“سیاه و سفید, زیبایی,’ شهاب سنگ افکن های آبکی گذشته در مریخ

مریخ به احتمال زیاد با دریافت آب از حداقل دو بسیار متفاوت منابع اولیه در آن تاریخ با توجه به تحقیقات جدید.

تنوع محققان نشان میدهد که مریخ بر خلاف زمین و ماه هرگز از یک اقیانوس ماگما به طور کامل فراگیر این سیاره است.

جسیکا بارنز استادیار علوم سیاره ای در دانشگاه آریزونا Lunar and Planetary آزمایشگاه دارای یک باستان, سکه به اندازه موزاییک شیشه ای و مواد معدنی و سنگ به ضخامت یک رشته از الیاف پشم. آن است که یک تکه از مریخ شهاب سنگ شناخته شده به عنوان شمال آفریقا 7034 یا سیاه و سفید زیبایی است که تشکیل شده که تاثیر بسیار زیادی سمان هم تکه های مختلف از مریخ پوسته.

او و تیم او از نظر شیمیایی مورد تجزیه و تحلیل زیبایی سیاه و شهاب سنگ و بدنام آلن هیلز 84001 شهاب سنگ—بحث در 1990s به اتهام حاوی میکروب های مریخی—برای بازسازی مریخ آب تاریخچه و سیاره ریشه.

که در آن آب در مریخ آمده است ؟

“این دو منبع مختلف آب در مریخ داخلی ممکن است به ما گفتن چیزی در مورد این نوع از اشیاء که در دسترس بود به یکی شدن به درون سنگی سیارات” بارنز می گوید. دو متمایز planetesimals با بسیار متفاوت آب مطالب می تواند برخورد کرده اند و هرگز به طور کامل مخلوط شده است. “در این زمینه نیز مهم است برای درک گذشته habitability و astrobiology مریخ است.”

“بسیاری از مردم در تلاش بوده اند به شکل مریخ آب تاریخ” بارنز می گوید. “مانند از کجا آب می آیند ؟ چه مدت آن را در پوسته (سطح) از مریخ است ؟ که در آن مریخ داخل آب می آیند ؟ چه چیزی می تواند آب به ما بگویید در مورد چگونه مریخ شکل گرفته و تکامل یافته?”

بارنز و تیم او قادر به قطعه با هم مریخ آب تاریخچه به دنبال سرنخ در دو نوع و یا ایزوتوپ های هیدروژن است. یک ایزوتوپ هیدروژن شامل یک پروتون در هسته این است که گاهی اوقات به نام “نور هیدروژن است.” دیگر ایزوتوپ نامیده می شود deuterium که شامل یک پروتون و یک نوترون در هسته این است که گاهی اوقات به عنوان “سنگین هیدروژن است.” نسبت این دو ایزوتوپ هیدروژن سیگنال به یک سیاره دانشمند فرآیندهای و ممکن است ریشه های آب در سنگ و مواد معدنی در آن یافت می شود.

در حدود 20 سال محققان ضبط شده است نسبتهای ایزوتوپی از مریخ شهاب سنگ ها و تجزيه و همه جا. وجود دارد به نظر می رسید کمی روند بارنز می گوید.

آب قفل شده است و در زمین سنگ است آنچه به نام unfractionated معنی آن نیست منحرف مقدار از استاندارد مرجع ارزش آب اقیانوس—1:6,420 نسبت سنگین به نور هیدروژن است. مریخ جو از سوی دیگر به شدت تکه تکه—این است که عمدتا پر از deuterium یا سنگین هیدروژن به احتمال زیاد به دلیل باد خورشیدی محروم و دور از نور هیدروژن است. اندازه گیری از شهاب سنگ مریخی—که بسیاری از آنها حفر شد از اعماق مریخ توسط, تاثیر حوادث—زد حیطه بین زمین و مریخ اتمسفر اندازه گیری.

بارنز تیم مجموعه ای از بررسی ایزوتوپ هیدروژن ترکیب مریخ پوسته به طور خاص با مطالعه نمونه آنها می دانستند که نشات گرفته بودند از پوسته ها: زیبایی سیاه و آلن هیلز شهاب سنگ. سیاه و سفید زیبایی بود به خصوص مفید است زیرا این ترکیب از مواد سطح از بسیاری از نقاط مختلف در مریخ’ تاریخچه.

“این اجازه به ما به شکل یک ایده از آنچه مریخ “پوسته شبیه بیش از چندین میلیارد سال” بارنز می گوید.

‘نوع از عجیب و غریب’

ایزوتوپی نسبت به نمونه شهاب سنگ سقوط کرد در مورد نیمه راه بین ارزش برای زمین سنگ و مریخ جو است. زمانی که محققان در مقایسه یافته های خود را با مطالعات قبلی از جمله نتایج این کنجکاوی مریخ به نظر می رسد که این مورد برای بسیاری از مریخ’ 4 میلیارد-plus-سال سابقه.

“ما فکر کردیم خوب این جالب است اما همچنین نوع از عجیب و غریب” بارنز می گوید. “چگونه ما توضیح این دوگانگی که در آن جو مریخ در حال تکه تکه اما این پوسته در واقع همان ماندن بیش از زمین شناسی ،

بارنز و همکاران او نیز دست و پنجه نرم در تلاش برای توضیح دهید که چرا این پوسته به نظر می رسید خیلی متفاوت از مریخ گوشته سنگ بعد نهفته است که در زیر.

“اگر شما سعی می کنید و این توضیح نسبتا ثابت نسبت ایزوتوپی از مریخ’ پوسته شما واقعا نمی توانید با استفاده از فضای به انجام این کار” بارنز می گوید. “اما ما می دانیم که چگونه پوسته تشکیل شده است. آنها تشکیل شده از مواد مذاب از داخل کشور که جامد بر روی سطح است.”

“غالب فرضیه قبل از ما شروع به این کار این بود که داخل مریخ تر بود Earthlike و unfractionated و بنابراین تنوع در هیدروژن ایزوتوپ نسبت در مریخ نمونه بود و با توجه به هر دو زمینی آلودگی یا جوی لانه گزینی آن را به عنوان ساخته شده راه خود را خاموش مریخ” بارنز می گوید.

این ایده که مریخ داخلی بود Earthlike در ترکیب آمد از یک مطالعه از یک شهاب سنگ مریخی فکر سرچشمه گرفته از گوشته داخلی بین سیاره هسته و سطح آن پوسته پوسته.

اما بارنز می گوید: “مریخ شهاب سنگ ها اساسا طرح در همه جا و بنابراین تلاش برای کشف کردن آنچه که این نمونه ها در واقع به ما می گوید در مورد آب در جبه مریخ در طول تاریخ شده است یک چالش است. این واقعیت است که داده های ما به صورت پوسته خیلی متفاوت ما را وادار به بازگشت از طریق ادبیات علمی و مورد مداقه قرار داده.”

محققان دریافتند که دو گابرو انواع مختلف از مریخ سنگ های آتشفشانی غنی شده shergottites و تهی shergottites—حاوی آب های مختلف با هیدروژن ایزوتوپ نسبت. حاوی shergottites شامل بیشتر deuterium از تهی shergottites که بیشتر زمین مانند آنها یافت می شود.

“معلوم است که اگر شما ترکیب متفاوت نسبت هیدروژن از این دو نوع shergottites شما می توانید پوستهای ارزش” بارنز می گوید.

او و همکارانش فکر می کنم که shergottites در حال ضبط امضا از دو هیدروژن—و با فرمت آب—مخازن در مریخ است. تفاوت آشکار نکات به آنها که بیش از یک منبع ممکن است کمک آب به مریخ و مریخ نداشت جهانی اقیانوس ماگما.

این تحقیق به نظر می رسد در طبیعت علوم.

منبع: دانشگاه آریزونا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>