آزمایش خون می تواند سیگنال آلزایمر در پیشبرد

یک آزمایش خون می تواند شناسایی یک پروتئین است که می تواند کمک به تشخیص بیماری آلزایمر قبل از علائم ظاهر می شود محققان گزارش.

دو دهه یا بیشتر قبل از علائم بوجود می آیند, پلاک های چسبنده پروتئین به نام آميلوئيد آغاز تشکیل در مغز افراد بعد از آن مبتلا به بیماری آلزایمر است.

تحقیقات جدید نشان می دهد که سطوح یک پروتئین خاص در خون افزایش پلاک آميلوئيد در مغز است.

“پیدا کردن منحصر به فرد تاو گونه است که از نزدیک مربوط به تغییرات ناشی از پلاک آميلوئيد کمک خواهد کرد که برای شناسایی و پیش بینی افرادی که یا احتمال توسعه بیماری آلزایمر می گوید:” نویسنده ارشد Randall J. Bateman, استاد مغز و اعصاب در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس.

“این تا حد زیادی سرعت بخشیدن به مطالعات تحقیقاتی از جمله پیدا کردن درمان های جدید و همچنین بهبود تشخیص در درمانگاه با یک آزمایش ساده خون.”

بیماری آلزایمر آغاز می شود با یک سکوت فاز ماندگار دو دهه یا بیشتر در طی آن پلاک آميلوئيد به آرامی جمع آوری در مغز بدون ایجاد آشکار مشکلات شناختی. محققان شده اند جستجو برای آسان و مقرون به صرفه راه برای شناسایی افراد در اصطلاح بالینی مرحله به طوری که هنگامی که داروهای موثر در دسترس هستند آنها می تواند درمان شود و در حالت ایده آل هرگز نشانه توسعه در همه.

توموگرافی گسیل پوزیترون (PET) اسکن مغز می تواند شناسایی افراد با پلاک آميلوئيد اما آنها بیش از حد وقت گیر و گران قیمت به طور گسترده ای مورد استفاده برای غربالگری یا تشخیص. محققان در حال حاضر در حال کار بر روی یک آزمایش خون برای آميلوئيد نشان داده است که در وعده های بارز مردم با آميلوئيد در مغز خود را از کسانی که بدون.

اولین نویسنده Nicolas Barthélemy یک مربی در مغز و اعصاب Bateman و دیگران متوجه شدم که متفاوت آلزایمر پروتئین تاو نیز ممکن است مفید باشد برای شناسایی افرادی که دارای پلاک آميلوئيد در سکوت تجمع در مغز خود را.

Barthélemy و Bateman قبلا کشف شده بود که مردم با پلاک آميلوئيد تمایل به اشکال خاصی از تاو در مایع مغزی نخاعی که اطراف مغز و نخاع. نمونه برداری مایع مغزی نخاعی نیاز به یک شیر آب ستون فقرات است که برخی از شرکت کنندگان تمایلی به انجام, اما پروتئین در مایع مغزی نخاعی می تواند بیش از نشت به داخل خون است که ساده تر برای به دست آوردن.

اگر این اشکال خاصی از تاو را می توان در خون یک فرد آنها استدلال که ممکن است نشانه ای که فرد عواقب پلاک آميلوئيد در مغز او.

به این منظور امکان این پژوهشگران تجزیه و تحلیل نمونه خون و اسکن مغز از 34 نفر شرکت کننده در تحقیقات آلزایمر مطالعات در دانشگاه Charles F. و جوآن نایت بیماری آلزایمر مرکز تحقیقات. نوزده از شرکت کنندگان تا به حال هیچ آميلوئيد در مغز خود پنج بود آميلوئيد اما هیچ شناختی علائم و 10 تا به حال آميلوئيد و نشانه های شناختی.

محققان با استفاده از یک تکنیک شناخته شده به عنوان اسپکترومتری جرمی برای شناسایی و اندازه گیری انواع مختلف تاو در نمونه خون. آنها دریافتند که سطوح یک شکل از تاو شناخته شده به عنوان phosphorylated تاو 217 در ارتباط با حضور پلاک آميلوئيد در مغز است. مردم با آميلوئيد در مغز خود دو تا سه برابر بیشتر از پروتئین در خون خود از مردم بدون آميلوئيد. این سطح بالا مشهود بود و حتی در افراد با هیچ نشانه ای از زوال شناختی.

به منظور بررسی یافته های محققان تکرار تجزیه و تحلیل در یک گروه جداگانه از 92 نفر: 42 با هیچ آميلوئيد, 20 با آميلوئيد اما هیچ شناختی علائم و 30 با آميلوئيد و علائم. در این تجزیه و تحلیل سطح phosphorylated تاو 217 در خون در ارتباط با حضور آميلوئيد در مغز با بیش از 90 درصد دقت و صحت.

زمانی که محققان نگاه تنها در افراد با نشانه های شناختی و خون و سطح phosphorylated تاو 217 برجسته کسانی که در اوایل مرحله بدون علامت بیماری آلزایمر از افراد سالم با 86% دقت.

“این فقط یک مطالعه اکتشافی اما ما فکر می کنم phosphorylated تاو 217 امیدوار کننده است هدف اولیه تشخیصی آزمون” Barthélemy می گوید.

“وجود دارد یک تفاوت بزرگ بین آميلوئيد مثبت و آميلوئيد-منفی گروه حتی در میان افرادی که شناختی طبیعی است. ما مجبور به استفاده از حجم زیادی از خون در این مطالعه, اما ما در حال کار بر روی کاهش حجم. هنگامی که ما بهبود راه ما در حال آماده سازی و تمرکز بر نمونه ما خواهد بود یک گام نزدیک تر به در حال توسعه یک تاو-بر اساس آزمایش خون است که می تواند شناسایی افراد در معرض خطر ابتلا به زوال عقل آلزایمر قبل از علائم بوجود می آیند.”

این تحقیق به نظر می رسد در مجله پزشکی و تجربی. حمایت از کار آمد از انجمن آلزایمر آب باران بنیاد خیریه, موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی از موسسه ملی سلامت تاو ابریشم کنسرسیوم و سکه برای تحقیقات آلزایمر اعتماد.

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de