روابط خون: خفاش خون آشام ایجاد اعتماد برای تبدیل شدن به مواد غذایی-های

بگیرید و یاد دهید

برای خفاش خون آشام نشانه دوستی واقعی است و شکستن نان—er خون—با هم. این حیوانات نیاز به خود را در وعده های غذایی مایع برای زنده ماندن و آنها نیاز به آنها را اغلب. اگر کسی نتواند تغذیه فقط سه شب در یک ردیف آن می تواند به مرگ از گرسنگی مردن. بنابراین موجودات را توسعه داده اند, دوستانه, راه برای کنار آمدن: گاهی اوقات به خوبی تغذیه خفاش, گرداندن خون به طور مستقیم به دهان گرسنه اصحاب. که خون ممکن است به اندازه کافی برای یک وعده غذایی کامل اما آن را اجازه می دهد تا گیرنده زندگی و شکار یکی دیگر از روز. در حال حاضر تحقیقات جدید شنود گذاشته به اسرار چگونه خفاش خون آشام فرم این اوراق قرضه صمیمی.

مقدار زیادی از حیوانات پدر و مادر گرداندن غذا برای فرزندان خود را, اما این نوع از غذا های بین نامربوط بزرگسالان است تقریبا بی سابقه در قلمرو حیوانات می گوید: دانشگاه ایالتی اوهایو رفتاری بوم جرالد G. کارتر. زیست شناسان به مدت طولانی تعجب که چگونه این روابط شکل در وهله اول و چگونه خفاش خون آشام حفظ آنها به خصوص به این دلیل که حیوانات درگیر هستند نه قوم و خویش. برخی نامربوط خفاش ها دیده شده است سفر با هم برای بیش از یک دهه است.

“شما می تواند با سرمایه گذاری در وقت و انرژی کمک به یک شریک اما اگر آنها نمی, همکاری با شما می تواند بدتر از اگر شما هرگز درگیر در همه” کارتر توضیح می دهد. “اگر شما در این وضعیت چه بهترین استراتژی برای کاهش خطر است؟” او نویسنده سرب در یک مطالعه جدید از این خفاش ها’ همکاری پنج شنبه منتشر شده در زیست شناسی کنونی.

حدود دو دهه پیش محققان مطرح فرضیه از حیوانات و رفتار اجتماعی به نام “بالا بردن ریسک” ، آن را پیشنهاد می کند که یک فرد شروع می شود با ساخت کوچک و کم هزینه و سرمایه گذاری در ارتباط است. اگر آنها متقابلا حیوان به تدریج شدت به بزرگتر و بالاتر و ریسک سرمایه گذاری است. اگر این رابطه به خوبی آن تلاش می کند کسی جدید. “من فکر می کنم که واقعا بصری ایده برای افراد چگونه شکل می, روابط, اما این واقعا تست شده به درستی” کارتر می گوید.

برای ارزیابی این فرضیه کارتر و تیم خود را به دام افتاده در حدود 30 وحشی خفاش خون آشام از دو نامربوط مستعمرات در پاناما و سپس معرفی جفت ناآشنا خفاش ها به یکدیگر در آزمایشگاه است. برخی از حیوانات به سرعت شروع به نظافت غریبه بودند با همکاری—فقط یک کمی. در برخی از جفت نظافت در نهایت راه به اشتراک گذاری مواد غذایی. دومی نسبتا نادر است, و آن را همیشه قبل از نظافت بسیار پایین-هزینه های سرمایه گذاری. مقدار نظافت به شدت افزایش یافت و در روز فقط قبل از اولین نمونه از غذا های, و سپس آن را plateaued پس از آن. محققان می گویند این مشاهدات ارائه اولین حمایت تجربی برای بالا بردن سهام فرضیه.

“[این] مطالعه باعث می شود نقطه است که عمل متقابل است نه محاسبه سرد از بدهبستان اما در نهایت مبتنی بر اعتماد است که در طول زمان ساخته شده می گوید:” دانشگاه اموری primatologist فرانس د وال بود که نه درگیر در مقاله جدید. “این بخشی از یک عاطفی و ارتباط نزدیک است و همچنین این باورند برای پستانداران. نظافت در میان پستانداران ممکن است انجام همان است که در خفاش ها: آماده سازی روابط برای موارد زمانی که کمک متقابل است که واقعا مورد نیاز است.” کارتر موافق است و اشاره کرد که حتی پس از خفاش ها شد بازگشت به طبیعت بسیاری از حفظ روابط آنها در ابتدا شکل گرفته در اسارت.

کارتر نشان می دهد که این نوع از مطالعه ممکن است کمک زیست شناسان در درک بهتر روابط انسانی نیز هست. “کیفیت و کمیت از اوراق قرضه اجتماعی شما با دیگران این است که واقعا مهم برای سلامت خود را برای تولید مثل برای بقای خود,” او می گوید. “اما هیچ کس واقعا می داند که چگونه شما می توانید روابط: چقدر است شانس ؟ چقدر است شخصیت است ؟ این مرز بعدی فکر می کنم.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im