آزمایش خون ممکن است تشخیص سرطان لوزالمعده در اوایل

یک آزمایش خون ممکن است کمک به پزشکان در تشخیص رایج ترین شکل از سرطان لوزالمعده در مراحل اولیه آن بر اساس یک مطالعه جدید.

این آزمون همچنین می تواند با دقت مرحله یک بیمار بیماری و راهنمای پزشکان برای درمان مناسب.

محققان می گویند این آزمون شناخته شده به عنوان یک مایع بیوپسی—تا به حال نتایج دقیق تر تشخیص بیماری در یک نابینا مطالعه از هر گونه شناخته شده نشانگر به تنهایی و نیز دقیق تر در مرحله بندی بیماری از تصویربرداری به تنهایی.

لوزالمعده سرطان مهاجم داکتال (PDAC) رایج ترین شکل از سرطان لوزالمعده است و سومین علت مرگ ناشی از سرطان. به طور کلی پنج سال بقای فقط 9 درصد و بیشتر بیماران زندگی می کنند کمتر از یک سال پس از تشخیص.

ابتلا به این بیماری قبل از آن پیشرفت کرده است و یا گسترش شمار یکی از این بیماری را بزرگترین چالش است. اگر بیماری زود بیماران ممکن است واجد شرایط برای عمل جراحی برای برداشتن سرطان است که می تواند درمانی.

برای پیشرفته محلی بیماران—معنی بیمارانی که سرطان گسترش است فراتر از لوزالمعده اما که نه نامزد برای عمل جراحی بر اساس اندازه و یا محل تومور—درمان شامل سه ماه سیستمیک درمانی مثل شیمی درمانی یا اشعه درمانی و سپس ارزیابی مجدد برای دیدن اگر عمل جراحی یک گزینه است.

برای بیمارانی که بیماری گسترش یافته است وجود دارد در حال حاضر هیچ درمانی گزینه های درمان.

“در حال حاضر اکثر بیمارانی که تشخیص داده شده در حال حاضر متاستاز بیماری وجود دارد یک نیاز حیاتی برای یک آزمون است که می تواند نه تنها در تشخیص بیماری های قبلی بلکه با دقت به ما بگویید که ممکن است در یک نقطه که در آن ما می توانید به طور مستقیم آنها را به یک برنامه به طور بالقوه درمانی می گوید:” اریکا L. نجار تحقیقات دستیار پروفسور پزشکی و مدیر مایع نمونه برداری آزمایشگاهی در پن و co-نویسنده ارشد این مطالعه بالینی تحقیقات سرطان.

محققان یک آزمایش خون به روی صفحه نمایش برای یک پانل از بيومارکرهای به جای فقط یک نشانگر خود را در آن. این نشانگرها شامل کربوهیدرات آنتی ژن 19-9 (CA19-9) و KRAS mutational بار که شناخته شده هستند و در ارتباط با PDAC.

در یک کور گروه آزمون از 47 بيمار (20 با PDAC, 27 بودند که سرطان رایگان) آزمون 92 ٪ دقیق در تشخیص بیماری است که بهتر از بهترین و شناخته شده نشانگر, CA19-9 (89%) ،

سپس محققان با استفاده از نمونه ها از 25 بیمارانی که تصویربرداری نشان داد ندارد, بیماری متاستاتیک. پن تست شد 84 درصد دقیق در تعیین مرحله بندی بیماری به طور قابل توجهی بالاتر از تصویربرداری به تنهایی (64%).

در حالی که آزمون هنوز هم نیاز به اعتبار سنجی در همگروهی بزرگتر محققان می گویند که آنها هیجان زده هستند وعده آنچه در آن می تواند به طور بالقوه به معنی یک بیمار جمعیت نیاز به این نوع از پیشرفت است.

“اگر اعتبار, این تست می تواند نه تنها به ارائه یک ابزار کلیدی برای بیماران در معرض خطر, اما همچنین یک ابزار مانیتورینگ برای بیماران مبتلا به برخی از عوامل خطر شناخته شده مانند جهش BRCA,” نجار می گوید.

پنسیلوانیا, وزارت بهداشت, موسسه ملی بهداشت جامعه سرطان آمریکا و Congressionally کارگردانی تحقیقات پزشکی برنامه های پشتیبانی کار می کنند.

منبع: پن

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>