نانوا شما می توانید کمک به حل نان خمیر ترش را اسرار

یک پروژه جدید با هدف جذب خمیر ترش نان نانوا به حل برخی از هزار سال-قدیمی رمز و راز است.

در اینجا لورن نیکولز یک محقق و مدیر آزمایشگاه در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی اعمال می شود, محیط زیست, اداره و مدیر جدید وحشی خمیر ترش پروژه توضیح پروژه و چگونه شما می توانید درگیر این که آیا شما یک زمان طولانی خمیر ترش و یا علاقه مندان اخیر تبدیل:

به عنوان نانوایی در سراسر کشور نزدیک و تجاری مخمر کمیاب تبدیل شده است در قفسه های فروشگاه, مردم باید شروع به توجه بیشتر به طور گسترده ای در دسترس و در عین حال understudied منبع از ور آمدن: wild میکروب. شما ممکن است آن را می دانم به عنوان خمیر ترش.

میلیون ها وجود دارد (و به طور بالقوه تریلیون) از انواع باکتری ها و قارچ ها بر روی زمین است. در عین حال اگر شما مخلوط آرد غلات (مانند آرد گندم) و آب جامعه از زندگی چیزهایی است که استعمار در نتیجه ترکیب تقریبا همیشه متشکل از یک تعداد انگشت شماری از موجودات زنده است که قادر به خمیر مایه نان, بازده خمیر ترش استارت.

چگونه این اتفاق می افتد همچنان نامشخص است. این رمز و راز است که در قلب نان ساخت بلکه ریشه بسیاری از پیش کشاورزی در جوامع وابسته به تخمیر.

نانوا را درک کرده اند چگونه می توان غذای برای حداقل 6000 سال و به طور بالقوه بسیار طولانی تر است. در عین حال اساسی زیست شناسی این گونه درگیر است که فقط شروع به مطالعه کرد. در این روش خمیر ترش غذای در حال حاکی از تخمیر مواد غذایی به طور کلی چه می شود که کیمچی کمبوچا سوسیس یا کلم ترش.

در پاسخ به درخواست از مشتاق نانوا برای دستورالعمل در مهار میکروب به نان محققان در NC امور خارجه وزارت کاربردی محیط زیست در همکاری با سایر دانشگاه های نانوایی, آشپزی مدارس و مؤسسات و موزه ها در حال راه اندازی یک پروژه جدید, وحشی خمیر ترش. اهداف پروژه جدید هستند و سه: راهنمای نانوا (و مشتاق نانوا) در سراسر جهان از طریق فرایند ساخت خمیر ترش شروع به جمع آوری آمار خاصی در مورد زیست شناسی میکروب است که استعمار خمیر ترش غذای; و برای ایجاد جهانی جامعه مجازی در اطراف محور میکروب و مواد غذایی است.

“ما می خواهیم به انجام بیش از علم در اینجا ما می خواهیم برای ساخت جامعه می گوید:” راب دان یکی از دانشمندان درگیر در این تلاش است. “امید ما این است که در ساخت استارت به عنوان بخشی از یک پروژه مشترک است که مردم می توانند گرد هم می آیند و تقریبا در اطراف مواد غذایی, علم میراث و عطر و طعم.”

در وب سایت خود و از طریق رسانه های اجتماعی, دانشمندان, راهنمای نانوا از طریق ساخت استارت تحت شرایط مختلف با استفاده از انواع مختلف آرد و یا در محیط های مختلف در درون یک بیکر صفحه اصلی. پس نانوا باید غذای آنها جمع آوری داده ها برای توصیف خود استارت: چگونه سریع غذای جدید ظهور و رایحه آنها را تولید کند.

“مردم لازم نیست گران قیمت تجهیزات آزمایشگاه یا فانتزی درجه به انجام علم واقعی” توضیح می دهد که ارین McKenney یک محقق در این پروژه است. “این اندازه گیری ممکن است به نظر می رسد ساده و حتی کم tech اما این داده هایی را که ما هرگز نمی تواند جمع آوری و بدون کمک از مردم است.”

شرکت کنندگان کمک خواهد کرد و از طریق این کار توسط یک سری از مینی سمینارها در تخمیر. یک سمینار توسط پیتر بیکر رینهارت (نویسنده نان بیکر شاگرد (ده سرعت Press, 2001) و پنج کتاب دیگر در مورد نان) را تمرکز بر پخت نان است. این خواهد شد و پس از یک سمینار توسط مایکل Kalanty (نویسنده چگونه به پخت نان (قرمز, مهر, کتاب, 2011) و مدیر سابق کالیفرنیا آشپزی آکادمی) چگونه به طعم نان است که ساخته شده است. و بعد از آن وجود خواهد داشت یک سمینار توسط مارگاریتا لوپز-اوریبه در غیر معمول (گرده) نان ساخته شده توسط زنبور عسل.

وجود خواهد داشت بیش از 20 گونه سمینارها در کل مرتبط به گفتن گسترده تر داستان از تخمیر—از تکامل علم شیمی به تاریخچه و مردم شناسی.

از طریق این تلاش فعالان و دانشمندان با هم کار خواهد کرد به اندازه گیری که در مجموع منجر به اکتشافات جدید در مورد زیست شناسی خمیر ترش استارت.

به صورت جداگانه این اندازه گیری می تواند به ما بگویید کمی در مورد زیست شناسی استارت; اما در مجموع هنگامی که ما اطلاعات را از sourdoughs در سراسر جهان, ما می توانیم شروع به بزرگتر اکتشافات در مورد چگونه جغرافیا و محیط زیست تاثیر میکروب ها در خمیر ترش استارت.

برای مثال چقدر تاثیر انجام این نوع آرد متوسط و منطقه را در نوع خمیر ترش استارت است که می تواند ساخته شده است ؟

وحشی خمیر ترش پروژه های ایجاد شده در حال انجام همکاری بین شرکت کنندگان و دانشمندان جهانی خمیر ترش پروژه که هدف آن درک از قبل موجود خمیر ترش استارت از سراسر جهان و شناسایی میکروب های زندگی در آن شروع.

“در این نامشخص ترس و منزوی بار ایجاد یک خمیر ترش استارت و پخت نان به ما می دهد این فرصت را به همکاری با میکروب ها برای ایجاد چیزی تسکین دهنده و تغذیه کننده و دوست داشتنی می گوید:” آن A. Madden یک دانشمند درگیر با این پروژه است.

و چه کسی نمی خواهم که?

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وحشی خمیر ترش پروژه از جمله چگونه شما می توانید درگیر لطفا از صفحه پروژه در و پیوستن وحشی خمیر ترش Facebook ،

منبع: لورن نیکولز برای NC State

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>