ستاره شناسان نقطه هرگز قبل دیده می شود موج گرانشی منبع از باینری ستاره کوتوله سفید


یک هنرمند visualizatoin اول تایید دو هلیوم هسته ای کوتوله سفید گرانشی منبع. (اعتبار تصویر: M. Weiss)

ستاره شناسان از شناسایی دو ستاره اجساد چرخش در اطراف هر یک از دیگر, و آنها ممکن است تولید امواج گرانشی.

ستاره کوتوله سفید هستند چه تبدیل شدن به ستاره ها مانند خورشید ما پس از اجرا از سوخت و تبدیل به مانده داغ هسته. برای سال های بسیاری از محققان پیش بینی کرده اند که باید وجود داشته باشد باینری یا دو شیء سیستم های ساخته شده از ستاره کوتوله سفید است. با توجه به نسبیت عام دو جمله توده ها در مدار یکدیگر باید منتشر می کنند انرژی به شکل امواج گرانشی که امواج و یا اختلال در بافت فضا زمان.

در حال حاضر این است که کشف امواج گرانشی و نه آن است که کشف این دوتایی که ممکن است یک منبع برای امواج گرانشی. اما نه تنها این مطالعه پیشبرد درک ما از این سیستم و موج گرانشی منابع آن نیز مهم خواهد بود در اعتبار بهره وری از یک ابزار است که راه اندازی خواهد شد در 2034.

تصویری: ستاره دو سیستم ‘کیهانی جکیل و مستر هاید”
مرتبط با:
زندگی ممکن است در اطراف دودویی ستاره ؟ (پادکست)

این ساز لیزا (لیزر تداخل فضا آنتن) رصدخانه موج گرانشی را با استفاده از J2322+0509 سیستم به اصل آموزش با. چرا که آنها در حال حاضر می دانم که آنها وجود داشته باشد, این یک تست خوب برای مطمئن شوید که این ابزار می تواند به درستی نقطه آن است.

“تایید باینری مهم هستند چون ما می دانیم که لیزا خواهد آنها را ببینید در عرض چند هفته از روشن کردن تلسکوپ” Mukuemin Kilic همکاری نویسنده در این مطالعه از دانشگاه اوکلاهما در بیانیه ای گفت:. “وجود دارد تنها تعداد انگشت شماری از منابع است که ما می دانیم از امروز. کشف اولین نمونه از یک کلاس جدید از تأیید دودویی ما قرار می دهد و جلوتر از جایی که هر کسی می تواند پیش بینی کرده اند.”

در یک مطالعه جدید شناسایی و کاوش در این دودویی محققان در مرکز اخترفیزیک (CfA) در دانشگاه هاروارد تشخیص داده اند و برای اولین بار یک باینری کوتوله سفید سیستم ساخته شده از دو ستاره کوتوله سفید (با هسته هلیوم) است که به وضوح جدا ستاره. این سیستم شناخته شده به عنوان J2322+0509 است کوتاه مداری دوره 1,201 ثانیه (بیش از 20 دقیقه) و اولین موج گرانشی منبع از نوع خود تا کنون شناخته شده است.

“نظریه پیش بینی می کند که وجود دارد بسیاری از دو هلیوم هسته ای کوتوله سفید باینری وجود دارد خارج وجود دارد” Warren Brown, CfA ستاره شناس و نویسنده سرب در مطالعه در بیانیه ای گفت. “این تشخیص را فراهم می کند یک لنگر برای کسانی که مدل های و برای آینده انجام آزمایش به طوری که ما می توانید پیدا کردن اطلاعات بیشتر از این ستاره ها و تعیین واقعی خود را به شماره.”

این سیستم که مداری دوره سوم را در کوتاه ترین مدت از همه جدا باینری تا کنون یافت شد نسبتا دشوار به نقطه. “این دودویی به حال هیچ منحنی نوری” براون در بیانیه ای گفت:. “ما نمی تواند تشخیص photometric سیگنال به دلیل وجود یکی نیست.” بنابراین به جای استفاده از یک photometric مطالعه نظر می رسد که در نور خود را برای این تیم استفاده spectroscopic studies که مشاهده موضوع تعامل با تابش الکترومغناطیسی مانند نور مرئی به شناسایی ستاره مداری حرکت است.

اما در حالی که سیستم از روی حیله و تزویر به نقطه معلوم می شود که این نوع باینری بسیار قوی منبع امواج گرانشی این تیم در بر داشت با استفاده از محاسبات تئوری با توجه به بیانیه و مطالعه است. محققان مشخص شد که به دلیل سیستم تراز با احترام به زمین و ابزار باید انتخاب کنید تا یک سیگنال 2.5 برابر قوی تر از از همان سیستم پیچیده جهت های مختلف.

این دودویی نخواهد بود باینری برای همیشه, هر چند به عنوان یک نتیجه از امواج گرانشی دانشمندان به امید روزی تشخیص دهد. “مدار این جفت از اشیاء است که زوال” براون گفت. “امواج گرانشی که در حال ساطع شده باعث این جفت ارز به از دست دادن انرژی; در شش یا هفت میلیون سال آنها را ادغام و به یک جرم کوتوله سفید.”

این کار توضیح داده شده است در یک مقاله ارسال شده به سرور preprint arXiv.org در آوریل 3 که پذیرفته شده توسط مجله اختر فیزیک مجله نامه.

دنبال چلسی Gohd در توییتر @chelsea_gohd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>