پلاسمای خون تجزیه و تحلیل می تواند نقطه علائم ALS

تجزیه و تحلیل از پلاسمای خون می تواند کمک به شناسایی تشخیصی و پیش آگهی نشانگرهای زیستی برای اسکلروز جانبی آمیوتروفیک با توجه به تحقیقات جدید.

کار میریزد بیشتر نور در یک مسیر درگیر در پیشرفت بیماری و به نظر می رسد به قوانین زیست محیطی سم به عنوان بازی در نقش ALS.

ALS یک پیشرونده عصبی بیماری است که باعث تخریب سلول های عصبی در مغز و نخاع است. در حال حاضر عدم قطعی اهداف تشخیصی روند که اغلب طول می کشد بیش از یک سال کامل و کافی و ذهنی روش برای نظارت بر پیشرفت مانع درمان است.

“…یک پانل از متابولیت های پلاسما می تواند هر دو استفاده می شود برای تشخیص و به عنوان یک راه برای نظارت بر پیشرفت بیماری.”

“تشخیص زودهنگام مهم است اما ما نیاز مبرم به کمی نشانگر برای نظارت بر پیشرفت و اثربخشی مداخله درمانی می گوید:” مایکل Bereman دانشیار علوم زیستی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی و نویسنده مسئول مقاله در مورد کار در مجله پروتئوم پژوهش.

“پس از اختلال در سوخت و ساز بدن در حال مشخصه ویژگی های ALS ما می خواستیم به بررسی متابولیت نشانگر به عنوان یک راه برای کشف نشانگر.”

محققان در زمان پلاسمای خون نمونه 134 بیماران ALS و 118 نفر از افراد سالم از دانشگاه مک کواری MND Biobank. آنها با استفاده از تراشه های مبتنی بر مویرگی منطقه الکتروفورز به همراه وضوح بالا اسپکترومتری جرمی برای شناسایی و تجزیه و تحلیل خون متابولیت های پلاسما در نمونه است.

این روش به سرعت می شکند پلاسما را به خود اجزای مولکولی هستند که پس از شناسایی توسط خود جرم است. محققان توسعه یافته دو کامپیوتر الگوریتم: یکی برای جدا کردن سالم و ALS نمونه و از سوی دیگر برای پیش بینی پیشرفت بیماری.

محققان دریافتند مهم ترین سوخت و ساز بدن نشانگر بودند در ارتباط با فعالیت عضلانی: افزايش سطح کراتين که ایدز جنبش عضله و کاهش سطح کراتینین و methylhistidine که محصولات جانبی از فعالیت عضلانی و تفکیک. کراتین شد 49 درصد بالا در بیماران ALS در حالی که کراتینین و methylhistindine کاهش 20% و 24% بود. علاوه بر این نسبت کراتین در مقابل کراتینین افزایش 370 درصد در جنس نر و 200% در زنان, ALS بیماران.

از طریق ماشین, آموزش الگوریتم که محققان ایجاد شد و پس از آن قادر به هر دو جداگانه سالم شرکت کنندگان از بیماران ALS و پیش بینی پیشرفت بیماری. این مدل تولید شده و نتایج برای هر دو حساسیت (با قابلیت تشخیص بیماری) و ویژگی (توانایی تشخیص افراد بدون بیماری). این بیماری تشخیص مدل انجام شده در حساسيت 80% و 78% ویژگی و مدل پیشرفت های انجام شده در 74% حساسیت و 87% ویژگی.

“کمبود کراتین به تنهایی به نظر نمی رسد به یک مشکل—نتایج ما تایید می کنند که کراتین کیناز مسیر تولید انرژی سلولی شناخته شده به تغییر در ALS کار نمی کند به عنوان به خوبی به عنوان آن را باید” Bereman می گوید.

“این نتایج شواهد قوی است که یک پنل از متابولیت های پلاسما می تواند هر دو استفاده می شود برای تشخیص و به عنوان یک راه برای نظارت بر پیشرفت بیماری می گوید:” coauthor ژیل Guillemin, استاد علوم اعصاب در دانشگاه مک کواری. “ما گام های بعدی خواهد بود برای بررسی این نشانگر در طول زمان در همان بیمار است.”

یکی دیگر از هدف از این کار شد و به دنبال شواهدی از قرار گرفتن در معرض محیط زیست, سم, بتا Methylamino-L-آلانین (BMAA) است که به رنگ سبز و آبی شکوفه جلبک. BMAA شده است همراه با ALS پس از 1950s اما تعداد کمی از مطالعات اقدام به شناسایی آن در انسان بیماران ALS. محققان تشخیص نیست BMAA در خون یا سالم یا بیماران ALS.

اضافی محققان از NC امور خارجه و استرالیا مک کواری دانشگاه کمک کند.

حمایت از تحقیق و پژوهش در آمد در بخشی از ALS نشانگر کنسرسیوم ALS Association, ALS پیدا کردن یک درمان Packard انجمن ALS و صدراعظم صندوق نوآوری در NC State University.

منبع: NC State

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de