ستاره شناسان سازمان دیده بان به عنوان سیارات متولد

این هفته شروع کردم تحصیلات تکمیلی اولین پروژه های علوم اعلام شد جدید Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array (آلما) تلسکوپ در شیلی. این پیشگامانه تسهیلات با استفاده از ده ها تن از آنتن رادیو مشغول به کار در کنسرت برای ایجاد تصاویر به عنوان دقیق به عنوان کسانی که ساخته شده توسط یک تلسکوپ 16 کیلومتر گسترده است. با این رزولوشن آلما می توانید عمیق تر و دورتر در میلیمتر و submillimeter طول موج نور از هر تلسکوپ. من پریدم از این فرصت برای پیوستن به یکی از آن پروژه اول—یک مطالعه از یک دیسک گرد و غبار و آوار در اطراف یک ستاره نزدیک به نام AU میکروفون. موضوع مشاهدات ما چیزی بود که دانشمندان تا به حال هرگز دیده می شود در جزئیات مانند قبل از آلما ساخته شده بود. گرد و غبار و آوار ممکن است صدا نیست که هیجان انگیز, اما آنها به مواد اولیه سیارات ساخته شده و این رصدخانه بود به ما یک فرصت برای دیدن این فرایند در عمل است.

آن را در زمان یک سال دیگر برای اطلاعات تحویل داده می شود. نجوم مدرن است که اغلب انجام می شود در فاصله: به جای صرف شب در دور رصدخانه کوه, همه ما تا به حال به انجام ارسال یک کامپیوتر اسکریپت که گفته تلسکوپ چه به مشاهده و هنگامی که. سپس ما با صبر و حوصله منتظر (یا بیشتر بی صبرانه) برای مشاهدات ما به برنامه ریزی و تکمیل شده است. من هنوز هم می تواند به یاد داشته باشید این انتظار پروانه احساس در معده من به عنوان من منتظر اطلاعات دانلود و هنگامی که آن را در نهایت آماده هیبت زمانی که تصویر به نظر می رسد بر روی صفحه نمایش کامپیوتر—طولانی نازک لکه نور با سه لکه های روشن: یکی در مرکز و دو در دو طرف در لبه.

آنچه که ما glimpsing یک سیستم خورشیدی در حال رشد است. این نقطه مرکزی بود در واقع که ما اکنون می دانیم این است که شعله ور ارسال انفجار بالا-انرژی ذرات را به فضا. دو نفر دیگر نقاط روشن مشخص شده لبه های دیسک باقی مانده گردان ستاره مرکزی شبیه به کمربند Kuiper که در مدار خورشید ما است. ما فکر می کنیم این گروه آوار چپ بعد از سیارات شکل گرفته در اطراف AU میکروفون یک جوان M ستاره کوتوله حدود 32 سال نوری دور است. دیگر دانشمندان به تازگی کشف دو سیاره در سیستم: یکی در مورد جرم مشتری و دیگری در مورد جرم زحل هر دو در مدار نسبتا نزدیک به ستاره خود را. در حال حاضر ما فرصت بی سابقه ای برای دیدن چگونه این مواد در دیسک تکامل و تعامل با تازه تشکیل سیارات.

از آنجا که در اوایل تصویر قابلیت های آلما همچنان به گسترش و آرایه در حال حاضر غذاهای جدید با رزولوشن بالاتر و طول موج بیشتر پوشش. در ضمن مطالعه circumstellar دیسک و شکل گیری سیاره منفجر شده. آلما گرفته چند صد سیاره ای تصاویر کودک, کمک به ما برای ایجاد یک نمایش جدید از چگونه چنین سیستم فرم و آشکار احداث مخازن از سیاره ما هرگز می تواند تشخیص داده و در غیر این صورت.

کودک سیارات

فرم ستاره از مناطق وسیعی از گاز و غبار به نام ابر مولکولی. معمولی چگالی فضای خالی است که تنها یک اتم در هر سانتیمتر مکعب است اما ضخیم ترین مناطق از ابر مولکولی می تواند رسیدن به تراکم 10000 و برای یک میلیون بار این هنجار شده است. هنگامی که این نقاط یا “هسته” متراکم به اندازه کافی که آنها شروع به سقوط خود را در زير گرانش را به ستاره. در همان زمان اولیه چرخش فروپاشی هسته و پایستگی تکانه زاویه ای به طور طبیعی به شکل یک دیسک اطراف تازه متولد شده ، ستاره شناسان تماس بگیرید این مجموعه از گرد و غبار و گاز “circumstellar” (به معنی “در اطراف ستاره”) دیسک.

زمانی که ستاره ها هنوز بسیار جوان (تنها چند میلیون سال) خود را circumstellar دیسک نسبتا بزرگ اغلب با حدود 1 تا 10 درصد از جرم از ستاره مرکزی در یک سیستم معمولی. برای یک ستاره مانند خورشید است که به مقدار یک دیسک با حدود 100 برابر جرم مشتری است. این جوان عظیم Frisbees هستند “protoplanetary” از آنجا که ما فکر می کنیم این است که در آن سیارات به طور فعال تشکیل شده است. سنگ و یخ متراکم از دیسک به شکل سیاره ای دانه. به عنوان دانه شروع به برخورد و به هم چسبیدن آنها به رشد بزرگتر و بزرگتر تا زمانی که آنها به اندازه کافی جاذبه شروع به جذب بیشتر مواد از طریق یک فرایند شناخته شده به عنوان اعلام کرد. نوزاد protoplanets مدار داخل دیسک و ادامه جمع آوری مواد کنده کاری کردن شکاف در دیسک در یک بازی سیاره Pac-Man. تقریبا تمام ستاره ها هستند که در کمتر از چند میلیون سال هستند احاطه شده توسط دیسک است که به احتمال زیاد بندر یک باغ وحش جدید سیستمهای سیارهای.

این protoplanetary دیسک مرحله طول می کشد برای چند میلیون سال است. پس از آن نقطه بیشتر از گاز و گرد و غبار از اولیه circumstellar دیسک را پاک کرده است. چگونه این اتفاق می افتد, پاکسازی و بیش از آنچه که دستخطی مناطق فعال تحقیق, اما ما فکر می کنیم که مقدار زیادی از گرد و غبار و گاز در اصلی دیسک یا مهاجرت به درون و آبشار بر روی ستاره مرکزی و یا دمیده شده است توسط قوی بادها. پس از حدود 10 میلیون سال تمام است که در سمت چپ است یک ستاره احاطه شده توسط یک جدید از سیستم های سیاره ای و یک دیسک مانده از سیارک ها و ستاره های دنباله دار. توده ها از این پس مانده مواد کم است—به احتمال زیاد کمتر از 10 درصد از جرم زمین است. اگر چه هنوز هم ممکن است به اندازه کافی جرم در این “باقی مانده دیسک” به صورت زمینی سیارات یا پلوتون مانند بدن شما فکر می کنم آنها را به عنوان فسیل از اوایل شکل گیری سیاره. ساختار آنها این است که مجسمه را از طریق فعل و انفعالات گرانشی با تازه تشکیل سیارات و ترکیب خود را به ما می دهد سرنخ به آنچه به عنوان مواد در اصل ساخته شده را به آن سیارات.

بالا در شیلی Atacama Desert, آلما رصدخانه با استفاده از ده ها تن از آنتن در پشت سر هم برای ضبط تصاویر از راه دور سیستم های سیاره ای. اعتبار: CLEM و Adri Bacri-Normier (wingsforscience.com) و ESO

ستاره شناسان برای اولین بار کشف بقایای دیسک هنگامی که مادون قرمز فصل های ماهواره ای (جامعه جراحان ایران) راه اندازی شد در سال 1983. این نخستین ماهواره ای برای بررسی کل آسمان در طول موج مادون قرمز (12 تا 100 میکرون; یک موی انسان است که تقریبا 75 میکرون در سراسر). شما می توانید فکر می کنم از تابش مادون قرمز به عنوان گرما. زمانی که جامعه جراحان ایران اسکن مادون قرمز, آسمان, ستاره شناسان کشف کرده اند که بسیاری از ستاره ها نگاه روشن تر از انتظار می رود. چرا ؟ جواب پیشنهاد شد گرد و غبار. اگر این ستاره ها احاطه شده بودند توسط دیسک از گرد و غبار و دانه را گرم ستاره و سپس تابش انتشار حرارتی در محدوده مادون قرمز. از این استنتاج یک منطقه جدید از تحقیقات متولد شد. در واقع چهار باقی مانده دیسک های کشف شده توسط جامعه جراحان ایران—Vega, Beta Pictoris, Epsilon Eridani و Fomalhaut—هنوز هم مورد مطالعه و متحیر بیش از امروز.

با استفاده از مادون قرمز تلسکوپ به جستجو برای جمله نقاط روشن ستاره شناسان تایید کرده اند که حداقل 20 تا 25 درصد از ستارگان احاطه شده توسط باقی مانده دیسک. داده شده در تصویر ما از چه سیاره, سیستم, شکل, ممکن است به طور منطقی نتیجه گرفت که همه ستاره باید احاطه شده توسط باقی مانده مواد—بعد از همه آمار از ماموریت کپلر به ما بگویید که هر ستاره در کهکشان حداقل یک مدار exoplanet. در واقع باقی مانده دیسک احتمالا بیشتر از ما می دانید. حتی منظومه شمسی ما تا سیستم خود را از چندین باقی مانده دیسک—کمربند سیارک ها و Kuiper Belt. هنوز منظومه شمسی است که در واقع گرد و غبار-فقیر در مقایسه با سیستم های اطراف ستارگان دیگر ما تصویربرداری شده است. در واقع عمیق ترین مادون قرمز نظرسنجی به روز شده اند قادر به شناسایی تنها دیسک های با گرد و غبار و توده ها تقریبا منظور از قدر بالاتر از آنچه ما در منظومه شمسی ما. می کند که ما کیهانی یک خانه عجیب و غریب? ما هنوز مطمئن نیستید. ما شده اند مطالعه عظیم ترین اکثر شدید دیسک وجود دارد اما احتمالا بسیاری از کم جرم دیسک یافت می شود که کمک خواهد کرد که ما قرار داده و ما خود از سیستم های سیاره ای به زمینه.

اگر چه ستاره شناسان شروع به استنباط حضور گرد و خاکی دیسک از اوایل مادون قرمز مشاهدات در 1980s آنها نمی دانند چه آنها مانند نگاه. قبل از بهبود در تلسکوپ تکنولوژی ساخته شده بودند در 1990s و 2000s تنها یک سیستم ستاره Beta Pictoris—تا به حال حل و فصل شده است. قابل توجه تلسکوپ فضایی هابل شاغل coronagraphic تصویربرداری یک روش ستاره شناسان با استفاده از برای جلوگیری از نور از ستاره مرکزی به منظور دیدن دیمر اشیاء اطراف به تصویر پراکندگی نور کوچک گرد و غبار غلات در circumstellar دیسک. اگر چه بسیاری از این اوایل تصاویر نا معلوم آنها به اولین نشانه ای که circumstellar دیسک در واقع توسعه یافته و پیچیده سازه. در مورد باقی مانده در اطراف دیسک Beta Pictoris اولین تصاویر هابل نشان داد یک پیچ و تاب در نواحی داخلی از دیسک است که ستاره شناسان فکر می کردم ممکن است نشان می دهد غیب سیاره است. مستقیم تصویربرداری بعد از تایید این نوزاد جهان.

یک تلسکوپ جدید

این طول موج از نور است که ما منعکس شده از گرد و غبار تقریبا مربوط به اندازه گرد و غبار غلات—نوری و نزدیک به مادون قرمز نور می آید از گرد و غبار غلات ده میکرون در اندازه, در حالی که دور مادون قرمز و میلیمتر-طول موج تصویربرداری حساس به بزرگتر دانه ها در اندازه شبیه به شن و ماسه. ما فکر می کنیم که این بزرگتر دانه ها بهتر ردیاب از ساختار زیرین circumstellar دیسک. در یک هارد دیسک وجود دارد پیوسته آبشار از برخورد. بزرگ ستاره های دنباله دار و سیارک ها سقوط به یک دیگر و دریافت زمین به کوچکتر و کوچکتر گرد و غبار غلات. عظیم ترین اشیاء در دیسک ها به نام planetesimals و مکان خود را در حال شکل تعاملات با دیگر سیارات در سیستم. اگر ما می توانید کردهاید planetesimals که اطلاعات می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پی بردن به حضور نهان سیارات حتی اگر ما هرگز نمی تواند رعایت آن بدن بزرگ به طور مستقیم.

ریزترین گرد و غبار دانه ها به راحتی در اطراف نقل مکان کرد با تعامل با گاز میان ستاره ای و یا به سادگی منفجر کردن توسط بادها و تابش از ستاره خود را. اما به دلیل بزرگتر sandlike غلات کمتر تحت تاثیر چنین نیروهای آنها به ما ارائه بهترین فرصت برای کشف اساسی در ساختار دیسک و نهان سیارات از طریق خود گرانشی نفوذ است.

اعتبار: Nigel Hawtin

ما می خواهیم به نگاه در طول موج های بلند به مطالعه ساختار دیسک و جستجو برای امضا از غیب سیارات. آن را ساده به نظر می رسد—اما گرفتن وجود دارد. این قطعنامه از یک تلسکوپ برابر است با رعایت طول موج تقسیم بر قطر تلسکوپ. بنابراین به عنوان شما را افزایش دهد و از طول موج نوری به میلیمتر محدوده شما به طرز چشمگیری افزایش اندازه تلسکوپ برای رسیدن به همان قدرت حل و فصل. هابل به قطر 2.4 متر است که به وضوح 0.13 قوس دوم برای مشاهدات در یک میکرون طول موج. اگر شما می خواستم برای رسیدن به همان وضوح در یک طول موج از یک میلیمتر شما خواهد نیاز به افزایش تلسکوپ قطر توسط یک عامل از 1000 به بیش از دو کیلومتر! ما نمی توانیم ساخت یک تلسکوپ بزرگ بنابراین ما مجبور به استفاده از یک تکنیک به نام تداخلی. اساسا به جای تنها دو کیلومتر با قطر تلسکوپ یک تداخل گسترش متعدد کوچکتر تلسکوپ بیش از دو کیلومتر و ترکیبی از سیگنال های خود را برای رسیدن به همان اندازه با وضوح بالا.

آلما که در زمان خود اولین تصاویر در سال 2011 است که هنوز هم قدرتمند ترین در جهان تداخل. واقع در ارتفاع حدود پنج کیلومتر در شیلی Atacama Desert, ALMA دارای 66 آنتن که می تواند نقل مکان به طول خطوط (فاصله بین هر دو آنتن) از 150 متر به 16 کیلومتر است. اگر شما آشنا هستند با واشنگتن, منطقه, تصویر, کاخ سفید, بیضی: در آن جمع و جور ترین پیکربندی آلما مناسب خواهد بود به طور کامل در داخل آن است. در آن تمدید پیکربندی آن خواهد span کل سرمایه کمربندی. با چنین پیشرفت در هر دو حساسیت و وضوح ما در حال حاضر می توانید تصویر ضعیف اشیاء با جزئیات بیشتر از همیشه قبل از. آن است که یک overexaggeration می گویند که آلما انقلابی در درک ما از circumstellar دیسک.

در یکی از اولین فیلمهای دیسک, تصاویر گرفته شده در سال 2014 آلما تصویربرداری HL Tau یک جوان سیستم احتمالا کمتر از 100 ، 000 سال است. این عکس نشان داد که آنچه فرض شده بود به طور مداوم دیسک حک شده بود به حلقه های متعدد و شکاف. با توجه به سن جوان از سیستم اگر این شکاف در واقع مجسمه توسط کودک, سیارات, سیاره, شکل گیری باید قبل از شروع در اصل فکر می کردم. در یکی دیگر از قابل توجه کشف در سال 2018 به DSHARP (دیسک زیرساختهای بالا و زاویه با وضوح پروژه) بررسی نگاه در 20 protoplanetary دیسک های با وضوح بالا و متوجه شد که هر یک از آنها تا به حال حلقه ها و شکاف ها و حتی برخی از آنان نشان داد ساختار مارپیچی. ظاهرا جمله ویژگی های منحصر به فرد هستند به HL Tau اما در عوض همه جا به جوان circumstellar دیسک.

سیاره تشخیص

در علاوه بر این به آموزش ما در مورد روند شکل گیری سیاره ای تحصیل دیسک نیز یک راه خوب برای تشخیص سیارات فراخورشیدی ما خواهد بود در غیر این صورت قادر به پیدا کردن.

تلسکوپ ماموریت های مانند کپلر و تس (Transiting Exoplanet Survey Satellite) و بسیاری از زمین-بر اساس نظرسنجی که تا کنون شناسایی شده هزاران نفر از سیارات فراخورشیدی است. در عین حال بسیاری از این سیارات عظیم تر و یا نزدیک به ستاره میزبان خود از سیارات در منظومه شمسی ما هستند. این نوع از سیارات لزوما شایع تر هر چند; آنها به سادگی برای ما آسان تر برای پیدا کردن. دو روش تشخیص سیارات فراخورشیدی در حال حمل و نقل روش که به نظر می رسد برای دوره ای نور از ستاره هنگامی که سیارات در مدار خود در مقابل آنها و سرعت شعاعی روش که آثار سیارات از طریق مشاهده تغییر جزئی در سرعت آنها باعث در میزبان خود ستاره خود را به دلیل کشش گرانشی. هر دو روش به نفع بزرگ سیاره با مدار به دلیل چندین مدار باید رعایت شود برای تایید تشخیص, که بدان معنی است که ستاره شناسان با استفاده از این روش ممکن است از دست رفته بسیاری از سیارات است. نپتون مثلا یک مداری دوره حدود 165 سال: اگر شما مطالعه منظومه شمسی ما از ستاره های مختلف شما خواهد بود منتظر یک زمان بسیار طولانی قبل از شما آن را دیدم و حمل و نقل خورشید حتی یک بار. چند سیاره ما نمی دانیم در مورد که در نپتون مانند فاصله از ستاره میزبان خود تشخیص داده شده است از طریق مستقیم تصویربرداری است که با استفاده از coronagraphy—مسدود کردن نور از ستاره میزبان—به تصویر سیاره خود را. این رویکرد خود را مشاهده تعصبات اما علاقه جوان سیستم که در آن سیارات هنوز هم حفظ حرارت قابل توجه از خود سازند.

برای قرار دادن معماری سیستم های خورشیدی در زمینه ما باید قادر به شناسایی سیاره های غول پیکر در فاصله زیادی از میزبان خود ستاره در سیستم های قدیمی. در حال حاضر با آلما, این می تواند انجام شود با استفاده از حل و فصل ساختار circumstellar دیسک ارائه قدرتمند مکمل به روش های دیگر exoplanet تشخیص است.

ما می توانید پیدا کردن نپتون مانند سیارات به عنوان مثال با مطالعه ویژگی های دیسک مجسمه توسط سیارات در حال چرخش درون آنها مانند تار توده و دیگر تقارن. در منظومه شمسی خود ما را کلاسیک Kuiper Belt کاملا باریک است به دلیل تاثیر گرانشی از نپتون. ما فکر می کنیم که در اوایل تکامل منظومه شمسی نپتون در ابتدا با تشکیل نزدیک به خورشید و پس از آن مهاجرت به بیرون جارو زیادی از باقی مانده مواد در پی آن برای ایجاد کمربند Kuiper امروز دیده می شود. اگر ما رعایت ساختارهای مشابه در فراخورشیدی باقی مانده دیسک و ما می توانید آنها را برای پی بردن به حضور نهان نپتون آنالوگ.

ما همچنین می توانید اطلاعات بیشتر در مورد سیاره ما در حال حاضر می دانم با مطالعه دیسک آنها ساکن. HR 8799 سیستم دارای چهار به طور مستقیم تصویربرداری سیاره های غول پیکر در مدار بین آنالوگ از خود ما کمربند سیارک و Kuiper Belt. با میلیمتر تداخلی ما می تواند حل و فصل ساختار سیستم بیرونی کمربند Kuiper آنالوگ و تعیین محل از لبه داخلی آن. اگر ما فرض کنیم که خارجی ترین سیاره در سیستم مسئول کنده کاری کردن دیسک ما می توانیم با استفاده از محل لبه های داخلی برای محدود ممکن است جرم این سیاره به حدود شش مشتری توده ها. که ممکن است به نظر می رسد مانند یک قابل توجهی feat اما از آن است که به مراتب دقیق تر از قبلی ما بهترین برآورد از جرم سیاره است که با تکیه بر مدلهای نظری چگونه سیارات سرد و کم نور در طول زمان است. با استفاده از دیسک ساختار ما مستقل مهم در بررسی این مدل.

آلما مشاهدات جوان protoplanetary دیسک نشان می دهد ثروت از جزئیات ساختار حلقه ها و شکاف ها به نظر می رسد در حال حاضر تقریبا در هر سیستم است. اگر همه این شکاف در حال حک شده توسط سیاره ما می توانیم فرض وجود دارد این است که جمعیت زیادی از نهان یخ-سیاره های غول پیکر در حال حاضر. تساوی ساختار در سیستم های به طور مستقیم به سیارات چالش برانگیز است اما به دلیل اثرات دیگر پیچیده مدل سازی تلاش. تر تکامل یافته سیستم های ساده تر به تفسیر اما تا کنون تعداد بسیار کمی از بقایای این دیسک نمایشگاه multiring ساختار. ما به تازگی کشف جدید شکاف در HD 15115 باقی مانده دیسک واقع فراتر از پلوتون که در آن مدار در سیستم ما. مدلسازی دینامیکی نشان می دهد که این شکاف نشان دهنده یخ غول پیکر سیاره با جرم کمی کمتر از زحل. من گمان می کنم که به عنوان ما به دست آوردن عمیق با وضوح بالا و تصاویر بیشتر از این تکامل سیستم بیشتر سیاره ناشی از ویژگی ها را به نور آمده است.

بعلاوه فراتر از ساختار circumstellar دیسک, ما همچنین می توانید مطالعه خود را ترکیب. چون این دیسک ها مخازن و سوابق فسیلی از شکل گیری سیاره خود را ترکیب تنگاتنگی وابسته به ترکیب سیارات در این سیستم و به شکل گیری تاریخ است. متعدد مشترک مولکولهای نور منتشر می کنند در طول موج میلی متر به دلیل خم شدن و کشش خود را مولکولی اوراق قرضه. دانشمندان تشخیص داده اند ده ها تن از مولکولهای آلی (از جمله مونواکسید کربن فرمالدئید از متانول و آمونیاک در میان بسیاری دیگر) در بزرگ گاز در مخازن موجود در protoplanetary دیسک.

تحقیقات ما همچنین کشف رمز و راز های جدید: به طور سنتی باقی مانده دیسک بودند تصور می شود گاز-فقیر به دلیل اولیه خود را گاز مخازن باید پاک شود در عرض چند میلیون سال است. آلما نشان داده است که تعدادی از باقی مانده دیسک حاوی دی اکسید کربن و گاز و اما ما در این تفسیر به عنوان نتیجه برخورد ستاره های دنباله دار را در هارد دیسک و آزاد به دام افتاده در یخ به شکل گاز به عنوان آنها در زمین به گرد و غبار غلات. چند سیستم چالش این تصویر هر چند از آنجا که آنها حاوی مقدار زیادی از گاز است که آن را غیر واقع بینانه نرخ بالای cometary برخورد به تولید آن است. این کشف دهید یک سوال: آیا ممکن است به صورت اولیه گاز به باقی می ماند در این دیسک برای ده ها میلیون سال ؟ هنوز ما پاسخ.

باقی مانده دیسک تصویربرداری توسط آلما نشان دهنده یک مرحله بعد از تکامل از protoplanetary دیسک پس از یک ستاره و سیارات آن را تشکیل داده اند. خود را روشن گروههای آوار هستند شبیه به منظومه شمسی ما Kuiper Belt. اعتبار: آلما (ESO, NAOJ و NRAO)

یک Multiwavelength آینده

این هیجان انگیز است برای من برای رشد کردن به عنوان یک دانشمند در حالی که زمینه سیاره-شکل گیری پژوهش های رشد کرده در اطراف من. من شروع به کار بر روی Ph. D. به عنوان آلما اول باز چشمان خود را در آسمان و من شروع اولین موقعیت علمی که ما را به حرکت جدید و هیجان انگیز در آینده multiwavelength نجوم است. آلما انقلابی در درک ما از circumstellar دیسک آشکار پیچیدگی در ساختار و ترکیب شیمیایی است که می تواند تنها حدس زده شده است در چند دهه پیش. اما آلما نمی توانید پاسخ به تمام سوالات ما می خواهیم به کشف. تمام باقی مانده دیسک من مورد بحث در این مقاله عبارتند از آنالوگ Kuiper Belt سرد حلقه گرد و غبار در مناطق بیرونی از خود سیستم های خورشیدی. تا کنون ستاره شناسان تلاش کرده اند به تصویر آنالوگ از کمربند سیارک ها—ما هنوز هم می تواند تشخیص چنین امکانات تنها از طریق خود را بیش از حد نور مادون قرمز همانطور که ما در اوایل روز با جامعه جراحان ایران.

به تصویر درونی مناطق فراخورشیدی سیستم ما نیاز به طول موج های کوتاه تر که حساس هستند به داغتر گرد و غبار. The James Webb Space Telescope (JWST) است که با توجه به راه اندازی در سال 2021 و ما انتظار آن را اولین تصویر از یکی از این کمربند سیارک آنالوگ. فراتر از آن, JWST عمل خواهد شد در طول موج که به طور مستقیم اثری انتشار از سیلیکات ها (مواد معدنی مانند اليوين و پيروکسن که همچنین بر روی زمین) و این که محدود به ترکیب مواد معدنی از دیسک غلات.

به دنبال حتی بیشتر به آینده نسل بعدی از “تلسکوپ بسیار بزرگ” ساخته شده است و در حال حاضر این ابزار خود را به نور برای اولین بار در اواسط تا اواخر 2020s. این تلسکوپ خواهد شد که قطر بیشتر از 24 متر بیش از پنج برابر بزرگتر از هر زمان تلسکوپ زمینی و آنها ممکن است قادر به به طور مستقیم تصویر برخی از سیارات ما فقط می توانیم استنباط در حال حاضر از علما دیسک مشاهدات.

این Decadal نظر سنجی در نجوم و اختر فیزیک—زمینه-تلاش گسترده ای برای تصمیم گیری در اولویت برای آینده مالی—در جریان است در حال حاضر. تحت نظر گرفتن چهار ناسا گل سرسبد ماموریت های است که می تواند پیشرفت های بزرگ در سیاره ای علم در 2030s و فراتر از آن. ریشه های تلسکوپ فضایی یک cryogenically سرد رصدخانه مادون قرمز می تواند ردیابی چگونه آب از ستاره تشکیل مناطق به پایان می رسد تا در circumstellar دیسک ارائه آمار کم جرم دیسک جمعیت و خیلی بیشتر. نامزدهای دیگر مانند بزرگ ماوراء بنفش/نوری/مادون قرمز نقشه بردار و قابل سکونت Exoplanet رصدخانه مستقیم-تصویربرداری ماموریت های است که می تواند شناسایی و توصیف بسیاری از سیارات فراخورشیدی که برخی از آنها می تواند زمین-مانند.

صرف نظر از این که از این ماموریت است که در نهایت انتخاب یکی از چیزهایی که من با اطمینان می دانیم این است که درک ما از سیستم خورشیدی و شکل گیری آن و جایگاه خود را در جهان از exoplanet سیستم در حال تغییر است هر روز. پروانه احساس در معده خود را در حالی که شما صبر کنید برای دیدن آنچه که هر مشاهده به نظر می رسد مانند آن را هرگز دور می رود.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de