بد شانس: چگونه Al خدمه از دست رفته در حال تبدیل شدن به یک فضانورد — دو بار

نیم قرن پیش در یک گرم ژوئیه شب آلبرت خدمه بود نشستن در مقابل یک مجموعه تلویزیونی در کالیفرنیا خانه های یک تجربه جمعی با میلیون ها نفر دیگر در سراسر جهان: تماشای نیل آرمسترانگ را به بشریت اولین گام بر روی ماه.

به عنوان آرمسترانگ و آلدرین به کاوش سطح ماه خدمه باقی مانده بود برای اندیشیدن: چه می شود اگر ؟

او تا به حال دو بار انتخاب شده است به عنوان یک فضانورد دو بار گسترده شده و آموزش دیده به خلبان فضاپیما به مدار و دو بار تا به حال خود را در پروژه های فضایی لغو دوم فسخ فقط هفته قبل از تاریخی آپولو 11 قمری فرود.

مرتبط با: سرنشین دار در مدار آزمایشگاه: داخل ارتش آمریکا ایستگاه فضایی

سرهنگ Albert H. “آل” خدمه جونیور در حدود سال 1960. خدمه بود که نیروی هوایی ایالات متحده, جنگنده, خلبان, فارغ التحصیل از نیروی هوایی تجربی آزمون مدرسه خلبان یک X-20 Dyna-Soar خلبان/فضانورد و یک سرنشین دار در مدار آزمایشگاه (مول) فضانورد. (اعتبار تصویر: تصویر حسن نیت ارائه میدهد از آل Hallonquist.)

آلبرت Hanlin “آل” خدمه جونیور متولد شد و در سال 1929 در ال دردو آرکانزاس. او مدرک لیسانس در رشته علوم در رشته مهندسی شیمی در دانشگاه جنوب غربی لوئیزیانا و پس از فارغ التحصیلی در سال 1950 پیوست و نیروی هوایی ایالات متحده. آموزش دیده به عنوان یک خلبان خدمه اختصاص داده بود به یک اسکادران جنگنده مستقر در طرابلس لیبی حدود 2 و نیم سال است.

خدمه ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل مهندسی هوانوردی. اتحاد جماهیر شوروی راه اندازی شد Sputnik. ناسا انتخاب هفت اصلی جیوه فضانوردان. Al خدمه می دانست آنچه که او می خواست به انجام بعدی.

“هنگامی که ناسا برداشت هفت (عطارد), فضانوردان که مرا تحت تاثیر قرار داد. من تصمیم گرفتم که من می خواستم به یک فضانورد” خدمه گفت.

در آن زمان تنها راه به فضا فرار از زادگاه “حق چیزهای” کالیفرنیا پایگاه نیروی هوایی ادواردز. خدمه اعمال و پذیرفته شد و به شدت رقابتی نیروی هوایی تجربی آزمون آزمایشی مدرسه فارغ التحصیل در سال 1960.

“نیروی هوایی تقریبا همیشه برداشت مردم از جنگنده آزمون در ادواردز برای برنامه های فضایی و یا هر چیز خاص مانند این که” خدمه به یاد می آورد.

“معمولا دو یا سه صفحه در (آزمون آزمایشی) کلاس می ماند در ادواردز,” او اضافه شده است. هنگامی که ما به کار می رفت در آزمون Ops هر کس تا به حال شده است وجود دارد, طولانی ترین رو انتخاب اول یک تکلیف است.”

یک هنرمند مفهوم X-20 Dyna-Soar فضاپیما راه اندازی بالای Titan III تقویت کننده. Dyna-Soar خواهد بود به مدار راه اندازی شد از کیپ کاناورال فلوریدا مجددا وارد جو و سرش به فرود در خشک lakebed در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا است. برنامه های اصلی نامیده می شود برای اولین crewed پرواز را در ماه آگوست سال 1965. (اعتبار تصویر: بوئینگ, تمام حقوق محفوظ می باشد, با اجازه استفاده می شود.)

که تکلیف معلوم شد که نیروی هوایی را جنینی هواپیما در فضا به نام “Dyna-Soar” بود که تا حدودی از بین یک دو دم دلتا-بالدار جت جنگنده و ناسا آینده شاتل فضایی.

تصور در اواخر 1950s Dyna-Soar بود که برش لبه تکنولوژی ساخته شده از سوپر آلیاژهای با گرافیت و زیرکونیا کامپوزیت بینی کلاه.

مرتبط: فضا هواپیما: تکامل بالدار سفینه فضایی (Infographic)

طراحی شده توسط بوئینگ Dyna-Soar خواهد بود راه اندازی شد به مسیر زیر مداری توسط Titan من (و بعد Titan II) بین قاره ای موشک بالستیک (ICBM). این 35.5 پا بلند (10.8 متر) آژانس با آن به شدت جاروب بال های دلتا را انجام انواع نظامی و شناسایی ماموریت مجددا وارد جو و سپس سرش را به زمین تحت کنترل خود خلبان-فضانورد.

در حالی که “Dyna-Soar” است که به ظاهر نام غیر معمول برای یک فضاپیما در واقع آن را بسیار توصیفی از این خودرو در حالت پرواز: “به صورت پویا افزایش” از طریق جو زمین با استفاده از انرژی تولید شده از آن هنگام ورود دوباره و قدرت مانور ارائه شده توسط آن طراحی آیرودینامیک.

“انتخاب مسیرهای پرواز در دسترس Dyna-Soar خلبان خواهد بود تقریبا بی نهایت گفت:” جورج Stoner, بوئینگ Dyna-Soar مدیر برنامه در سپتامبر 1960. “با ترکیب با سرعت بالا و ارتفاع شدید از هنر و صنعت خود را با توانایی های خود را به مانور او قادر خواهد بود برای انتخاب هر فرودگاه بین نقطه بارو و سن دیگو کالیفرنیا با سهولت برابر.”

اما در اواخر سال 1961 تحت سرپرستی رابرت مک نامارا رئیس جمهور جان اف کندی وزیر جدید دفاع Dyna-Soar ماموریت تغییر یافتهاست. Dyna-Soar فضا هواپیما در حال حاضر تعیین شده X-20 خواهد بود راه اندازی شد و به زمین مدار.

یک هنرمند مفهوم Dyna-Soar کابین خلبان در فضا است. نیروی هوایی ایالات متحده و ناسا خلبان/فضانوردان انتخاب شدند به پرواز فضاپیمای بالدار در انواع نظامی و شناسایی ماموریت. (اعتبار تصویر: بوئینگ, تمام حقوق محفوظ می باشد, با اجازه استفاده می شود.)

در زمانی که ایالات متحده spaceflight قابلیت ها شامل راه اندازی ناسا کپسول جیوه به یک بالستیک زیر مداری قوس و چتربازی را به اقیانوس Dyna-Soar را برنامه ریزی قابلیت های به مراتب پیشرفته تر است.

نیروی هوایی رئیس ستاد ژنرال Curtis LeMay گفت: در Oct. 26. 1961 “از فضای سیستم های بسیار گران قیمت یکی از اولین وظایف یک فضایی سرنشین دار خودرو بود برای تعمیر تجهیزات عامل در ما بدون سرنشین ماهواره.”

Dyna-Soar به تازگی تعریف ماموریت را در حال حاضر نیاز به استفاده از قدرتمند Titan III فضا تقویت کننده هنوز تحت توسعه برای رسیدن به مدار. به عنوان پیش بینی اولین crewed پرواز بود را در ماه اوت سال 1965. Dyna-Soar خواهد بود به مدار راه اندازی شد از کیپ کاناورال فلوریدا مجددا وارد جو و سرش به فرود در خشک lakebed در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا است.

“این نظامی تست سیستم (X-20) قابلیت برای سرنشین دار قابلیت مانور, hypersonic هنگام ورود دوباره از مداری ارتفاعات و سرعت طبیعی با فرود در متعارف فرودگاه,” معاون نیروی هوایی یوسف Chanyk افتخار در آن زمان است.

در سپتامبر سال 1962 خدمه انتخاب شد که نیل آرمسترانگ جایگزینی در X-20 Dyna-Soar برنامه پیوستن پنج دیگر خلبانان تست مخفیانه انتخاب شده دو سال قبل است.

تصویر 1 از 27

Artist's concept of the Gemini-B spacecraft atop the Manned Orbiting Laboratory being launched into orbit on a Titan III-M launch vehicle.

هنرمند مفهوم Gemini-B فضاپیما بالای سرنشین دار در مدار آزمایشگاهی بودن به مدار راه اندازی شد در یک Titan III-M راه اندازی خودرو. (اعتبار تصویر: نیروی هوایی ایالات متحده)
تصویر 2 از 27

Col. Albert H. "Al" Crews Jr., circa 1960. Crews was a U.S. Air Force fighter pilot, a graduate of the Air Force Experimental Test Pilot School, an X-20 Dyna-Soar pilot/astronaut, and a Manned Orbiting Laboratory (MOL) astronaut.

سرهنگ Albert H. “آل” خدمه جونیور در حدود سال 1960. خدمه بود که نیروی هوایی ایالات متحده, جنگنده, خلبان, فارغ التحصیل از نیروی هوایی تجربی آزمون مدرسه خلبان یک X-20 Dyna-Soar خلبان/فضانورد و یک سرنشین دار در مدار آزمایشگاه (مول) فضانورد. (اعتبار تصویر: تصویر حسن نیت ارائه میدهد از آل Hallonquist.)
تصویر 3 از 27

An artist's concept of the X-20 Dyna-Soar spacecraft launching atop a Titan III booster. Dyna-Soar would be launched into orbit from Cape Canaveral, Florida, reenter the atmosphere, and glide to a landing on the dry lakebed at Edwards Air Force Base in California. Original plans called for the first crewed flight to take place in August 1965.

یک هنرمند مفهوم X-20 Dyna-Soar فضاپیما راه اندازی بالای Titan III تقویت کننده. Dyna-Soar خواهد بود به مدار راه اندازی شد از کیپ کاناورال فلوریدا مجددا وارد جو و سرش به فرود در خشک lakebed در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا است. برنامه های اصلی نامیده می شود برای اولین crewed پرواز را در ماه آگوست سال 1965. (اعتبار تصویر: بوئینگ, تمام حقوق محفوظ می باشد, با اجازه استفاده می شود.)
تصویر 4 از 27

Artist's concept of the Manned Orbiting Laboratory/Titan III-M launch facility, known as Space Launch Complex 6 (SLC-6 or "Slick Six"), Vandenberg Air Force Base, California. Construction work continued into 1970 to complete the launch facility, even after the MOL program was canceled in mid-1969. The facility was "mothballed" for a decade and then reconstructed as the never-used West Coast space shuttle launch facility. Plans to fly the space shuttle from Vandenberg were abandoned after the 1986 space shuttle Challenger disaster.

هنرمند مفهوم سرنشین دار در مدار آزمایشگاه/Titan III-M راه اندازی مرکز شناخته شده به عنوان فضایی راه اندازی مجتمع 6 (SLC-6 و یا “Slick شش”), Vandenberg پایگاه نیروی هوایی در کالیفرنیا. کار ساخت و ساز ادامه داد: به سال 1970 برای تکمیل راه اندازی مرکز حتی پس از مول برنامه لغو شد در اواسط سال 1969. تاسیسات “mothballed” برای یک دهه و پس از بازسازی به عنوان هرگز استفاده می شود West Coast شاتل فضایی راه اندازی تاسیسات. برنامه ریزی برای پرواز شاتل فضایی از Vandenberg رها شده بودند پس از سال 1986 شاتل فضایی چلنجر فاجعه است. (اعتبار تصویر: نیروی هوایی ایالات متحده)
تصویر 5 از 27

An artist's illustration of the Dyna-Soar spacecraft separating from the upper stage of its Titan booster into Earth orbit. The 35.5-foot-long space plane, with its sharply swept delta wings, would be launched into orbit under the control of its pilot/astronaut.

یک هنرمند تصویرسازی از Dyna-Soar فضاپیما جدا از مرحله بالایی از آن تیتان تقویت کننده به مدار زمین. این 35.5 پا بلند هواپیما در فضا با آن به شدت جاروب دلتا بال خواهد بود به مدار راه اندازی شد تحت کنترل خود خلبان/فضانورد. (اعتبار تصویر: وزارت دفاع امریکا)
تصویر 6 از 27

An artist's concept of the Dyna-Soar cockpit in space. U.S. Air Force and NASA pilot/astronauts were chosen to fly the winged spacecraft on a variety of military and reconnaissance missions.

یک هنرمند مفهوم Dyna-Soar کابین خلبان در فضا است. نیروی هوایی ایالات متحده و ناسا خلبان/فضانوردان انتخاب شدند به پرواز فضاپیمای بالدار در انواع نظامی و شناسایی ماموریت. (اعتبار تصویر: بوئینگ, تمام حقوق محفوظ می باشد, با اجازه استفاده می شود.)
تصویر 7 از 27

The six X-20 Dyna-Soar pilot-astronauts in Las Vegas in 1962. Al Crews is the last in line, farthest from the camera. Until the release of this photograph, the identities of the U.S. Air Force and NASA pilot/astronauts had been kept classified due to the military nature of their mission.

شش X-20 Dyna-Soar خلبان-فضانوردان در لاس وگاس در سال 1962. Al خدمه است گذشته در خط دورترین از دوربین. تا انتشار این عکس, هویت نیروی هوایی ایالات متحده و ناسا خلبان/فضانوردان نگه داشته شده است طبقه بندی شده با توجه به نظامی ماهیت ماموریت خود را. (اعتبار تصویر: بوئینگ, تمام حقوق محفوظ می باشد, با اجازه استفاده می شود.)
تصویر 8 از 27

Mock-up of the Boeing X-20 Dyna-Soar space plane. U.S. Secretary of Defense Robert McNamara canceled the program on Dec. 10, 1963, because he believed Dyna-Soar had no viable military mission and was too expensive for a research vehicle. A partially completed X-20 prototype, the X-20 mock-up and the initial tooling setup for a 10-space plane production line were all scrapped.

مسخره کردن از بوئینگ X-20 Dyna-Soar فضا هواپیما. وزیر دفاع رابرت مک نامارا لغو این برنامه در دسامبر. 10 سال 1963 به دلیل اعتقاد او Dyna-Soar تا به حال هیچ عملی ماموریت نظامی و بیش از حد گران قیمت برای یک وسیله نقلیه پژوهش. تا حدی تکمیل X-20 نمونه X-20 مسخره کردن و اولیه شکل دهی راه اندازی 10-فضا هواپیما در خط تولید بودند همه اوراق. (اعتبار تصویر: بوئینگ, تمام حقوق محفوظ می باشد, با اجازه استفاده می شود.)
تصویر 9 از 27

An early artist's concept of the Manned Orbiting Laboratory (MOL). Two astronauts would fly into orbit in a modified Gemini spacecraft, then enter a laboratory module for monthlong missions in Earth orbit.

اوایل هنرمند مفهوم سرنشین دار در مدار آزمایشگاه (مول). دو فضانورد خواهد پرواز به مدار در اصلاح Gemini فضاپیما سپس وارد یک آزمایشگاه ماژول برای monthlong ماموریت در مدار زمین. (اعتبار تصویر: نیروی هوایی ایالات متحده)
تصویر 10 از 27

The first group of Manned Orbiting Laboratory astronauts poses in front of a model of the Titan III-M launch vehicle. Al Crews is at center.

اولین گروه از سرنشین دار در مدار آزمایشگاه فضانوردان در مقابل یک مدل Titan III-M راه اندازی خودرو. Al خدمه است که در مرکز. (اعتبار تصویر: نیروی هوایی ایالات متحده)
تصویر 11 از 27

A U.S. Air Force Titan III-C rocket lifts off from (then) Cape Kennedy's Launch Complex 40, in a test of the Gemini-B configuration for the Manned Orbiting Laboratory (MOL) program on Nov. 3, 1966. Known officially as the Gemini-B/MOL Heat Shield Qualification Test, it was the only mission ever flown in the Manned Orbiting Laboratory program.

یک نیروی هوایی ایالات متحده Titan III-C موشک آسانسور از (سپس) اسکودوی کیپ کندی راه اندازی مجتمع 40 در آزمون از Gemini-B پیکربندی برای سرنشین دار در مدار آزمایشگاه (مول) برنامه در Nov. 3, 1966. شناخته شده به طور رسمی به عنوان Gemini-B/MOL سپر حرارتی, صلاحیت, آزمون, این تنها ماموریت تا کنون پرواز در سرنشین دار در مدار آزمایشگاه برنامه. (اعتبار تصویر: ناسا)
تصویر 12 از 27

Former MOL astronaut Robert Crippen poses with the re-flown Gemini 2 spacecraft used in the November 1966 Gemini-B Heat Shield Qualification Test, on display at the Air Force Space and Missile Museum in Cape Canaveral. Note the 26-inch diameter crew transfer hatch cut into the Gemini's heat shield. Crippen eventually flew as a NASA astronaut, piloting the first space shuttle mission (STS-1) in 1981, and commanding three more shuttle missions. He later served as director of NASA's Kennedy Space Center.

سابق مول فضانورد رابرت Crippen شمار با re-پرواز Gemini 2 فضاپیما مورد استفاده در نوامبر 1966 Gemini-B سپر حرارتی, صلاحیت, آزمون بر روی صفحه نمایش در نیروی هوایی فضایی و موشکی موزه در کیپ کاناورال. توجه داشته باشید که 26 اینچ قطر خدمه انتقال تخم برش به برج جوزا را سپر حرارتی. Crippen در نهایت پرواز به عنوان یک فضانورد ناسا خلبانی اولین ماموریت شاتل فضایی (STS-1) در سال 1981 و فرمانده سه ماموریت شاتل. او بعدها به عنوان مدیر ناسا در مرکز فضایی کندی. (اعتبار تصویر: ناسا)
تصویر 13 از 27

Former MOL astronaut Robert Crippen poses with a Manned Orbiting Laboratory spacesuit discovered in a closet in the Air Force Space and Missile Museum in Cape Canaveral in 2005. The spacesuit, designed for MOL astronaut Richard Lawyer, was used in the Gemini-B crew transfer hatch tests in 1966 and remained stored in obscurity for almost 40 years.

سابق مول فضانورد رابرت Crippen با سرنشین دار در مدار آزمایشگاهی لباس فضایی کشف شده در گنجه در نیروی هوایی فضایی و موشکی موزه در کیپ کاناورال در سال 2005. این لباس فضایی, طراحی شده برای مول فضانورد ریچارد وکیل استفاده شده در برج جوزا-B خدمه انتقال تخم آزمون در سال 1966 و ذخیره شده باقی مانده در ابهام برای تقریبا 40 سال است. (اعتبار تصویر: ناسا)
تصویر 14 از 27

MOL astronaut underwater training. General Electric, one of MOL’s prime contractors, constructed underwater replicas of the Manned Orbiting Laboratory to enable astronauts and technicians to assess the spacecraft’s design in simulated zero-gravity conditions.

مول فضانورد زیر آب آموزش. جنرال الکتریک یکی از مول نخست پیمانکاران ساخته شده در زیر آب های کپی سرنشین دار در مدار آزمایشگاهی برای فعال کردن فضانوردان و تکنسین های برای ارزیابی این فضاپیما طراحی در شبیه سازی zero-gravity شرایط. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)
تصویر 15 از 27

A Gemini-B "pathfinder" engineering mock-up, circa 1968, constructed with both flightworthy components and simulated parts, intended for ground evaluation instead of flight.

برج جوزا-B “pathfinder” مهندسی mock-up, حدود سال 1968 ساخته شده با هر دو flightworthy قطعات و شبیه سازی قطعات در نظر گرفته شده برای زمین ارزیابی به جای پرواز است. (اعتبار تصویر: McDonnell Douglas حسن نیت ارائه میدهد از دکتر Dwayne روز)
تصویر 16 از 27

Gemini-B instrument panel. This photo appears to be taken in the “pathfinder” engineering mockup, constructed with both flight-worthy components and simulated parts.

Gemini-B پانل ابزار. این عکس به نظر می رسد گرفته شده در “pathfinder” مهندسی mockup ساخته شده با هر دو پرواز-شایسته قطعات و شبیه سازی قطعات. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)
تصویر 17 از 27

A Gemini-B cockpit on display at the National Museum of the Air Force, Wright-Patterson AFB, Ohio. This is the Gemini-B "pathfinder" engineering mock-up and the only surviving example of Manned Orbiting Laboratory hardware.

برج جوزا-B کابین خلبان بر روی صفحه نمایش در موزه ملی نیروی هوایی Wright-Patterson AFB, Ohio. این برج جوزا-B “pathfinder” مهندسی مسخره کردن و تنها بازمانده نمونه سرنشین دار در مدار آزمایشگاه سخت افزار. (اعتبار تصویر: NMUSAF)
تصویر 18 از 27

A mock-up of the exterior of the Manned Orbiting Laboratory.

مسخره کردن از خارج از سرنشین دار در مدار آزمایشگاه. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)
تصویر 19 از 27

A mock-up of the interior of the MOL laboratory module. The 1,000-cubic-foot pressurized laboratory would provide a "shirtsleeve" working environment for the two-man crew to carry out experiments and observations during a 30-day mission.

مسخره کردن از داخل مول آزمایشگاه ماژول. 1000 فوت مکعب تحت فشار آزمایشگاهی را ارائه می کنند “shirtsleeve” در محیط کار برای دو خدمه مرد برای انجام آزمایش و مشاهدات در طول 30 روز ماموریت. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)
تصویر 20 از 27

Entering the mockup of the MOL laboratory module. The laboratory would serve as a manned orbiting reconnaissance platform for the top-secret National Reconnaissance Office (NRO).

ورود نمونهای از مول آزمایشگاه ماژول. این آزمایشگاه به عنوان یک سرنشین دار در مدار شناسایی پلت فرم به صورت محرمانه ملی شناسایی دفتر (NRO). (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر )
تصویر 21 از 27

An astronaut workstation in the MOL laboratory module mock-up. The MOL astronauts would peer through a spotting scope at potential targets on the ground while directing a powerful telescope/camera to take high-resolution photographs.

یک فضانورد ایستگاه کاری در مول آزمایشگاه ماژول مسخره کردن. این مول فضانوردان خواهد په طریق یک محدوده در اهداف بالقوه بر روی زمین در حالی که کارگردانی قدرتمند تلسکوپ/دوربین با وضوح بالا و عکس. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)
تصویر 22 27

Fabricating MOL laboratory flight components.

جعل مول آزمایشگاهی پرواز قطعات. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)
تصویر 23-27

MOL laboratory segments under construction at the McDonnell Douglas facility in Huntington Beach, California.

مول آزمایشگاه بخش های ساخت و ساز در مکدانل داگلاس تسهیلات در هانتینگتون بیچ کالیفرنیا. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)
تصویر 24 27

Fabricating a MOL exterior segment.

ساخت یک مول خارجی بخش. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)
تصویر 25 27

Inspecting a MOL laboratory segment.

بازرسی یک مول آزمایشگاه بخش. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)
تصویر 26 27

Five of the surviving Manned Orbiting Laboratory astronauts gather at the National Reconnaissance Office in June 2019 for a special event commemorating the 50th anniversary of the program’s cancellation and recognizing their unique contributions. From left, retired Navy Capt. Robert "Bob" Crippen, retired Air Force Col. Albert "Al" Crews Jr., retired Air Force Col. Lachlan "Mac" Macleay, retired Air Force Col. Karol "Bo" Bobko and retired Air Force Lt. Gen. James "Jim" Abrahamson. Crippen and Bobko later commanded space shuttle missions as NASA astronauts while Abrahamson became director of President Ronald Reagan’s Strategic Defense Initiative (also known as "Star Wars").

پنج نفر از بازمانده های سرنشین دار در مدار آزمایشگاه فضانوردان جمع آوری در کشور شناسایی در ژوئن 2019 برای یک رویداد ویژه بزرگداشت سالگرد 50 از این برنامه لغو و به رسمیت شناختن منحصر به فرد خود را کمک. از سمت چپ بازنشسته نیروی دریایی سروان. رابرت “باب” Crippen بازنشسته نیروی هوایی سرهنگ آلبرت “آل” خدمه جونیور, بازنشسته نیروی هوایی سرهنگ Lachlan “مک” Macleay بازنشسته نیروی هوایی سرهنگ کارول “بو” Bobko و بازنشسته نیروی هوایی سرهنگ ژنرال جیمز “جیم” Abrahamson. Crippen و Bobko بعد فرمان شاتل فضایی ماموریت به عنوان فضانورد ناسا در حالی که Abrahamson شد مدیر از رئیس جمهور رونالد ریگان ابتکار دفاع استراتژیک (همچنین به عنوان شناخته شده “جنگ ستارگان”). (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)
تصویر 27 از 27

Four of the surviving MOL astronauts gather in Chantilly, Virginia, following a National Reconnaissance Office special event commemorating their contributions, June 2019. Front row (l-r), Col. Lachlan "Mac" Macleay, Col. Karol "Bo" Bobko (NASA space shuttle pilot/commander), Col. Albert "Al" Crews. Back row (l-r), aerospace historian Al Hallonquist, Lt. Gen. James Abrahamson (director of the Strategic Defense Initiative from 1984-89).

چهار بازمانده مول فضانوردان جمع آوری در Chantilly Virginia, پس از ملی شناسایی دفتر رویداد ویژه بزرگداشت سهم خود ژوئن 2019. ردیف جلو (l-r) سرهنگ Lachlan “مک” Macleay, Col. کارول “بو” Bobko (ناسا, شاتل فضایی خلبان/فرمانده), Col. آلبرت “آل” خدمه است. ردیف عقب (l-r) هوافضا مورخ Al Hallonquist دگرمن. ژنرال جیمز آبراهامسون (مدیر ابتکار دفاع استراتژیک از 1984-89). (اعتبار تصویر: تصویر حسن نیت ارائه میدهد از آل Hallonquist.)

در مصاحبه اخیر خود با Space.com خدمه صحبت در مورد تصمیم خود برای پیوستن به Dyna-Soar.

“X-20 تا به حال چهار نیروی هوایی, خلبانان تست در برنامه; هنگامی که آنها به دنبال در جدید خلبانان آنها برای اولین بار رفت به [آینده جمینای و آپولو فضانورد] جیم McDivitt,” خدمه گفت. “او تصمیم گرفت که او می خواهم به جای رفتن به ناسا پس آنها ارائه شده آن را به من. در آن زمان من فکر کردم آن را [Dyna-Soar] یک معامله خیلی بهتر از رفتن به ناسا.”

بر خلاف Dyna-Soar همکاران خدمه’ انتخاب شد اعلام کرد و به رسانه های خبری و همکار خود فضانورد نامزدها نیز معرفی شده برای اولین بار.

“آن را در حدود همان زمان بود که من انتخاب آنها تصمیم به اعلام برنامه آزادانه. بخش هایی از این برنامه تا به حال طبقه بندی شده است اما آنها تصمیم به باز کردن آن و اعلام” خدمه گفت.

“فرمانده نیروی هوایی و نیروی هوایی رئیس ستاد شد و در نیروی هوایی جلسه انجمن در لاس وگاس. آنها تا به حال مسخره کردن وجود دارد از X-20 و در آنجا بود یک جلسه عکس با خدمه پنج نیروی هوایی و یکی از ناسا.”

خدمه و همکار خود را تست-خلبان-پرواز فضانوردان شبیه سازی شده X-20 فرود پروفیل با استفاده از عملکرد بالا F-104 هواپیماهای جنگنده توسعه پیشگام تکنیک های مورد نیاز به با خیال راحت سرش یک هواپیما در فضا و بازگشت به زمین است.

شش X-20 Dyna-Soar خلبان-فضانوردان در لاس وگاس در سال 1962. Al خدمه است گذشته در خط دورترین از دوربین. تا انتشار این عکس, هویت نیروی هوایی ایالات متحده و ناسا خلبان/فضانوردان نگه داشته شده است طبقه بندی شده با توجه به نظامی ماهیت ماموریت خود را. (اعتبار تصویر: بوئینگ, تمام حقوق محفوظ می باشد, با اجازه استفاده می شود.)

“آنچه که ما آموخته پرواز F-104 بود اگر شما پرواز سریع تر شما می تواند شعله ور شدن خودرو; اگر شما پیچ کردن شما می تواند دوباره شعله” خدمه بازگو کرد. “شما می خواهم تغییر هدف نقطه بازگشت حدود یک مایل از جایی که شما در واقع می خواستم به لمس کردن. سپس شما می خواهم پرواز در سطح حدود پنج یا 10 ثانیه قبل از لمس کردن. از آن ساخته شده آن را بسیار ساده تر برای ایجاد یک فرود.”

متاسفانه برای Al خدمه و بقیه Dyna-Soar تیم اما مک نامارا وزیر دفاع بود دیگر متقاعد نیاز برای یک سرنشین هواپیما فضایی نظامی.

مرتبط با: نظامی فضایی – فضاپیما سلاح و تکنولوژی

Dyna-Soar شده تحت بررسی دقیق در وزارت دفاع خود را برای عدم دوام ماموریت نظامی و بسیار باریک اهداف پروژه است. دولت در حال صرف $410 میلیون در یک هنوز unflown تحقیق و توسعه خودرو به مطالعه هنگام ورود دوباره از مدار و پویا افزایش و ناتوان فرود. ناسا جدید فضاپیمای جمینایو سپس در حال توسعه ارائه شده خیلی قابلیت های بیشتر (و ارزش) به عنوان یک عملیاتی نقلیه فضایی مک نامارا به این نتیجه رسیدند.

بنابراین در دسامبر. 10 سال 1963 کمتر از یک ماه بعد از رئیس جمهور کندی را ترور مک نامارا لغو X-20 Dyna-Soar برنامه.

“این تصمیم به فسخ Dyna-Soar X-20 برنامه به دلیل زمان مورد نیاز برای یک برنامه با هدف به طور مستقیم در سوال اساسی از ابزار در فضا به جای یک برنامه محدود به پیدا کردن وسیله ای برای کنترل و بازگشت انسان از فضا” مک نامارا گفت: در آن زمان. “Dyna-Soar برنامه طراحی شده است به انجام رسانند.”

نیروی هوایی سلسله مراتب خوشحال نشده بود با مک نامارا تصمیم به انصراف از Dyna-Soar اعتقاد داشتند که یک نظامی بشر spaceflight برنامه یک ضرورت و نه یک لوکس. بنابراین نیروی هوایی مقامات پیشنهاد جایگزین های سرنشین دار در مدار آزمایشگاه (مول).

مرتبط با: سرنشین دار در مدار آزمایشگاه: یک نظامی ایستگاه فضایی (Infographic)

اوایل هنرمند مفهوم سرنشین دار در مدار آزمایشگاه (مول). دو فضانورد خواهد پرواز به مدار در اصلاح Gemini فضاپیما سپس وارد یک آزمایشگاه ماژول برای monthlong ماموریت در مدار زمین. (اعتبار تصویر: نیروی هوایی ایالات متحده)

“اگر چه X-20 رسیده نمونهای مرحله و $410 میلیون دلار صرف شد و در توسعه آن برنامه لغو شد توسط دولت است. کنگره کارگردانی که X-20 بودجه منحرف شود به سرنشین دار در مدار آزمایشگاه” نمایندگان هوافضا غول پیکر بوئینگ نخست پیمانکار برای X-20, recapped در یک بعد از آزادی مطبوعات. “تا حدی به اتمام X-20 نمونه و نمونهای بودند از اوراق و همچنین به عنوان اولیه قالب راه اندازی یک خط تولید برای 10 فضای هواپیما.”

یک شبه خدمه دیگر یک فضانورد. برای اولین بار.

خدمه اعتقاد بر این است که X-20 بود که کمتر از سه سال از اولین پرواز خود را هنگامی که برنامه لغو شد و او را سرزنش می کنند به طور مستقیم در مک نامارا.

“آنها [بوئینگ] آن را به حال طراحی و ساخته شده است برخی از قطعات اما نه بسیار زیاد است. همه چیز را در خود نگه دارد چرا که از مک نامارا عمدتا; او عقب نگه داشتن به هر دلیل او می تواند” خدمه گفت.

“یکی از چیزهایی که او … حتی اگر آن را به یک وسیله نقلیه تحقیقاتی مک نامارا تصمیم گرفت که آن را باید حمل بار. بنابراین او conned رئیس جمهور کندی به تصویب یک هزار پوند [450 کیلوگرم] حمل بار برای Dyna-Soar که پس از آن حکومت با استفاده از Titan II به عنوان یک تقویت کننده. این بدان معنی است که آن را تا به حال به صبر برای Titan III [توسعه]. سپس آنها قادر به لغو آن را قبل از Titan III همیشه پرواز کرد.”

در همان کنفرانس خبری لغو Dyna-Soar مک نامارا اعلام شروع مول برنامه بود که به عنوان “یک در مدار تحت فشار سیلندر تقریبا به اندازه یک خانه کوچک تریلر [که] را افزایش می دهد وزارت دفاع تلاش برای تعیین نظامی سودمندی انسان در فضا.”

این سرنشین دار در مدار آزمایشگاه خواهد بود راه اندازی شد و به یک مدار قطبی از کالیفرنیا Vandenberg پایگاه نیروی هوایی در بالای یک نوع قوی از نیروی هوایی را Titan III ماهوارهبر های Titan III-M (“M” به صورت “اداره”).

اولین گروه از سرنشین دار در مدار آزمایشگاه فضانوردان در مقابل یک مدل Titan III-M راه اندازی خودرو. Al خدمه است که در مرکز. (اعتبار تصویر: نیروی هوایی ایالات متحده)

یک جفت مول فضانوردان خواهد پرواز یک اصلاح Gemini فضاپیمای جمینای-B کاملا شبیه به سفینه فضایی توسط ناسا استفاده می شود برای آن دو مرد برنامه اما با یک تفاوت کلیدی: نیروی هوایی نسخه را یک تخم برش را به آن سپر حرارتی برای فعال کردن فضانوردان برای ورود به مدار آزمایشگاه بخش. یک بار داخل, 1000 فوت مکعب (28.3 متر مکعب) تحت فشار آزمایشگاه ارائه می کنند یک “پیراهن آستین” در محیط کار برای دو خدمه مرد برای انجام آزمایش و مشاهدات در طول 30 روز ماموریت.

مرتبط با: سرنشین دار در مدار آزمایشگاه محرمانه: در داخل یک نظامی آمریکایی در ایستگاه فضایی (عکس)

Al خدمه’ موفق شد در مورد تغییر دوباره. نیروی هوایی مورد نیاز فضانوردان برای مول برنامه و نام خود را در بالای لیست انتخاب.

“چهار نفر از X-20 خلبانان نیروی هوایی در نظر گرفته شد بیش از حد قدیمی برای مول,” خدمه به یاد می آورد. “پیت نایت (future X-15 خلبان-فضانورد) و من هر دو گفتند که ما در دسترس بودند.”

“آنها در ابتدا همه آنها با توجه به پایین رفتن به بروکس AFB [برای نیروی هوایی دانشکده طب هوافضا] برای معاینه. پیت به نوعی از چشم مشکل آستیگماتیسم, اما آنها به سمت چپ من است. همه آنها تا به حال به انتظارنشسته بودند کمی جوانتر از من است.”

“آنها اختصاص هشت نفر و پس از آن نگه داشته و همه ما انتظار, از ماه دسامبر سال 1963 به نوامبر سال 1965 قبل از آنها تصمیم به اعلام خدمه پرواز” خدمه گفت. “من تا به حال تقریبا جوانترین پسر در Dyna-Soar برنامه هنگامی که ما رفت و بر مول, من قدیمی ترین مرد.”

در ماه اوت سال 1965 نیروی هوایی مقامات موافقت کرده بود بر بسیاری از جزئیات مول برنامه. مک نامارا وزیر دفاع ارائه شده رئیس جمهور لیندون جانسون با یک طرح کلی از برنامه همراه با هزینه 1.5 میلیارد دلار برای شش مول ماموریت (یکی uncrewed پنج crewed). اولین crewed پرواز هدف قرار داده بود را در اواخر سال 1967 یا اوایل سال 1968.

جانسون صحبت با شوق و ذوق در مورد مول اعلام کرد: “این برنامه ما را از دانش جدید در مورد آنچه انسان قادر به انجام در فضا است. آن را قادر خواهد ساخت به ما مربوط است که توانایی دفاع از امریکا است. آن را توسعه تکنولوژی و تجهیزات است که کمک خواهد کرد که پیشرفت سرنشین دار و بدون سرنشین به فضا پرواز.”

یک نیروی هوایی ایالات متحده Titan III-C موشک آسانسور از (سپس) اسکودوی کیپ کندی راه اندازی مجتمع 40 در آزمون از Gemini-B پیکربندی برای سرنشین دار در مدار آزمایشگاه (مول) برنامه در Nov. 3, 1966. شناخته شده به طور رسمی به عنوان Gemini-B/MOL سپر حرارتی, صلاحیت, آزمون, این تنها ماموریت تا کنون پرواز در سرنشین دار در مدار آزمایشگاه برنامه. (اعتبار تصویر: ناسا)

در نوامبر سال 1965 نیروی هوایی اعلام کرد انتخاب خدمه و هفت نفر دیگر را به عنوان اولین کلاس سرنشین دار در مدار آزمایشگاه فضانوردان. پس از اعلام یکی از مقامات ارشد نیروی هوایی افسر گزارش گفت: هشت مردان “این اولین و آخرین کنفرانس مطبوعاتی شما تا به حال خواهد شد شرکت کنند.”

اطلاعات بسیار کمی منتشر شد علنا در مورد هر یک از مول فضانوردان; از آن مقدماتی کنفرانس مطبوعاتی به جلو خود را از قرار گرفتن در معرض عمومی محدود و کنترل می شود. خدمه و همکارانش ممنوع شد از مصاحبه. تمام شد “مورد نیاز در همه زمان ها به حفظ یک استاندارد بالا برای, اخلاقی, اخلاقی و نظامی انجام شده است.”

حتی به عنوان رئیس جمهور و نیروی هوایی شد صدور درخشان اعلامیه در مورد چگونه مول خواهد “آن را ممکن است برای انجام جدید و با ارزش آزمایش” آنها هرگز فاش برنامه درست ماموریت: برای خدمت به عنوان یک سرنشین دار در مدار شناسایی پلت فرم به صورت محرمانه ملی شناسایی دفتر (NRO).

پس از monthlong مداری ماموریت مول فضانوردان خواهد بازگشت به زمین در برج جوزا-B فضاپیمای حامل “بخش قابل توجهی از ماموریت عکاسی محصول در هیئت مدیره.” در صورت خاموش-هدف اضطراری, فرود, فضانوردان “خواهد بود دستور به ورزش ایالات متحده حاکمیت بر تمام تجهیزات و خودداری از ارائه اطلاعات در برنامه و یا شناسایی اطلاعات جمع آوری شده برای هر کسی در طول یا حبس یا بازجویی.”

فوق العاده هشت مول فضانوردان شد و گفت: هرگز در مورد آنچه که آنها در واقع ثبت نام برای: ماموریت بنابراین راز از هیچ مول فضانورد خواهد بود و مجاز به پرواز در مبارزه برای حداقل سه سال پس از خروج از برنامه.

سابق مول فضانورد رابرت Crippen با سرنشین دار در مدار آزمایشگاهی لباس فضایی کشف شده در گنجه در نیروی هوایی فضایی و موشکی موزه در کیپ کاناورال در سال 2005. این لباس فضایی, طراحی شده برای مول فضانورد ریچارد وکیل استفاده شده در برج جوزا-B خدمه انتقال تخم آزمون در سال 1966 و ذخیره شده باقی مانده در ابهام برای تقریبا 40 سال است. (اعتبار تصویر: ناسا)

خدمه اخیرا در یک مصاحبه تاریخ شفاهی با NRO به یاد می آورد که پنهان کاری و عدم شفافیت در مول فضانورد فرآیند انتخاب.

“این بسیار طبقه بندی شده برنامه خدمه گفت. “ما در جریان این برنامه تا پس از ما انتخاب شدند. سپس به ما گفته شد که ما می تواند اگر ما نمی مانند آنچه ما انجام شد.”

“من می دانستم که هرگز چیزی در مورد شناسایی تا زمانی که ما انتخاب شده بودند چرا که آنها نمی تواند در مورد آن صحبت کنید مگر اینکه شما در حال ترخیص مناسب و هیچ یک از ما تا به حال که ترخیص تا بعد از ما انتخاب شدند … ما شده بود انتخاب شدند و پس از آن حداقل یک ماه به این برنامه قبل از ما تا کنون در جریان این ماموریت شناسایی.”

مرتبط با: گالری,: محرمانه جاسوسی آمریکا ماهواره ای عکس ها و طرح های

به عنوان نظامی افسران مول فضانوردان همه به آسانی پذیرفته شده خود را پنهان انتساب. به زودی آنها شروع به کمک به توسعه فضاپیما سیستم های سخت افزار و نرم افزار و مداری تکنیک های شناسایی و همچنین به عنوان یادگیری در مورد پیچیدگی های زندگی و کار در فضا برای مدت زمان طولانی.

داگلاس (به زودی به مکدانل داگلاس) و جنرال الکتریک ساخته گسترده مول مونتاژ و تست تجهیزات برای تولید ماکتهای نمونه های اولیه و نهایی ساخت این برج جوزا-B فضاپیما و در مدار آزمایشگاه ماژول. ایستمن کداک ساخته شده تأسیسات زیرزمینی در روچستر, نیویورک, برای انجام یک خط مستقیم دید تست برای ارزیابی آزمایشگاه مخفی 6 فوت (1.8 متر) تلسکوپ آینه; بالا-زمین ساختار برخاسته به آسمان بالا خواهد شده اند بسیار بیش از حد آشکار به پنهان در تلاش برای پنهان کردن آن از چشم کنجکاو از سازمان های اطلاعاتی خارجی.

برج جوزا-B “pathfinder” مهندسی mock-up, حدود سال 1968 ساخته شده با هر دو flightworthy قطعات و شبیه سازی قطعات در نظر گرفته شده برای زمین ارزیابی به جای پرواز است. (اعتبار تصویر: McDonnell Douglas حسن نیت ارائه میدهد از دکتر Dwayne روز)

“جنرال الکتریک به حال ساخته شده است یک تسهیلات زیر آب در جزایر ویرجین با ساختار اندازه [مول] آزمایشگاهی و آنها نشان دادن چگونه به حرکت تجهیزات در اطراف zero-G” به یاد می آورد خدمه است. “همه ما رفت و از آن استفاده می شود. همه ما رو چک کردن در زیر آب عملیات.”

خدمه نگران بود که پول بیشتری به ظاهر بودن صرف امکانات از ساختمان مول پرواز سخت افزار.

“هیچ راهی وجود دارد که من همیشه می تواند می دانم که دقیقا چه مقدار از هر چیزی هزینه, اما من نمی دانم که به عنوان به زودی به عنوان داگلاس به عنوان یکی از پیمانکاران آنها تا به حال همه این افراد استخدام برای کار در آن آنها ساخته شده است ساختمان های جدید برای همه آنها” گفت: خدمه است. “من می دانستم که جنرال الکتریک ساخته شده است حداقل پنج ساختمان در پنسیلوانیا به علاوه بزرگ تسهیلات زیر آب در جزایر ویرجین … همه از این نوع از چیزهایی که تا به حال مقدار زیادی از پول هزینه.”

در ماه نوامبر سال 1966 به مول برنامه انجام یک نقطه عطف مهم است. یک Titan III راه اندازی خودرو برداشته و از کیپ کاناورال فلوریدا بود که سپس به نام کیپ کندی حمل یک اصلاح فضاپیمای جمینای. نیروی هوایی به دست آمده که قبلا پرواز Gemini capsule از ناسا برش یک دریچه به آن محافظ سپر حرارتی, راه اندازی آن به ارتفاع حدود 190 مایل (306 کیلومتر) و سپس به آن فرمان را مجددا جو است. سفینه فضایی جان سالم به در هنگام ورود دوباره به سپر حرارت مشغول به کار به عنوان برنامه ریزی شده هچ دست نخورده باقی مانده و پرواز بود یک موفقیت تلقی می شود. در نهایت این تنها ماموریت تا کنون پرواز در سرنشین دار در مدار آزمایشگاه برنامه.

مهندسین ادامه داد: برای بهبود طراحی آزمایشگاه ماژول و جوزا-B فضاپیما است. بسیار ماهر و تکنسین های هوافضا تولید کارگران تاريخيش به ساخت مونتاژ نصب و تست و بازرسی بسیاری از قطعات است که می تواند تا سرنشین دار در مدار آزمایشگاه. در مکدانل داگلاس’ عظیم مول مونتاژ و ادغام ساختمان در هانتینگتون بیچ کالیفرنیا بخش بزرگی از آزمایشگاه ماژول بودند شکل گرفتن.

برج جوزا-B کابین خلبان بر روی صفحه نمایش در موزه ملی نیروی هوایی Wright-Patterson AFB, Ohio. این برج جوزا-B “pathfinder” مهندسی مسخره کردن و تنها بازمانده نمونه سرنشین دار در مدار آزمایشگاه سخت افزار. (اعتبار تصویر: NMUSAF)

خدمه و دیگر مول فضانوردان نصب شد برای آبی spacesuits و آزمایش آنها در سپر حرارتی تونل مجمع خواهد بود که اتصال Gemini-B و مداری آزمایشگاه بخش.

“ما با استفاده از برخی از ناسا Geminis برای مناسب-بررسی و برای حدس زدن … مثل وقتی که آنها آماده برای ایجاد سوراخ در سپر حرارتی برای انتقال به آزمایشگاه با استفاده از ناسا Geminis برای اندازه گیری” خدمه به یاد می آورد.

“ما همه اندازه گیری [برای spacesuits] و حال مناسب ساخته شده است. ما [مول فضانورد], کیر وکیل برای تست تونل در سپر حرارتی انتقال آنها انجام بسیاری از تست در یک zero-G هواپیما. کیر ما بود گفتیم مرد; ما که اگر او می تواند آن را انجام دهد, همه ما می تواند آن را انجام دهد!” خدمه گفت: با خنده. “به طوری که آنها ساخته شده لباس فضایی خود را اول و سپس ذخیره آنها را در اسکودوی کیپ زمانی که آنها به پایان رسید آزمون.”

چند دهه بعد در سال 2005 وکیل مول لباس فضایی خواهد بود کشف شده در گنجه در نیروی هوایی موزه فضایی در کیپ کاناورال.

مول را بلند پروازانه ماموریت مورد نیاز بودند در حال تبدیل شدن به طور فزاینده ای پیچیده و گران است. آپولو ناسا برنامه رسیدن به بالاترین سطح از بودجه لازم برای رسیدن به هدف ملی از یک ماه فرود قبل از سال 1970. جنگ ویتنام بود و به سرعت در حال افزایش. چیزی تا به حال به لحاظ مالی — و این چیزی بود که مول.

مرتبط با: قمری میراث: 45 ماه ماموریت آپولو عکس

سخت افزار و توسعه نرم افزار به زودی شروع به لگ آموزش به تعویق افتاد و پیش بینی راه اندازی برنامه میریزم. خوش بینانه اول-تاریخ راه اندازی در اوایل سال 1968 به زودی 1970 و سپس 1971 و سپس 1972.

مسخره کردن از خارج از سرنشین دار در مدار آزمایشگاه. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)

حتی بیشتر شوم برای مول فضانوردان پیشرفت های سریع در بدون سرنشین شناسایی فن آوری های ماهواره ای بودند رندر خود را از ماموریت های اصلی — انسان در مجموع جاسوس در فضا — منسوخ شده است.

Al خدمه شروع به دیدن دست خط بر روی دیوار.

“در حدود سال 1967 من دعوت شد برای رفتن به این جلسات که در آن ‘چرخ’ [مقامات] می توانید یک جلسه در روز گذشته بدون سرنشین سیستم عکس گرفتن [عکس شناسایی ماهواره ای],” خدمه گفت. “یکی از ماهواره های فراز لس آنجلس و در زمان عکس از پارکینگ ما.”

خدمه مبهوت در وضوح تصاویر و سطح جزئیات او می تواند تشخیص دهد در اتومبیل است.

“من که درست پس از آن است که ما یک برنامه است.”

“از آن زمان دو سال بیشتر برای مول برای پایان دادن به” خدمه گفت. “اما وجود دارد یک افزایش بزرگ در بدون سرنشین شناسایی] قابلیت از زمان ما انتخاب شدند تا پس از آن.”

“من فکر می کنم که مشکلات با [بودجه] فشار هیچ پول را صرف جنگ ویتنام حمایت از ناسا … نیروی هوایی فقط خوشحال بود که یک برنامه و نگران نباشید در مورد آموزش است که باید انجام شود. آن را به زودی آشکار شد که همه ما در یک نسخه پشتیبان تهیه در مورد بدون سرنشین شناسایی سیستم کار نمی کند.”

یک فضانورد ایستگاه کاری در مول آزمایشگاه ماژول مسخره کردن. این مول فضانوردان خواهد په طریق یک محدوده در اهداف بالقوه بر روی زمین در حالی که کارگردانی قدرتمند تلسکوپ/دوربین با وضوح بالا و عکس. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)

تا اواسط سال 1969 مول اصلی برچسب قیمت 1.5 میلیارد دلار تا به حال تا این حد رواج به 3.2 میلیارد دلار (حدود 22.4 میلیارد دلار در سال 2020 دلار). اولین پرواز بود و هنوز سه سال دور. جدید نیکسون دولت می خواست برای کاهش هزینه و NRO تا به حال دو بسیار بزرگ و بسیار گران قیمت و برنامه های در حال توسعه — مول و بدون سرنشین شش منطقه گسترده جستجو و شناسایی ماهواره ای.

دفتر بودجه gloomily خلاصه “پس از 1965-1966 زمانی که تصمیم گیری ساخته شده بود به دنبال مول برای آن هوش ارزش نسبی سود و هزینه مول باید تغییر بسیار قابل توجهی است.”

این تصمیم به لغو سرنشین دار در مدار آزمایشگاه.

در تاریخ 9 ژوئن سال 1969 معاون وزیر دفاع David Packard صادر شده این یادداشت که در راند نهایی ناخن به مول را در تابوت.

“نیروی هوایی بدینوسیله به کارگردانی خاتمه مول برنامه به جز برای کسانی که سیستم دوربین عناصر مفید برای الحاق به یک بدون سرنشین ماهواره ای سیستم بهینه سازی شده برای استفاده از TITAN III D. جهت به مول پیمانکاران صادر می شود باید صبح روز سه شنبه 10 ژوئن که در آن زمان ما نیز اطلاع کنگره و ایجاد یک بیانیه عمومی که مول لغو شده است.”

یک شبه خدمه دیگر یک فضانورد. برای بار دوم.

مول آزمایشگاه بخش های ساخت و ساز در مکدانل داگلاس تسهیلات در هانتینگتون بیچ کالیفرنیا. (اعتبار تصویر: ملی شناسایی دفتر)

“تنها دلیلی که ما حتی تا به حال مول برنامه بود که بسیاری از مردم در نیروی هوایی بسیار ناراحت بودند که X-20 Dyna-Soar لغو شد” خدمه توضیح داد. “این یک چیز خیلی بد که اتفاق افتاده است. Dyna-Soar بود قطعا به جلو و پیشرفت است.”

“سرنشین دار به مدار آزمایشگاه بود فقط ایستگاهی. افرادی که می خواستند یک نیروی هوایی برنامه شروع به پریدن کرد و در آن فقط به چیزی; در غیر این صورت آنها نمی خواهد که تا به حال هر چیزی. آنها می دانستند که تنها راه آنها همیشه از آن استفاده کنید [مول] بود اگر بدون سرنشین سیستم های پیشرفت نیست به عنوان به خوبی به عنوان آنها مورد نیاز آن به … به انجام این کار است که ما می تواند انجام دهد.”

در زمان آن لغو مول به طور مستقیم شاغل 19,000 افراد با اضافی 65,000 پیمانکاران حمایت از این برنامه. بیش از 1.3 میلیارد دلار بوده است سرمایه گذاری (حدود 9.1 میلیارد دلار در سال 2020 دلار) و در عین حال صرفه جویی در یک برج جوزا-B “pathfinder” مهندسی مسخره کردن و چند آینه های بزرگ و نه یک قطعه واحد از مول پرواز سخت افزار تا کنون به پایان رسید. همه پیچیده ساخته آزمایشگاهی بخش ظاهرا اوراق.

مدت کوتاهی پس از مول را لغو ناسا پذیرفته جوان مول فضانوردان کسانی که زیر 35 سال به عنوان بخشی از آن فضانورد سپاه. خدمه بود 40.

چهار بازمانده مول فضانوردان جمع آوری در Chantilly Virginia, پس از ملی شناسایی دفتر رویداد ویژه بزرگداشت سهم خود ژوئن 2019. ردیف جلو (l-r) سرهنگ Lachlan “مک” Macleay, Col. کارول “بو” Bobko (ناسا, شاتل فضایی خلبان/فرمانده), Col. آلبرت “آل” خدمه است. ردیف عقب (l-r) هوافضا مورخ Al Hallonquist دگرمن. ژنرال جیمز آبراهامسون (مدیر ابتکار دفاع استراتژیک از 1984-89). (اعتبار تصویر: تصویر حسن نیت ارائه میدهد از آل Hallonquist.)

خدمه باقی مانده در نیروی هوایی برای زمان حال اختصاص داده شده به ناسا هواپیما عملیات در نهایت بازنشستگی با رتبه سرهنگ در سال 1973. او به بررسی رقابت طرح برای آینده برنامه شاتلهای فضایی در حالی که همچنان به پرواز ناسا به عنوان یک غیر نظامی و تا زمان بازنشستگی خود در سال 2000.

“ناسا نیست که یک شاتل فضایی که در آن زمان [1969] و نه هیچ ایده که آنها می توانید یک شاتل. من تا به حال بدست تا دیوانه در نیروی هوایی من ارائه شد برای رفتن به ادواردز اما تصمیم گرفت برای رفتن به ناسا” به یاد می آورد خدمه است. “من تا به حال خوب کار حرفه ای در ناسا. من بسیار از آن لذت بردم.”

هنوز فکر کردن به اون شب که آرمسترانگ قدم بر روی ماه, خدمه, تماشا بیشتر کاملا از بیشتر بدونم در مورد نامشهود چه ممکن است داشته باشند-بوده است.

“من بسیار نزدیک به درخواست ناسا برای دومین (فضانورد) انتخاب در سال 1962. این زمانی بود که [آرمسترانگ] Dyna-Soar صندلی باز کرد و من تصمیم گرفتم که به جای” خدمه توضیح داد. “اگر من تا به حال رفته به ناسا, من می خواهم که بدیهی است که شده است در حال اجرا است که برای پرواز آپولو.”

راجر Guillemette شده است Space.com خبرنگار از سال 2001 پوشش انسان پروازهای فضایی و نظامی/هوش فضایی برنامه های خود را. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

با تشکر ویژه از دکتر Dwayne بعد دکتر جان چارلز Al Hallonquist بوئینگ تصاویر و کارن گیلبرت ملی شناسایی برای کمک های خود را. بسیار تشکر ویژه از سرهنگ Al خدمه برای طول عمر خود از خدمات و برای به اشتراک گذاری خاطرات او.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de