ستاره شناسان آزمون نظریه ریسمان با استفاده از nasa’s Chandra X-ray space telescope

ستاره شناسان باید جستوجو کرد Perseus کهکشان های خوشه ای در جستجوی یک (تا کنون) ذرات کشف نشده است که کمک خواهد کرد که برای حمایت از نظریه ریسمان.

نظریه ریسمان است و این ایده که همه شناخته شده نیروهای ذرات و تعاملات می تواند از طریق یک چارچوب برای درک جهان فیزیکی. یک تیم از ستاره شناسان با استفاده از nasa’s Chandra X-ray Observatory مورد مطالعه کهکشان خوشه ها — بزرگترین سازه های جهان برگزار می شود هم توسط گرانش — نشانه هایی از یک ultra-low-توده ذرات به نام axion که بسیاری از مدل های نظریه ریسمان پیش بینی باید وجود داشته باشد.

“در حالی که این صدا ممکن است مانند یک شوت به دنبال ذرات کوچک مانند axions در سازه های عظیم مانند کهکشان خوشه آنها در واقع مکان های بزرگ به دنبال” دیوید مارش از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه استکهلم در سوئد گفت: در بیانیه ای از Chandra X-ray Observatory.

مرتبط: 7 چیز شگفت آور در مورد جهان

نمایی از خوشه کهکشانی برساووش از nasa’s Chandra X-ray Observatory. دانشمندان مورد مطالعه این کهکشان خوشه ای برای نشانه فوق العاده کم جرم ذرات است که کمک خواهد کرد که حمایت از نظریه ریسمان. (اعتبار تصویر: ناسا/CXC/Univ. کمبریج/C. Reynolds et al. )

Axion ذرات اعتقاد به فوق العاده کم توده ها به طور بالقوه اعم از یک میلیونیوم جرم الکترون را به صفر توده. این تیم همچنین نگاه کرد نشانه هایی از “axion مانند ذرات” که در حال گسترده تر کلاس فوق العاده-کم-توده ذرات با خواص مشابه به axions با توجه به این بیانیه.

علاوه بر این, این فوق العاده کم-توده ذرات گاهی اوقات ممکن است تبدیل به فوتون — ذرات را تشکیل می دهند که هنگامی که نور از آنها عبور را از طریق میدان مغناطیسی. در نوبه خود فوتون ها نیز ممکن است تبدیل به axions تحت شرایط خاصی. هر دو سناریو بستگی به جرم ذرات و چگونه به راحتی می توانید آنها را تبدیل همچنین به عنوان شناخته شده یعنی با توجه به این بیانیه.

به عنوان بخشی از این مطالعه جدید ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ فضایی چاندرا مورد مطالعه طیف اشعه ایکس تولید گازهای گلخانه ای تولید شده توسط مواد در حال سقوط به سمت سیاهچاله ابر پرجرم در مرکز خوشه کهکشانی برساووش.

“کهکشان خوشه شامل میدان مغناطیسی بیش از غول فواصل و آنها نیز اغلب شامل روشن X-ray منابع,” مارش در بیانیه ای گفت:. “با هم این خواص موجب افزایش شانس که تبدیل axion مانند ذرات قابل تشخیص خواهد بود.”

با این حال این تیم را شناسایی هر گونه تحریف در X-ray تولید گازهای گلخانه ای است که نشان می دهد axion مانند ذرات در حال حاضر با توجه به این بیانیه.

“تحقیقات ما را رد نمی کند وجود این ذرات اما آن را قطعا کمک نمی کند خود را در مورد” هلن راسل از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه ناتینگهام در انگلستان در بیانیه ای گفت:. “این محدودیت های حفاری به طیف وسیعی از خواص پیشنهاد شده توسط نظریه ریسمانو ممکن است کمک به رشته پردازان علف های هرز نظریه خود را.”

یک توضیح ممکن برای این مشاهدات اخیر است که ذرات یا پایین تر یا بالاتر قابلیت تبدیل از چاندرا تلسکوپ فضایی است که قادر به شناسایی محققان گفتند.

“تا زمانی که من به تازگی به حال هیچ ایده چقدر X-ray ستاره شناسان را به جدول زمانی که می آید به نظریه ریسماناما ما می تواند نقش عمده ای بازی,” کریستوفر رینولدز نویسنده سرب از مطالعه از دانشگاه کمبریج در انگلستان در بیانیه ای گفت:. “اگر این ذرات در نهایت تشخیص داده و آن را تغییر دهید فیزیک برای همیشه.”

خود را یافته بودند منتشر Feb. 10 در مجله اختر فیزیک.

دنبال سامانتا Mathewson @Sam_Ashley13. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im