پشت در کسب و کار: ناسا است به بازگشت به انسان Spaceflight با تاریخی SpaceX راه اندازی

محرومیت فقیر, آب و هوا و یا در آخرین لحظه ائتلاف مدت کوتاهی بعد از 4:30 P. M. وقت شرق امروز یک سفینه فضایی حامل دو خدمه انفجار خواهد شد بر روی یک موشک از مرکز فضایی کندی در فلوریدا. پرواز خواهد بود عازم ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) اما درست آن است و مقصد سالانه فضای تاریخچه: این اولین باری خواهد بود که فضانوردان ایالات متحده راه اندازی شده است از خاک آمریکا پس از آخرین پرواز شاتل فضایی برنامه در سال 2011—و این که هر کسی پرواز به فضا با استفاده از یک تجاری ساخته شده و خدمه کپسول و موشک.

مقدار تغییر انسان پس از آخرین پرواز به فضا از ملت است. اکثر بدیهی است که ایالات متحده در روابط با روسیه باید ساییده شده اگر چه هر دو کشور جدا شده خود را به برنامه های فضایی از سیاست است. و آنها را به ادامه مشارکت قوی برای پرواز ناسا فضانوردان به ISS پردازنده روسی سایوز راکت. زندگی-حفاظت از تحت فشار مناسب باید تغییر بیش از حد: جدید پرواز دو فضانورد ناسا جانبازان رابرت Behnken و داگلاس Hurley نخواهد پوشیدن نارنجی فلورسنت گروه از عصر شاتل فضایی. به جای آن آنها خواهد بود چادری براق, تک رنگ یک تکه لباس که در حال سبک وزن, مانور بیشتر و بسیار بهتر به دنبال. مناسب مانند ماموریت خدمه کپسول اژدها و قابل استفاده مجدد فالکون 9 موشک طراحی شد و تولید هوافضا شرکت SpaceX. رفته بیش از حد از مد افتاده “Astrovans”—souped تا موتور خانه است که انتقال فضانوردان ناسا از خدمه چهارم به گفتوگو برای بیشتر از نیم قرن. برای رسیدن به این موشک برای این تظاهرات ماموریت 2 (نسخه ی نمایشی-2) تست پرواز Behnken و هرلی را در سبک در تمام برقی مدل X وسیله نقلیه سودمند ورزش ارائه شده توسط SpaceX خواهر شرکت تسلا.

چنین است که در دوران جدید آمریکا پروازهای فضایی است که در آن دولت فدرال به دنبال ارزان تر و امن تر و قابل اعتماد تر دسترسی به مدار نیست به طور مستقیم با ساختمان و عامل ناوگان سفینه های فضایی و موشک بلکه با صرف دلار های مالیاتی در راه اندازی خدمات ارائه شده توسط شرکت های خصوصی. قبلی انسان spaceflight برنامه شده اند بر اساس سیستم های توسعه یافته اجرا و متعلق به دولت و آژانس های فضایی. در حال حاضر از طریق آن Commercial Crew program—که خود را دنبال-به تجاری مداری خدمات حمل و نقل آغاز برنامه در اواسط 2000s— ناسا است که به جای خرید صندلی و اجرت تنگ هم چیدن کالا در SpaceX دارایی. این استراتژی باید آزاد کردن منابع مالی برای این سازمان به صرف در پروژه های دیگر—deep-space اکتشاف و تحول علوم ماموریت—که در حال حاضر باقی می ماند و دور از دسترس برای شرکت های خصوصی.

امید است که فدرال سرمایه گذاری در کم هزینه و قابل اعتماد و امن حمل و نقل فضایی را خار سریع نوآوری و ایجاد به طور کامل فرصت های جدید برای رشد اقتصادی است. این رویکرد دارای یک سابقه در توسعه تجاری ماهواره ای صنعت که از سال 2019 به ارزش بیش از $277 میلیارد دلار در بخش های بزرگ به دلیل مراحل اولیه از قوی دولتی حمایت مالی. “تجاری خدمه برنامه شده است یک آزمایش توسط ناسا برای دیدن اگر شرکت های تجاری می تواند انجام این کار خاص می گوید:” Wayne حال سابق شاتل مدیر برنامه های که در حال حاضر به عنوان مشاور در شرکت مهندسی ویژه هوافضا خدمات.

ناسا پمپ بیش از $8.2 میلیارد دلار به تجاری خدمه برنامه از زمان آغاز آن در سال 2010. بسیاری از کسانی که وجوه رفته اند به بوئینگ و SpaceX که هر اعطا توسعه و پرواز-خدمات قرارداد در سال 2014. این همکاری تجاری با رویکرد می گوید: ناسا تجاری spaceflight مدیر فیل McAlister شده ذخیره آژانس برخی از 20 میلیارد دلار به 30 میلیارد دلار است که آن را تا به حال به در غیر این صورت صرف توسعه انسانی-رتبه راکت و فضاپیما تحت سنتی پیمانکاری روش.

ناسا رئیس جیم Bridenstine نظر نسخه ی نمایشی-2 گام نهایی در اثبات موفقیت یک مشارکت عمومی-خصوصی مدل کسب و کار برای رانندگی کردن هزینه ها. “این است که ما را قادر می سازد نه فقط رفتن به ماه اما برای رفتن پایدار با استفاده مجدد landers به سطح ماه گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی اخیر. “همه از این در نهایت برای رسیدن به مریخ است.”

آن زمان در حالی که برای SpaceX تاسیس و اجرا توسط تکنولوژی کارآفرین و مدیر عامل شرکت تسلا, Elon Musk, به یاد بگیرند که چگونه به کار با ناسا—و بالعکس. اما این رابطه گرم بطور قابل توجهی پس از یک موشک فالکون 9 منفجر شد در طول راه اندازی در ژوئن 28, 2015 از بین بردن یک کشتی باری محدود برای ISS. پس از این حادثه SpaceX پی—و—فنی قوی شانه به تکیه بر ناسا.

“در آغاز وجود دارد مقدار زیادی از آموزش در هر دو طرف—بیشتر از آن با SpaceX چرا که آنها به همکاری با ناسا اما حتی با بوئینگ می گوید:” پاتریشیا Sanders, صندلی ناسا هوافضا ایمنی پانل مشاوره. “این یک راه متفاوت از تعریف مورد نیاز است. آنها پیشنهاد استانداردهای اما نه لزوما در یک راه است که ناسا توانست هضم کند. آنها می خواهم به ارسال چیزی بیش از ناسا ارسال خواهد آن را به عقب و سپس آنها می خواهم به ارسال آن را دوباره و دوباره. آنها واقعا یادگیری در مورد هر یک از دیگر.”

برای ناسا غوطه ور شدن در فن آوری و راه اندازی فرهنگ در SpaceX در زمان برخی از مورد استفاده قرار گرفتن به عنوان به خوبی. “شما باید توانایی برای یادگیری به سرعت در حال “سخت افزار-غنی’—داشتن تعداد زیادی از flightlike آزمون, مقالات, انجام آزمون پس از آزمون و داشتن یک نگرانی بزرگ اگر شما فشار در چیزی [که] شما نمی دانید که اگر آن را به کار [به] دیدن اگر آن عبور می کند و یا با شکست مواجه می گوید:” مهندس ناسا John Posey که نظارت خدمه اژدها طراحی و عملکرد. “پس از این مشارکت به جای سنتی پیمانکار مشتری که در آن ما خود را طراحی و به ما دیکته می کنند ما همیشه سعی کنید به دور ماندن از گفت: “آه ما هرگز آن را انجام داده است که’ یا ‘این راه کار برای ما بهتر است.’ ما سعی می کنیم به آنچه که ما آموخته است که در [] شاتل و دیگر برنامه ها و اعمال است که گفت: “در اینجا یک دام شما ممکن است بخواهید برای بررسی اگر شما در حال رفتن به رفتن در آن راه” و یا چیزی شبیه به آن.”

“این سخت ترین ما تا کنون مشغول به کار در ناسا شغل فقط به اجرا در سرعت SpaceX” Posey می افزاید. “من احساس می کنم جوان—من 39—اما آن دسته از بچه ها بسیاری از آنها نصف سن من به طوری که آنها واقعا می تواند به میل لنگ از یک کار خیلی بیشتر از من قادر به نگه داشتن با.”

NASA Commercial Crew program آمده است یک راه طولانی از خود آغاز فروتن از یک دهه پیش زمانی که این سازمان اهدا شد 50 میلیون دلار از قرارداد توسعه به پنج شرکت (که شامل نمی شود SpaceX). سپتامبر 2014 ناسا اعتماد به نفس در مشارکت عمومی-خصوصی رویکرد کافی بود برای آژانس به جایزه SpaceX و بوئینگ فضا-تاکسی قرارداد به ارزش یک ترکیب $6.8 میلیارد دلار است. به این امید که یکی یا هر دو شرکت خواهد بود به کشتی پرواز های از روسیه برای خدمه ISS تا پایان سال 2017.

SpaceX و بوئینگ مواجه می شوند ویژگی های سکندری بلوک هل دادن crewed پرواز تست به 2020 و 2021 بود. سابق شرکت تا به حال دو تصادفات با فالکون 9 موشک از جمله یک گفتوگو انفجار که باعث طراحی مجدد بخشی از موشک را فشار سیستم است. سپس در آوریل 2019—فقط یک ماه پس از نقطه عطف تست پرواز یک uncrewed دراگون به ISS—SpaceX رنج می برد یکی دیگر از شکست: انفجار یک اژدها در یک آزمون ایستادن در فلوریدا در طول راه اندازی به صورت استاتیک موتور شلیک.

در ضمن بوئینگ CST-100 Starliner مبتنی شده برای نرم افزار تایید و کنترل کیفیت ارتقاء زیر یک botched مداری اولین بار در دسامبر 2019. زمان خطا مانع از کپسول از رسیدن به ایستگاه فضایی و ماموریت به پایان رسید چهار روز زود است. این شرکت در حال حاضر قصد دارد به تکرار uncrewed تست پرواز بعد از این سال. یک crewed آزمون با بوئینگ کریستوفر فرگوسن و ناسا مایکل Fincke و نیکول Aunapu مان به احتمال زیاد دنبال 2021.

این تاخیر در حال ایجاد کمبود نیروی انسانی در ISS به عنوان ناسا را پرداخت و سوار بر موشک سایوز به پایان رسیده است. در ماه مه آژانس توافق با روسیه برای حذف یک فضانورد از آینده اکتبر سال 2020 سایوز پرتاب به ایستگاه فضایی آزاد صندلی برای یک فضانورد ناسا در مورد SpaceX و بوئینگ هستند بیشتر به تعویق افتاد. که تنظیم خواهد اطمینان حاصل شود که حداقل یک آمریکایی عضو خدمه همچنان نیروی انسانی ISS که در آن ماه نوامبر را علامت گذاری 20 سال مستمر حضور انسان.

با وجود مشکلات فنی که به طور قابل توجهی کاهش سرعت NASA Commercial Crew program, مقامات آژانس می گویند چنین تاخیر می پرداخت در نهایت خدمت به ساده کردن فرایند صدور گواهینامه های قابل استفاده مجدد وسایل نقلیه بیشتر برای ماموریت های عملیاتی پس از پرواز آزمایشی در حال تکمیل است. تاخیر داده نیز افراد و سازمانهای خارج از ناسا و فضانورد سپاه زمان بیشتری به تدبیر بلند پروازانه spaceflight شاهکارهای خود را که اهرم آژانس تجاری خدمه سرمایه گذاری است. برای مثال یک برنامه وجود دارد برای بازیگر تام کروز برای رسیدن به ایستگاه فضایی اژدها پرتاب فالکون 9 به عنوان به زودی به عنوان در سال آینده می گوید Gwynne Shotwell SpaceX رئیس جمهور و رئیس اجرایی.

SpaceX نیز دارای قرارداد با اصل فضایی که در حال توسعه تجاری ماژول متصل می شود به ISS و با ماجراهای فضایی که قبلا میانجیگری هشت پروازهای توریستی به ISS پردازنده روسی سایوز کپسول. و کارآفرین Yusaku, Maezawa است قرار دادن یک سپرده برای یک پرواز چارتر در اطراف ماه در SpaceX را در نسل بعدی کشتی فضایی, سفینه فضایی که در حال حاضر در حال توسعه نزدیک به Brownsville, Tex.

در مارس ناسا تصمیم به سرمایه گذاری 135 میلیون دلار در کشتی فضایی برای دیدن اگر سیستم می تواند مورد استفاده برای حمل و نقل دو فضانورد به سطح ماه در سال 2024 یک تسریع برنامه درخواست مغلوب ساختن پیشی جستن دولت. مانند ناسا ماه به عنوان یک مقصد است که در SpaceX رادار صفحه نمایش. اما مشک تاسیس این شرکت به منظور توسعه فن آوری های مورد نیاز برای ساخت و حفظ یک شهرستان در مریخ. نسخه ی نمایشی-2 خواهد بود SpaceX را 85 فالکون 9 به فضا پرتاب شد و اول آن با مردم است.

“ما نمی خواهد در اینجا بدون این کار قبل از ناسا—” ایستادن بر شانه غول,’ همانطور که می رود,” مشک می گوید. “و ما نمی توانست بدست به کشتی فضایی واقعا بدون رفتن را از طریق اژدها مسیر است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>