برنج باسماتی ژنوم می تواند با دقت اشاره کردن ارزشمند صفات

محققان مونتاژ کامل ژنوم دو رقم برنج که یکی از خشکسالی متحمل و مقاوم به باکتری بیماری است.

یافته های منتشر شده در ژنوم زیست شناسینشان می دهد که برنج باسماتی ترکیبی از دو گروه برنج.

باسماتی مشتق از کلمه هندی به “معطر”—یک نوع معطر دانه بلند برنج کشت شده در جنوب آسیا است. با وجود رکود اقتصادی و فرهنگی اهمیت آن و سایر ارقام برنج معطر خود را در تاریخچه تکاملی است نه به طور کامل درک.

“برنج یکی از مهم ترین اصلی محصولات زراعی در سراسر جهان و از گونه های در باسماتی گروه برخی از نمادین ترین و باارزش ارقام برنج. اما تا زمانی که به تازگی با کیفیت بالا ژنوم مرجع برای برنج باسماتی وجود ندارد می گوید:” Jae Young Choi یک محقق فوق دکترا در دانشگاه نیویورک و نویسنده سرب از مطالعه.

کل توالی ژنوم—که تعیین یک ارگانیسم کامل توالی DNA—یک ابزار مهم برای مطالعه گیاهان و بهبود محصول انواع. تحقیقات قبلی مونتاژ ژنوم برای برنج با استفاده از کوتاه خواندن توالی—که در آن DNA شکسته را به قطعات کوچک و سپس دوباره به هم وصل—اما وجود دارد از دست رفته توالی و شکاف در داده ها.

محققان در دانشگاه نیویورک و مرکز ژنومیک و سیستم های زیست شناسی تعیین توالی ژنوم دو نفر از اعضای برنج باسماتی گروه با استفاده از nanopore توالی فن آوری است. طراحی و توسعه توسط Oxford Nanopore Technologies یک همکار در این پروژه nanopore توالی نسل سوم توالی فن آوری است که اجازه می دهد تا تک مولکول DNA به توالی به سرعت بهبود در تکمیل و بهره وری از اوایل توالی ژنوم.

محققان با تمرکز بر دو باسماتی ارقام برنج با: برنج 334 از پاکستان شناخته می شود و متحمل به خشکی و مقاوم در برابر برنج-قتل سوختگی باکتریایی و دم Sufid از ایران, معطر دانه بلند برنج که یکی از گران ترین در بازار است. استفاده طولانی می خواند از nanopore توالی محققان مونتاژ با کیفیت بالا کامل ژنوم دو برنج باسماتی گونه که بهبود قابل توجهی بیش از اندازه ژنوم توالی مونتاژ با استفاده از کوتاه می خواند.

توالی همچنین تایید کرد که برنج باسماتی ترکیبی از دو گروه برنج. اکثر مواد ژنتیکی در برنج می آید از japonica (یک گروه برنج موجود در شرق آسیا) به دنبال برنج گروه aus (که در بنگلادش).

پس از تاسیس این توالی ژنوم برنج, هدف محققان با کار علمی و برنج پرورش جوامع به شناسایی مهم ژن ببینید چه چیزی باعث می شود باسماتی گروه منحصر به فرد و حتی توسعه نشانگرهای مولکولی برای کمک به پرورش و اصلاح نژاد گونه های جدید است.

“با داشتن دنباله ای از ارقام برنج مانند برنج 334 که می تواند مقاومت در برابر شرایط خشکسالی و مقاومت در برابر سوختگی باکتریایی ما می توانید شروع به شناسایی ژن هایی است که به افزایش این صفات ارزشمند می گوید:” مایکل Purugganan استاد زیست شناسی در دانشگاه نیویورک و مطالعه ارشد نویسنده است. “تحمل به خشکی چیزی است که ما به خصوص علاقه مند در با توجه به چالش های ما با توجه به تغییر آب و هوا و مفاهیم برای امنیت غذایی در سراسر جهان است.”

اضافی نویسندگان هستند از دانشگاه Oxford Nanopore Technologies و نیویورک ژنوم مرکز. حمایت از کار آمد از Zegar خانواده, بنیاد, بنیاد ملی علوم گیاهی تحقیقات ژنوم برنامه گوردون و بتی مور بنیاد و دانشگاه نیویورک در ابوظبی موسسه تحقیقات.

منبع: NYU

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>