‘حداقل چیزی مشغول به کار’: سازمان دیده بان آپولو 13 خدمه تگرگ موشک سقوط در ماه

پس از خلبانی فلج فضاپیما در اطراف سمت دور ماه خدمه ناسا زده آپولو 13 دریافت نادر بیت از اخبار خوب در 14 آوریل سال 1970. معلوم می شود آنها می خواهم یک moonquake.

یک ویدیو جدید از آپولو 13 پرواز ناسا pieced با هم هماهنگ تصویری, صوتی و تصاویر به وقایع لحظه ای که کنترل ماموریت radioed موفقیت این ماموریت را به لرزه آزمایش. که آزمایش که سقوط یک مرحله بالایی booster از آپولو 13 Saturn V موشک به ماه تشخیص داده شد توسط یک زلزله تحویل به سطح ماه ماه قبل توسط آپولو 12 خدمه.

“به نظر می رسد مانند تقویت کننده خود را فقط آمار ماه و آن را تاب آن را کمی” کپسول ارتباط برقرار ونس برند گفت: Apollo 13 خدمه از کنترل ماموریت ناسا در هوستون در این ویدئو منتشر شده توسط NASA Goddard Space Flight Center در ایالت مریلند. او با اشاره به داده های جمع آوری شده توسط آپولو 12 زلزله 85 مایل (136 کیلومتر) از محل سقوط.

مرتبط با: آپولو 13 فضانوردان Jim Lovell و فرد Haise در ماه ماموریت 50 سال بعد

فرمانده ماموریت آپولو 13 Jim Lovell که یک روز زودتر دیده بود خود را اودیسه فرمان ماژول فضاپیما رنج می برند اثر یک انفجار در خدمت ماژول که پاره پاره و دور اتصالات حیاتی برای قدرت و تنفس هوا laconically پاسخ از فاصله تقریبا از 200 ، 000 مایل (322,000 متر) از ناسا.

“حداقل چیزی مشغول به کار در این پرواز گفت:” Lovell بود که مبارزه برای بقا در کنار crewmates فرد Haise و جک Swigert در حالی که برخورد با تحقق است که خود را طولانی برنامه ریزی شده ماه فرود هرگز نمی خواهد آمد به می شود.

ناسا تصویری جدید برند شروع به صحبت دوباره اما متوقف می شود زمانی که او می شنود و دوم انتقال که از سه فضانورد خدمه. در آن زمان Lovell, Haise و Swigert بودند با استفاده از کاوشگر قمری — برج دلو قمری (LM) — به عنوان یک قایق نجات برای بازگشت به زمین پس از خود فرمان ماژول غیر فعال بود.

“برو جلو” با نام تجاری گفت.

“من می گویند من مطمئن هستم خوشحالم ما ندارد LM, تاثیر بیش از حد” شوخی Haise.

با نام تجاری مکث و سپس drawled از پاسخ او: “درست است.”

در سراسر جهان تلاش ها برای نجات را به خانه فضانوردان موفق شد روز بعد وقتی اودیسه پخش کردن با موفقیت در اقیانوس آرام در مارس 17, 1970. هر سه فضانورد پدید آمده در سلامتی نسبتا خوب با توجه به آنها در حال صرف مقدار از هفته گذشته در شرایط سرد با آب کمی در دسترس است.

Lovell در حال حاضر 92 سال و Haise 86 اگر چه Swigert سرطان درگذشت در سال 1982. چند دهه پس از خطرناک پرواز Lovell و روزنامه نگار جفری Kluger نوشت: کتاب در مورد این ماموریت در ابتدا با عنوان “دست ماه” که الهام گرفته از محبوب 1995 فیلم هالیوود, “آپولو 13.”

Seismometers قرار داده شده توسط بسیاری از آپولو فرود خدمه مجاز دانشمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ساختار این ماه از جمله نظارت moonquakes و بررسی امواج لرزه نگار که Saturn V موشک مراحل شدند عمدا انداخته بر روی سطح. که گفت: هیچ کس نمی دانست دقیقا همان جایی که در ماه آپولو 13 S-IVB مرحله بالایی سمت چپ علامت آن تا سال 2010 زمانی که با کیفیت بالا تصاویر از Lunar Reconnaissance Orbiter نشان داد دهانه پشت سر گذاشت.

در حالی که خدمه را در واکنش به تاثیر شده موجود در متن برای دهههای صوتی نهفته در آرشیو ملی و سوابق اجرایی پس از ناسا اهدا آن به موسسه در سال 1970 گودارد گفت: در همان بیانیه. تجهیزات صوتی موجود در تاسیسات نمی تواند بازی رئال که لازم جدید تلاش ها برای نجات 45 سال پس از این ماموریت است.

در 2015, بنیاد ملی علوم تامین می شود کار برای بازسازی تجهیزات صوتی در مرکز فضایی جانسون است که می تواند بازی رئال اجازه می دهد برای 7,200 ساعت آپولو 13 صوتی به دیجیتالی. صوتی شد پس از آن منتشر شد علنا در سال 2020 در ApolloInRealTime.org.

معمول جشن سالگرد برای یک آپولو نقطه عطف هستند و نه در حال وقوع در این هفته با توجه به محدودیت های قرار دادن در محل برای رسیدگی به گسترش رمان coronavirus. که گفت:, ناسا و دیگر اشخاص فراموش کرده اند آپولو 13 به چند رسانه ای و دیگر منابع آنلاین در دسترساز جمله جدید ناسا مستند.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>