عجیب قریب, زیر اتمی “Quasiparticle” بازتولید مانند یک سلول زنده

تقسیم کردن

برای اولین بار دانشمندان دریافته اند که عجیب و غریب زیر اتمی “quasiparticle” به نام یک skyrmion که قادر به بازتولید خود را در یک روش غیر معمول است.

یک skyrmion در نظر گرفته شده است quasiparticle زیرا این عمل مانند یک subatomic particle در بسیاری از, اما اینطور نیست که هر جرم است. در یک آزمایش کاوش چگونه skyrmions تشکیل شده بود که در مجله NANO Letters, یک تیم از دپارتمان انرژی ایالات متحده را ایمز آزمایشگاهی متوجه شدند که آنها در واقع در دو تقسیم و تکثیر — و نه بر خلاف بیولوژیکی همراه است.

در حال رشد از هم جدا

Skyrmions هستند بسته های انرژی مغناطیسی و نیروهای که خود ترتیب به الگوهای شبیه محکم-مرتب اتم در داخل کریستال. فیزیکدانان بر این باورند که دستکاری آنها می تواند منجر به پیشرفت در ذخیره سازی اطلاعات و انتقال تکنولوژی, اما وجود دارد مقدار زیادی از سوالات باقی مانده که باید حل شود.

“به منظور ادغام skyrmions به دستگاه های آینده علوم باید یک درک دقیق از شکل گیری مکانیسم” ایمز محقق Lin ژو گفت: در آزادی مطبوعات.

اضطراب جدایی

Skyrmion سازه های رشد می تواند از طریق یک روند افزایشی خود را که کریستالی الگوی گسترش ظاهری جدید skyrmions تشکیل شده است, با توجه به مطالعه است.

اما در واقع ترجیح داده — انرژی مطلوب در سطح نانو — برای آنها به تقسیم به دو و self-تعمیر بی سابقه ای موازی بین ذرات فیزیک و زیست شناسی سلولی.

ادامه مطلب: محققان کشف skyrmions تقسیم می مانند سلول های بیولوژیکی [آزمایشگاه ایمز]

بیشتر در ذرات زیر اتمی: فیزیکدانان در حال توفنده ماده به ضد ماده به شکار برای یک بوزون جدید

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de