آزمایش خون دقیق تشخیص بیماری آلزایمر

محققان ایجاد کرده اند یک آزمایش ساده خون است که می تواند تشخیص بیماری آلزایمر.

آزمایش خون گیری دقیق یکی از پروتئین—P-tau181 دخیل در بیماری آلزایمر (AD) با توجه به یک مطالعه جدید.

خون P-tau181 غیر مستقیم اقدامات تاو hyperphosphorylation در مغز است که یکی از نشانه های این بیماری همراه با clumpy پلاک های ناشی از پروتئین آمیلوئید بتا.

قبل از این کشف تشخیص پروتئین و تایید یک بیماری آلزایمر تشخیص ممکن بود تنها از طریق گران پت اسکن تهاجمی کمری سوراخ یا شکافی.

جستجو برای یک بیماری آلزایمر با آزمایش خون شده سال در ساخت اما یک تست حساس به اندازه کافی برای تشخیص تاو طولانی فراموش محققان.

“این یک چالش از آنجا که این پروتئین ها در مقادیر بسیار کم در خون” توضیح می دهد که شرکت برای اولین بار نویسنده Tharick Pascoal که به تازگی دکترای خود را در دانشگاه مک گیل برنامه یکپارچه در علوم اعصاب. جدید روش حساس است به اندازه کافی برای تشخیص و حتی سطوح پایین پروتئین در خون در بیماران مبتلا به نشان دادن هیچ نشانه ای از اختلال شناختی.

“اگر شما در مقایسه با خیال باف آزمون مانند حیوان و یا مایع مغزی نخاعی (CSF) ما تو را دیدم که آنها تقریبا یکسان برای چندین برنامه های کاربردی” می افزاید: Pascoal. “نتایج شگفت انگیز است. ما بسیار شگفت زده شد به صداقت و بسیار هیجان زده است. ما انتظار ندارد که یک آزمایش ساده خون می تواند نتیجه بسیار شبیه به حیوان خانگی روش.”

‘تعویض بازی’

“این یک بازی تعویض” موافقت مطالعه coauthor سرژ Gauthier, مدیر بیماری آلزایمر و اختلالات مربوط به واحد پژوهشي از دانشگاه مک گیل تحقیقات مرکز مطالعات در پیری و استاد در بخش مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب و روانپزشکی و پزشکی است.

با استفاده از داده های جمع آوری شده به عنوان بخشی از ترجمه بيومارکرهای در پیری و زوال عقل (سه تایی) گروه محققان نقش بود که به ارائه مراقبت های اولیه گروه به تکرار این روش in vivo.

ثلاثی همگروهی طراحی شده برای دو منظور توضیح می دهد که پدرو رزا-Neto, دانشیار, استاد مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب و روانپزشکی بخش است. “یکی به درک پاتوفیزیولوژی بیماری و از سوی دیگر با استفاده از استاندارد طلا, تکنولوژی—پت اسکن—برای تعیین معیار رمان خون بيومارکرهای. که چه چیزی باعث می شود ما همگروهی واقعا خاص و منحصر به فرد,” او می گوید.

محققان جمع آوری خون در مونترال تایی از شرکت کنندگان و ارسال آن به سوئد که در آن محققان آزمایش شد. محققان سپس تکرار این نتایج در مونترال با مقایسه در برابر پت اسکن و CSF نتایج.

بیماری آلزایمر نشانگر آزمون

تیم پیشرو در یکی دیگر از دادگاه برای تعیین کاربرد بالینی این نشانگر در تنظیمات بالینی و تست چگونه نشانگر انجام و در زندگی واقعی است. این آزمون باید به طور گسترده ای در دسترس در دو تا سه سال است.

متعددی وجود دارد که مهم بالینی برنامه های کاربردی برای تست از جمله به عنوان یک ابزار غربالگری در مراقبت های اولیه تنظیم; برای نظارت بر پیشرفت بیماری; و به عنوان یک راه برای اطمینان از که افراد ثبت نام شده در آزمایش های بالینی در واقع بیماری آلزایمر و مواد مخدر, تست آنها موثر هستند. این روش تا حد زیادی می تواند کاهش هزینه های تشخیص و بررسی بیماری در اینجا و در حال توسعه جهان است.

“کشورهایی که اصلا حیوان خانگی اسکنر در حال حاضر امیدوارم که برای تشخیص دقیق تر برای بیماری آلزایمر” Gauthier می گوید.

این آزمون همچنین می تواند راه را برای درمان بهتر است که نه تنها کاهش اختلال شناختی اما در واقع سرعت پیشرفت این بیماری می گوید: رزا-Neto.

“ما در حال حاضر می تواند از چنین مواد مخدر” می افزاید: Gauthier.

آزمون نیز به اندازه کافی حساس به افتراق بیماران مبتلا به آلزایمر از بیماران مبتلا به اختلالات عصبی از جمله frontotemporal dementia. آن را نیز ممکن است برای رد کردن بیماری آلزایمر در بیماران مبتلا به MCI, نشان می دهد وجود دارد برخی از علل دیگر از مسائل مربوط به حافظه.

Pascoal اشاره می کند که حدود 30 درصد از بیماران در حال حاضر مبتلا به بیماری آلزایمر نیست در واقع این بیماری است.

“ما در حال صحبت کردن در مورد در 90 ساله” Gauthier می گوید: “ما در حال صحبت کردن در حدود 60 ساله که در آن وجود دارد عدم اطمینان در مورد تشخیص زمانی که شما که جوان است.”

Gauthier سریع به اشاره است که در این آزمون مورد استفاده در این مرحله اولیه شناسایی یک عامل خطر است اما نه تشخیص. او در مقایسه با یک آزمایش کلسترول است که می تواند نشان دهد یک عامل خطر برای بیماری قلبی است.

“وجود دارد هیچ درمان برای اختلال خفیف شناختی (MCI) به جز تغییر در شیوه زندگی به خصوص کاهش فشار خون و نگه داشتن ذهن و بدن مشغول است—همه چیز های خوب شما قرار است به انجام,” او می گوید. “اما مردم خواهد بود با انگیزه به آن را انجام دهد اگر آنها می دانند که آنها باید پروتئین بالا و در معرض خطر هستند.”

نه فقط در افراد مسن

رزا-Neto اضافه می کند که نشانگر خواهد بود به خصوص مفید برای تست بیماران جوانتر نمایش زوال شناختی به منظور رد کردن بیماری آلزایمر و دیگر دمانس علل و همچنین به دقت اشاره کردن به آلزایمر در بیماران با علائم غیر معمول مانند effortful سخنرانی, دشواری های خواندن و یا نوشتن و یا برخی از مشکلات رفتاری.

“آلزایمر مهم ناهمگونی و بيومارکرهای اجازه می دهد تا پزشکان برای شناسایی کدام یک از این بیماران با آتیپیک, ارائه, دارای, آگهی,” او می گوید. “این مهم است زیرا درمان اصلی برای آگهی استراز بازدارنده می تواند مضر به کسانی که لازم نیست این بیماری است.”

Pascoal اضافه می کند که این روش خواهد بود مهم در کمک به پزشکان در مرحله بیماری آلزایمر از مراحل اولیه به MCI, وقتی تاو سطح پایین هستند به مرحله بعد زمانی که تاو سطوح بسیار بالاتر است.

محققان همه اذعان دارند بسیار زیاد سهم از داوطلبان از سراسر مونترال داد که وقت خود را برای سه پت اسکن در هر سال یک سوراخ کمری یکی MRI و همچنین خون و آزمون شناختی به عنوان بخشی از ثلاثی کوهورت. “آنها می دانستند که روزی آن را تمام خواهد پرداخت — و در حال حاضر آن را می گوید:” Gauthier.

این تحقیق به نظر می رسد در نشریه عصب شناسی لانست. اضافی نویسندگان از دانشگاه گوتنبرگ. این CIHR این FRQS و وستون مغز بودجه موسسه پژوهش.

منبع: دانشگاه مک گیل

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de