ستاره شناسان نقطه درخشان ترین ابرنواختر تا کنون مشاهده شده

یک تیم از ستاره شناسان به کشف درخشان ترین ابرنواختر ثبت شده — یک انفجار عظیم که محو یک ستاره حداقل پنج برابر جرم خورشید در کهکشان 3.6 میلیارد سال نوری از زمین است.

این تیم همکاری بین اسمیتسونیان رصدخانه اختر فیزیک و رصدخانه کالج هاروارد نشان می دهد که ابرنواختر شد و پس از دو ستاره عظیم ادغام — نتیجه ده برابر انرژی انفجاری متوسط ابرنواختر.

“SN2016aps دیدنی و جذاب است در چندین راه” گفت: ادو برگر دانشگاه هاروارد استاد دانشگاه و همکاری نویسنده در مقاله منتشر شده در مجله طبیعت نجوم امروز در بیانیه ای. “نه تنها آن را روشن تر از هر دیگر ابرنواختر ما تا کنون دیده ام اما آن را دارای چندین خواص و ویژگی های است که آن را نادر در مقایسه با دیگر انفجار ستاره در جهان است.”

نسبت به انفجار انرژی ساطع شده از طریق نور مرئی بسیار بالا در ساخت آن 500 برابر روشن تر از به طور منظم ابرنواختر.

“در یک ابرنواختر معمولی با تابش کمتر از 1 درصد از کل انرژی” مت elizabeth banks, از دانشگاه بیرمنگام و نویسنده سرب از مطالعه. “اما در SN2016aps ما در بر داشت تابش بود و پنج بار انفجار انرژی طبیعی به اندازه ابرنواختر. این است که بیشتر نور ما تا کنون دیده اند ساطع شده از یک ابرنواختر.”

“ما مصمم است که در فینال سال قبل از آن منفجر شد ستاره ریختن یک پوسته ای از گاز به عنوان آن را با خشونت pulsated” گفت: elizabeth banks. “برخورد از انفجار باقی مانده با این پوسته منجر به روشنایی باور نکردنی از ابرنواختر. اساسا سوخت به آتش اضافه شده.”

اخترشناسان به این نتیجه رسید که ابرنواختر به احتمال زیاد نتیجه دو ستاره ادغام با تشخیص سطح بالایی از گاز هیدروژن است. ستاره عظیم تمایل به ریختن بیشتر از گاز هیدروژن قبل از تبدیل شدن به یک ضربان دار غول سرخ. کوچکتر از سوی دیگر “نگه دارید و بر روی آنها هیدروژن برای دیگر” با توجه به برگر.

“پیدا کردن این ابرنواختر فوق العاده می تواند در یک زمان بهتر” ایران برگر گفت. “در حال حاضر ما می دانیم که چنین پر انرژی, انفجار در طبیعت رخ می دهد ناسا جدید James Webb Space Telescope قادر خواهد بود برای دیدن حوادث مشابه خیلی دور است که ما می توانیم نگاه به عقب در زمان به مرگ اولین ستارگان در جهان است.”

“شناسایی SN2016aps باز کرده مسیر به شناسایی حوادث مشابه از اولین نسل ستارگان” به این نتیجه رسیدند برگر.

ادامه مطلب: ستاره شناسان کشف درخشان ترین ابرنواختر تا کنون دیده [ایسنا]

بیشتر در ابرنواخترها: این وحشیانه ترین ابرنواختر ثبت شده در تاریخچه

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>