عجیب و غریب, ستاره نزدیک ارائه می دهد سرنخ به ریشه های مرموز سریع رادیو انفجار

برای کسری از ثانیه در اواخر ماه آوریل بیش از حد-مغناطیسی ستاره در کهکشان راه شیری به طور ناگهانی لعنتی از رادیو انرژی. در حال حاضر دانشمندان می گویند که این ناگهانی عجیب و غریب بر روی صفحه رادار می تواند کمک به توضیح یکی از نجوم بزرگترین پازل: چه قدرت صدها نفر از دیگر مرموز سریع radio bursts (FRBs) که خال خال شده است بسیار دورتر در جهان است.

ستاره شناخته شده به عنوان SGR سال 1935+2154 است magnetar—متراکم ریسندگی اخگر و پس از یک ابرنواختر و پیچیده در شدید میدان مغناطیسی. بسیاری از ستاره شناسان فکر می کنم که سریع رادیو انفجار—کوتاه اما قدرتمند کیهانی چشمک می زند که برای شعله ور شدن فقط المللي آمده از magnetars اما نشده است قادر به نشان دادن لینک.

“من نمی خواهد می گویند این میخ را در تابوت که ما نمیفهمد که سریع radio bursts آمده از magnetars می گوید:” امیلی Petroff یک ستاره شناس در دانشگاه آمستردام در هلند. “اما آن را تا حد زیادی امیدوار کننده ترین قطعه از شواهد که ما پیدا کرده ایم.”

اولیه مقالات توصیف پشت سر هم است که برای اولین بار تشخیص داده می شود در کهکشان راه شیری دارای آب گرفتگی arXiv قبل از مطبوعات و سرور در روز های اخیر.

تا به حال نزدیک ترین شناخته شده سریع رادیو پشت سر هم اتفاق افتاد حدود 150 میلیون parsecs (490 میلیون سال نوری) از زمین است. این magnetar است که در کهکشان ما فقط 10,000 parsecs دور ساخت آن نزدیک به اندازه کافی برای ستاره شناسان به یک نمایش بزرگ آن را به عنوان sizzles با فعالیت. “در اینجا چیزی است که می شود نزدیک به مجنون شدت کیهانی FRBs اما این اتفاق می افتد نه چندان دور می گوید:” سارا برک Spolaor یک ستاره شناس در دانشگاه وست ویرجینیا در مورگانتاون. “این یک فرصت فوق العاده برای یادگیری در مورد حداقل یکی از این منابع است که می تواند باعث FRBs.”

کیک-قلع تلسکوپ

نمایش شروع شد و در 27 آوریل زمانی که ماهواره از جمله ناسا نیل Gehrels سویفت رصدخانه خال خال گاما اشعه جریان از SGR سال 1935+2154. این ستاره یکی از حدود 30 شناخته شده magnetars در کهکشان راه شیری; این گاهی اوقات از طریق جهش از فعالیت های که در آن منتشر می کنند تابش در طول موج های مختلف. روز بعد کانادا هیدروژن شدت برداری آزمایش (سنج) رادیو تلسکوپ در Penticton, کانادا, شناسایی یک رادیو فلش رخ می دهد و به سمت آن میدان دید—از جایی در آسمان که در آن magnetar نهاده شده است.

صدای سنج ایجاد کردن تیم امیدوار به انتخاب کنید تا امواج رادیویی از SGR سال 1935+2154. اما آنها انتظار داشتند که ضعف رادیو پالس. به جای “ما چیزی رو خیلی بیشتر هیجان انگیز” می گوید: پل Scholz, یک ستاره شناس در دانشگاه تورنتو که منجر به تجزیه و تحلیل.

دوم تیم تحقیقاتی کردم حتی خوشبخت با ابتلا شدید پشت سر هم کامل. این STARE2 رادیو تلسکوپ ساخته شده است از پایین با تکنولوژی آنتن—هر یک متشکل از یک لوله فلزی با دو کیک قوطی متصل—در دو محل در کالیفرنیا و یکی در ایالت یوتا است. STARE2 شده است مشاهده آسمان از سال گذشته امیدوار به گرفتن چیزی شبیه یک سریع رادیو پشت سر هم در کهکشان راه شیری است. در 28 مارس آن را دقیقا همان است که تشخیص همان رادیو نبض سنج که دیدم. “من خیلی هیجان زده است که من آن را در زمان کمی از زمان برای باز کردن داده ها و بازرسی آن را به مطمئن شوید که آن را واقعی می گوید:” کریس Bochenek یک دانشجوی کارشناسی ارشد در موسسه فناوری کالیفرنیا (Caltech) در پاسادنا که با این نسخهها کار در STARE2. “کریس messaged ما در شل و نسبتا تکرار نشدنی چیزهایی که گفته شد می گوید:” Vikram راوی یک ستاره شناس در Caltech و Bochenek همکاری مشاور.

انرژی, انفجار,

رادیو فلش است که تا کنون درخشان ترین تا کنون دیده می شود از یک magnetar در کهکشان راه شیری و می تواند سرنخ به چه عواملی باعث سریع رادیو انفجار دیده می شود در جای دیگر در جهان است.

چون magnetars در حال چرخش به سرعت و قدرتمند و میدان مغناطیسی آنها مخازن انرژی است که می تواند تولید طغیان. یک ایده در مورد منبع این طغیان است که چیزی اتفاق می افتد در داخل magnetar—مانند ‘starquake’, مشابه زلزله—نرم افزار می تواند سطح آن و انتشار انرژی است. احتمال دیگر این است که به شدت مغناطیسی در محیط اطراف magnetar به نحوی تولید پشت سر هم.

ستاره شناسان ممکن است قادر به محدود کردن این امکانات با مطالعه هر دو رادیو پشت سر هم از SGR سال 1935+2154 و انفجار دیگر در طول موج از نور است که اتفاق افتاده است به طور همزمان می گوید: لورا Spitler یک ستاره شناس در موسسه ماکس پلانک برای Radioastronomy در شهر بن آلمان است. چندین ماهواره شناسایی X-ray bursts از magnetar در حدود همان زمان به عنوان امواج رادیویی. این اولین بار است که ستاره شناسان شناسایی این سیگنال در طول موج; دیدن آنها ممکن بود تنها به این دلیل که magnetar است که بسیار نزدیک به زمین است.

اما برخی از رمز و راز باقی می ماند. برای یک چیز, 28 مارس پشت سر هم شد حدود 1000 برابر کمتر انرژی نسبت سریع رادیو انفجار دیده می شود در کهکشان های دور. و برخی از راه دور انفجار تکرار در فواصل زمانی که نمی توانید به راحتی توضیح داد: به عنوان آینده از magnetar. شاید برخی از, اما نه همه سریع radio bursts آمده از magnetars می گوید Petroff.

ستاره شناسان هنوز هم می خواهید به جمع آوری به عنوان بسیاری از نمونه هایی از سریع radio bursts به عنوان آنها می توانند هر دو دور و نزدیک. “هر یک به عنوان یک نوع نور پس زمینه درخشان را از طریق تمام مواد بین ما و این منبع می گوید:” Jason Hessels یک ستاره شناس در دانشگاه آمستردام. دانشمندان به تازگی شروع به استفاده از آن اطلاعات به نقشه توزیع ماده در جهان است.

“وجود دارد یک بازی هیجان انگیز در آینده به این زمینه می گوید:” Hessels “حتی اگر این است که بیشتر یا کمتر پاسخ به که در آن انفجار می آیند.”

این مقاله تکثیر با کسب اجازه شد و برای اولین بار منتشر شده در تاریخ 9 ژوئن سال 2020 است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de