بوئینگ دفاع Starliner کپسول فضایی زمین تست مشکل پس از اولین پرواز


بوئینگ مهندسین بررسی Starliner فضاپیما که پرواز در پرواز مداری آزمون ماموریت در ماه دسامبر 2019. (اعتبار تصویر: بوئینگ)

پس از بوئینگ CST-100 Starliner موفق به رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی در یک uncrewed تست پرواز در دسامبر, ناسا مطرح شده است و برخی از پرسش های جدی در مورد توانایی شرکت با خیال راحت به راه اندازی فضانوردان به فضا است.

مشترک ناسا-بوئینگ مستقل بررسی تیم شناسایی دو نرم افزار اشکالات به وجود آمد که در طول پرواز مداری آزمون (بارها) ماموریت: نادرست تایمر است که مانع Starliner از رسیدن صحیح مدار به حوض با ایستگاه فضایی و یک شیر-نقشه برداری خطا با فضاپیمای پیشرانه است که می تواند باعث یک فضای برخورد.

روز چهارشنبه (فوریه. 26) در اورلاندو سنتینل گزارش داد که اعضای ناسا ایمنی پانل مشاوره بودند تعجب به یاد بگیرند که بوئینگ “را انجام کامل end-to-end یکپارچه آزمون Starliner در یک سیستم ادغام آزمایشگاه” با آن Atlas V موشک و انجام چنین آزمون “به طور بالقوه می تواند گرفتار مسائل بوئینگ بعد با تجربه در این ماموریت است.”

مرتبط با: بوئینگ 1st Starliner تست پرواز در عکس

جان Mulholland معاون رئیس جمهور و مدیر برنامه از بوئینگ Starliner برنامه به دنبال مجموعه ای از رکورد مستقیم در مورد این اتهام عدم تست در یک تلفنی با خبرنگاران در روز جمعه (Feb. 28).

“من فکر نمی کنم که گزارش مشخص شد دقیقا حق” Mulholland گفت. “ما یک مقدار گسترده ای از تست یکپارچه با راه اندازی خودرو هر دو در آزمایشگاه در دنور و همچنین در آزمایشگاه از هوستون.” اما به جای در حال اجرا یک تست از کل ماموریت بوئینگ شکست تست پرواز به “تکه” است که مورد آزمایش قرار گرفتند به طور جداگانه او توضیح داد.

بوئینگ مهندسین فکر می کردم که این امر می تواند “بیشتر منطقی به شکستن ماموریت مراحل را به تکه های و انجام بسیاری از تست در آن تکه های کوچکتر,” او گفت:. “هنگامی که شما یک تک اجرا از راه اندازی به docking که 25-به همراه ساعت تک اجرا بر روی کامپیوتر است.” اگر این تیم تا به حال تصمیم به اجرای این شبیه سازی شده آزمون از راه اندازی تمام راه را به فضاپیما را در مدار زمین که به اتفاق دو یا سه روز پس از پرتاب, “طول است که اجرا خواهد بود فوق العاده طولانی,” او گفت: پس از تیم “تصمیم گرفت که آنها را به جای اجرای آزمایش های متعدد از تکه های مختلف از این ماموریت است.”

Mulholland اضافه شده است که بوئینگ تلقی این تکه تکه آزمون به “کافی و جامع” در آن زمان که بوئینگ کارکنان بود و نه “در نظر گرفتن هر گونه میانبر” توسط امید بستن برای اجرای کامل end-to-end آزمون. “این مهم نیست در همه تیم آگاهانه shortcutting یا نه انجام آنچه آنها معتقد بودند مناسب بود,” Mulholland اضافه شده است.

با این حال او اذعان کرد که چنین تست شده می تواند مفید در شناسایی بحرانی نرم افزار نقص است که از دست رفته بودند. “از یک حقیقت نظر من فکر می کنم آن را بسیار آسان برای دیدن آنچه که ما باید انجام شود چرا که ما کشف خطا” Mulholland گفت. “در آن زمان که حساسیت نبود نبود شناخته شده است.”

داشتن آموخته از آن اشتباهات گذشته بوئینگ در حال حاضر برای اجرای طرح های دیگر بیشتر تست کامل قبل از Starliner پرواز دوباره.

“یکی بهبود است که ما در حال رفتن به رفتن به جلو است به مطمئن شوید که قبل از هر پرواز ما اجرا خواهد شد راه اندازی-به-متصل مرحله از ماموریت و پس از آن ما را اجرا متصل-به-فرود مرحله از ماموریت به طور کامل.”

ناسا که به سفارش بوئینگ (و SpaceX) برای ساخت فضاپیما که راه اندازی خواهد شد, فضانوردان از خاک آمریکا برای اولین بار در نزدیک به یک دهه است ابراز نگرانی شرکت توسعه و تست روش برای Starliner به خصوص وقتی که می آید به مسائل مربوط به نرم افزار. آژانس هنوز علنا گفت که آیا آن را به بوئینگ به تکرار uncrewed بارها ماموریت قبل از اولین crewed Starliner ماموریت که برنامه ریزی شده است برای پرتاب به ایستگاه فضایی بین المللی در اواسط سال 2020 است.

مستقل بررسی تیم تکمیل تحقیقات خود را از Starliner سخت افزار و ماموریت داده است و هیچ مشکلی جدید با این فضاپیما است. اما آنها هنوز هم کار به ممیزی بیش از 1 میلیون خط کد به دنبال هر یک از دیگر ممکن است نقص های نرم افزارها. Mulholland گفت: این امر می تواند حداقل چند هفته قبل از آن ممیزی کامل است.

ایمیل Hanneke Weitering در hweitering@space.com یا او را دنبال کنید @hannekescience. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im