ستاره شناسان حل “X-کهکشان” رمز و راز با جدید و قدرتمند تلسکوپ

X-Galaxy

یک تیم از ستاره شناسان در آفریقای جنوبی Radio Astronomy Observatory (سارو) ادعا می کنند آنها به حل رمز و راز در پشت, چرا برخی کهکشانها شلیک چهار جت از امواج رادیویی به بیرون تشکیل یک “X” شکل در آسمان است.

بسیاری از کهکشان ها تنها شلیک کردن دو جت از امواج رادیویی. برخی از فعال کهکشان, اما, چهار — یک پدیده عجیب و غریب ستاره شناسان تلاش کرده اند به توضیح برای سال.

MeerKAT

با استفاده از مشاهدات از MeerKAT تلسکوپ در آفریقای جنوبی رادیویی رصدخانه متشکل از 64 آنتن تیم را از نزدیک مورد بررسی قرار کهکشان با چهار جت موج رادیو plumes به نام PKS 2014-55 برخی از 80o میلیون سال نوری از زمین است.

آنها دریافتند که مواد گرایش به جریان به سمت مرکز کهکشان و “به نوبه خود گوشه” به دلیل “فشار شکننده بین کهکشانی گاز” با توجه به بیانیه جریان پایین بازوی دوم از دو مربوطه دوقلو جت از امواج رادیویی — شواهد قوی که کهکشان های عجیب و غریب می تواند ناشی از دو سیاه چاله ها منحرف مواد در جهات مختلف تشکیل “X.”

مگا تلسکوپ

کشف شد با تشکر از MeerKAT را با وضوح باور نکردنی. ستاره شناسان با استفاده از کامپیوتر به ترکیب داده ها از آن 64 آنتن به معادل هشت کیلومتر-گسترده ظرف.

“این فوق العاده است برای دیدن چگونه آن قابلیت های منحصر به فرد در حال کمک به حل و فصل پرسش دیرینه مربوط به تکامل کهکشان ها” اشاره کرد برنی Fanaroff مدیر سابق پروژه ساخته شده است که MeerKAT و همکاری نویسنده از مطالعه, در بیانیه ای.

ادامه مطلب: مرموز ‘X-galaxy’ نشان می دهد راز آن در قدرتمند تلسکوپ تصویر [CNET]

بیشتر در کهکشان mysteries: فیزیکدان: کهکشان ما ممکن است در واقع در داخل یک حباب

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>