ستاره شناسان نقطه صدها کودک ستاره ها و سیاره تشکیل دهنده دیسک

ستاره شناسان تصویربرداری بیش از 300 نوزاد ستاره های, افشای سرنخ های جدید در مورد مراحل اولیه از ستاره تشکیل و تولد سیاره است.

در تحقیقات جدید اخترشناسان با استفاده از Karl G. Jansky آرایه بسیار بزرگ (VLA) و Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array (آلما) مورد مطالعه صدها ستاره جوان احاطه شده توسط حلقه ای از گرد و غبار و گاز است. این ستارگان نوزاد دروغ در متراکم منطقه تشکیل ستاره شناخته شده به عنوان جبار ابر مولکولی پیچیده است.

حلقه ای از گاز و غبار اطراف یک ستاره جوان, همچنین شناخته شده به عنوان یک protoplanetary دیسکپشتیبانی از تولد سیاره جدید. با استفاده از VLA و آلما تلسکوپ اخترشناسان می تواند همکار از طریق متراکم ابرهای گرد و غبار و گاز در Orion پیچیده برای دیدن protoplanetary دیسک تشکیل اطراف نوزاد ستاره های, با توجه به بیانیه ای از National Radio Astronomy Observatory (NRAO).

مرتبط: گالری عکس: عجیب ترین سیارات بیگانه

“این بررسی نشان داد که میانگین توده و اندازه این بسیار جوان protoplanetary دیسک” جان توبین که منجر به بررسی تیم از NRAO, در بیانیه ای گفت:. “ما در حال حاضر می توانید آنها را نسبت به همسر دیسک است که مورد مطالعه قرار گرفته است و به شدت با علما نیز هست.”

این نظر سنجی به نام VLA/آلما نوپای دیسک و تعدد (VANDAM) بزرگترین مطالعه از سیاره تشکیل دهنده دیسک اطراف نوزاد ستاره به تاریخ. با استفاده از این اطلاعات محققان شناسایی ستاره های جوان و دیسک خود را در مراحل مختلف شکل گیری است.

ستاره جوان همچنین به عنوان شناخته شده protostars فرم در انبوه ابرهای گاز و گرد و غبار مانند اوریون پیچیده است. زمانی که یک ابر فرو می ریزد و با توجه به جاذبه آن را به شکل یک دیسک از مواد است که همچنان به سوخت رشد یک ستاره جدید.

در سیارات شکل از پس مانده مواد در دیسک اطراف نوزاد ستاره. تصاویر جدید نشان می دهد که جوان protoplanetary دیسک تمایل به بیشتر گسترده تر از دیسک های چون ستاره مصرف مواد بیشتر از دیسک خود را به عنوان آنها رشد می کنند.

“این به این معنی است که جوانتر دیسک باید خیلی بیشتر مواد اولیه که از سیارات می تواند فرم,” توبین در بیانیه ای گفت:. “احتمالا بزرگتر سیارات در حال حاضر شروع به شکل در اطراف بسیار جوان ستاره.”

به تازگی تصویربرداری protostars همسان به محل سکونت خود را در Orion مولکولی ابرها. (اعتبار تصویر: آلما (ESO/NAOJ/NRAO), J. توبین; NRAO/AUI/NSF, S. Dagnello; هرشل/ESA)

چهار تن از ستاره های جوان دستگیر شده در این بررسی از بقیه ایستاده بود به عنوان آنها ظاهر می شود “نامنظم یا بلابی” محققان گفت. این اشکال عجیب و غریب نشان می دهد که این ستاره ها هنوز در مراحل بسیار اولیه از تشکیل چرا که آنها هنوز پهن چرخش دیسک اطراف آنها و یا قوی خروج مواد هستند که هر دو مشخصه از یک ستاره ،

“ما به ندرت پیدا کردن بیش از یک نامنظم شی در یک مشاهده” نیکول Karnath یکی از بررسی اعضای تیم از استراتوسفر Observatory for Infrared Astronomy (صوفیه) علم مرکز در بیانیه ای گفت:. “ما کاملا مطمئن شوید که چگونه آنها, اما آنها احتمالا کمتر از 10000 سال است.”

برای یک نوزاد ستاره های در حال توسعه یک جریان نه تنها پاک و اطراف متراکم ابر از مواد که در غیر این صورت مبهم آن از نظر بلکه مانع از ستاره از چرخش خارج از کنترل به عنوان آن رشد می کند.

اما کمی شناخته شده در مورد این که چگونه این خروج در فرم. یکی از چهار “نامنظم” ستاره مورد بررسی به نام گره 404, یکی از کوچکترین outflows تا کنون دیده ریختن نور را در اولین مراحل شکل گیری ستاره.

“این یک بزرگ پف خورشید است که هنوز جمع آوری مقدار زیادی از جرم اما فقط خود را آغاز خروج به از دست دادن تکانه زاویه ای قادر به نگه داشتن در حال رشد” Karnath در بیانیه ای گفت:.

این یافته ها منجر به دو مطالعات منتشر شده Feb. 20 در مجله اختر فیزیک.

دنبال سامانتا Mathewson @Sam_Ashley13. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im