ستاره شناسان نقطه کوازار با قدرتمند ترین بادها تا کنون دیده

دانشمندان در زمان یک نگاه دوم در یک شی عجیب و غریب و کشف قوی ترین بادها تا کنون شناسایی شده gusting کردن یک عطر و طعم ویژه ای از سیاه چاله به نام کوازار.

یک کوازار اشکال زمانی که یک سیاهچاله ابر پرجرم شتاب خاصی ذرات آن را نمی تواند جذب کند به طوری که آنها در رسیدن به نزدیک به سرعت نور به آنها شلیک به دور از سیاه چاله ها در, روشن, jetlike سازه. Quasars اغلب نیز تولید باد است که می تواند تند باد طریق اطراف کهکشان, کاهش ستاره سازند. اما تا به حال دانشمندان نیست و تا به حال شاهد چنین قدرتمند کوازار باد.

“در حالی که بالا و سرعت باد را قبلا مشاهده شده در quasars این بوده است نازک و باریک حمل تنها مقدار نسبتا کمی از جرم” سارا گالاگر یک ستاره شناس در دانشگاه وسترن کانادا و سرب نویسنده در تحقیقات جدید گفت: در دانشگاه بیانیه ای. “خروج از این کوازار در مقایسه نوردد همراه مقدار بسیار زیادی جرم در سرعت های باور نکردنی. این باد دیوانه, قدرتمند, و ما نمی دانیم که چگونه کوازار می توانید راه اندازی چیزی بسیار قابل توجه است.”

مربوط به: 1 سال پیش جهان شاهد یک سیاه چاله برای اولین بار

به تازگی مطالعه کوازار که دانشمندان از آن به عنوان SDSS J135246.37+423923.5 است که تولید شده توسط یک سیاهچاله ابر پرجرم حاوی بیش از 8 میلیارد برابر جرم خورشید ما و یا شاید از 2000 برابر جرم این سیاه چاله در مرکز کهکشان مابا توجه به تیم محاسبات.

این کوازار برای اولین بار کشف شد توسط یک پروژه به نام the Sloan Digital Sky Survey که تولید عظیم نقشه از جهان و بازبینی توسط Gemini North تلسکوپ واقع در بالای Maunakea در هاوایی. این تیم در پشت این تحقیقات جدید نیز نیاز به درخواست به تازگی توسعه یافته روش برای تجزیه و تحلیل این نوع از کوازار که دانشمندان در تماس گسترده جذب خط کوازار پس از یک ویژگی در داده اشیاء از جمله تولید کند.

“ما شوکه شده بودند — این است که جدید کوازار اما هیچ کس می دانست که چگونه شگفت انگیز آن بود تا تیم رو Gemini طیف” کارن Leighly همکاری نویسنده در تحقیقات جدید و یک ستاره شناس در دانشگاه اوکلاهما گفت: در همین بیانیه است. “این اشیاء بیش از حد سخت برای مطالعه قبل از تیم ما ما روش و تا به حال اطلاعات مورد نیاز ما در حال حاضر به نظر می رسد مانند آنها ممکن است جالب ترین نوع باد می وزد quasars به مطالعه است.”

یک هنرمند تصویر از همان سیستم به عنوان دیده می شود در نور مادون قرمز. (اعتبار تصویر: بین المللی برج رصدخانه/NOIRLab/NSF/هاله/P. Marenfeld)

محاسبات بر اساس این تجزیه و تحلیل نشان می دهد که این شیء خاص تولید قدرتمند ترین کوازار بادها دانشمندان تا کنون شناسایی شده است. پدیده ای است که به خصوص جذاب به دلیل دانشمندان معتقدند چنین بادها نقش کلیدی در مجسمه سازی کهکشان ها را احاطه کرده است که این ساختار است.

این محققان امیدوارند که این کوازار است تنها یکی از نوع خود است. “ما نمی دانیم که چگونه بسیاری از از این فوق العاده اشیاء در ما کوازار کاتالوگ که ما فقط در مورد نمی دانم هنوز” Hyunseop چوی اولین نویسنده در تحقیقات جدید و یک دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه اوکلاهما گفت: در همین بیانیه است. “می تواند وجود داشته باشد بیشتر از این quasars با فوق العاده قدرتمند outflows پنهان در نظرسنجی ما.”

این تحقیق توضیح داده شده است در یک مقاله منتشر شده در مارس 1 در مجله اختر فیزیک.

ایمیل Meghan بارتلس در [email protected] یا او را دنبال کنید @meghanbartels. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>