‘دلبستگی و اضطراب می تواند بر امور مالی خود را

افراد با دلبستگی اضطرابی و افراد با دلبستگی اجتنابی هر دو گزارش پایین رضایت از زندگی و کم رابطه رضایت در یک مطالعه جدید.

کسانی که با دلبستگی و اضطراب نیز گزارش مالی کم رضایت محققان دریافتند.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که کسانی که با بالا دلبستگی و اضطراب و کسانی که با بالا دلبستگی اجتنابی بیشتر درگیر مسئولیت مالی رفتارها. آنها همچنین درک خود را از شرکای مالی به عنوان رفتارهای غیر مسئولانه بودن.

محققان بر اساس کار خود را بر روی داده های جمع آوری شده از 635 کالج تحصیل بزرگسالان جوان در روابط عاشقانه.

“این مطالعه نشان می دهد که عاشقانه پیوست جهت می تواند بر رفتارهای مالی و برداشت از شرکای مالی رفتارهای می گوید:” منجر نویسنده Xiaomin Li دانشجوی دکتری در نورتون مدرسه از خانواده و مصرف کننده علوم در دانشکده کشاورزی و علوم زیستی در دانشگاه آریزونا.

عاشقانه سبک دلبستگی و پول

آن را به خوبی تثبیت در ادبیات علمی است که منابع مالی نقش قابل توجهی در رفاه. Li مطالعه برجسته پیوست جهت می تواند بر رفاه از طریق امور مالی.

“خود مردم کمتر مسئول مالی رفتارها و برداشت های خود را با شرکای عاشقانه’ کمتر مسئول مالی رفتارهای شد و همراه با چند نتایج زندگی می گوید:” Li.

یک فرد پیوست جهت توسعه معمولا در اوایل دوران کودکی و همچنان ادامه دارد در طول یک فرد در طول عمر برای همه انواع مختلف روابط از جمله آنهایی که عاشقانه لی می گوید. دلبستگی و اضطراب دلبستگی اجتنابی هستند و هر دو در نظر گرفته شود “دلبستگی ناايمن جهت.”

لی و همکارانش دریافتند که برای شرکت کنندگان در مطالعه با دلبستگی و اضطراب خود شرکت کنندگان در غیر مسئولانه مالی رفتارهای مرتبط با کم مالی رضایت و پایین رضایت از زندگی. شرکت کنندگان برداشت منفی از شرکای خود رفتارهای همچنین در ارتباط با کم مالی رضایت و پایین رضایت از زندگی و همچنین کم رابطه رضایت.

مشکل شما و نه من

برای شرکت کنندگان در دلبستگی اجتنابی خود را برداشت منفی از شرکای خود رفتارهای مالی—اما نه خود را غیر مسئولانه مالی رفتارهای مرتبط با کم رابطه رضایت.

کسانی که با بالا دلبستگی و اضطراب و کسانی که با بالا دلبستگی اجتنابی ممکن است غیر مسئولانه رفتار مالی به دلایل مختلف لی می گوید.

“افرادی که در دلبستگی و اضطراب ممکن است استفاده از پول برای دریافت توجه از افراد دیگر,” او توضیح می دهد. برای مثال آنها ممکن است برای خرید هدیه های گران قیمت سعی کنید برای برنده شدن یک شریک عشق.

از سوی دیگر کسانی که با دلبستگی اجتنابی—کسانی که تمایل به بیشتر بی اعتنا از دیگران و تکیه در درجه اول بر خود—ممکن است درگیر در کمتر از هزینه های مسئول برای خود به دست آورید.

“برخی از محققان دریافته اند که افراد با دلبستگی اجتنابی به ارزش بالای مادی” لی می گوید. بنابراین آنها ممکن است در تعامل با وسواس خرید و یا خرید های گران قیمت به عنوان یک راه برای نشان دادن که آنها “بهتر از دیگران” او می گوید.

همچنین ممکن است متفاوت توضیحات برای چرا اضطرابی و اجتنابی شرکت کنندگان در مطالعه هر دو درک شرکای خود به عنوان رفتارهای غیر مسئولانه است.

آن بالا در دلبستگی اجتنابی به سادگی ممکن است ارزش خود را شریک بسیار بسیار Li می گوید. از سوی دیگر کسانی که در دلبستگی و اضطراب ممکن است بی اعتمادی شرکای خود را به عنوان یک نتیجه از خود ناامنی در ارتباط است.

Li امید مطالعات آینده ادامه خواهد داد به کشف چگونه عوامل غیرمالی مانند دلبستگی و گرایش ممکن است بر رفتارهای مالی و برداشت و به نوبه خود ،

این تحقیق به نظر می رسد در مجله خانواده و مسائل اقتصادی.

اضافی نویسندگان از دانشگاه آریزونا دانشگاه مینه سوتا و دانشگاه ویسکانسین-مدیسون است.

منبع: دانشگاه آریزونا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im