro مدیر ناسا انسان Spaceflight عملیات اداره گفت: در طول تلفنی است که این نرم افزار مسائل “به احتمال زیاد تنها علائم. آنها نه مشکل واقعی است.”

“مشکل واقعی این است که ما تا به حال متعدد روند فرار در طراحی و توسعه و چرخه آزمون برای نرم افزار,” Loverro گفت: “و ما به عنوان رفتن به جلو و این چیزی است که ما در حال رفتن به تمرکز بر روی … چگونه ما خودمان اطمینان که همه از این نرم افزار که به ما تحویل داده و نه فقط دو روال بودند که تحت تاثیر این مسائل هستند ثابت است؟”

ایمیل Hanneke Weitering در hweitering@space.com یا او را دنبال کنید @hannekescience. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de