ستاره شناسان می گویند exoplanet شد در واقع یک ابر گرد و غبار

این exoplanet Fomalhaut b در نزدیکی یک سیستم ستاره به احتمال زیاد هرگز وجود ستاره شناسان می گویند.

خود را تجزیه و تحلیل نقاط وسیعی گسترش ابری از گرد و غبار به جای آن—به احتمال زیاد از یک کیهانی برخورد.

“واضح است Fomalhaut b انجام شد همه چیز واجد شرایط سیاره نباید انجام شود.”

اخترشناسان نتیجه گیری کرد که ناسا تلسکوپ فضایی هابل به دنبال گسترش ابر بسیار ریز ذرات گرد و غبار از دو یخی بدن که شکست به هر یک از دیگر. هابل آمد خیلی دیر به شاهد مشکوک برخورد اما ممکن است اسیر پیامدهای آن. گم شده در عمل سیاره در گذشته دیده می شد در مدار ستاره Fomalhaut, 25 سال نوری دور است.

“این برخورد هستند بسیار نادر است و بنابراین این یک معامله بزرگ است که ما در واقع برای دیدن شواهد از یکی می گوید:” András Gáspár دستیار ستاره شناس در دانشگاه آریزونا مباشر رصدخانه و سرب نویسنده یک مقاله پژوهشی اعلام کشف. “ما اعتقاد داریم که ما در جای مناسب در زمان مناسب را شاهد چنین بعید است با ناسا تلسکوپ فضایی هابل.”

“این Fomalhaut ستاره سیستم آزمون نهایی آزمایشگاه برای همه ما ایده های در مورد چگونه سیارات فراخورشیدی و سیستم های ستاره ای تکامل” می افزاید: جورج Rieke استاد نجوم در رصدخانه استوارد. “ما شواهدی از چنین برخورد در سیستم های دیگر, اما هیچ یک از این مقدار مشاهده شده در سیستم خورشیدی ما است. این طرح چگونه سیارات از بین بردن هر یک از دیگر.”

Fomalhaut b عجیب و غریب بود

مشکوک exoplanet نام Fomalhaut b اعلام شد برای اولین بار در سال 2008 بر اساس داده ها از سال 2004 و 2006. آن را به وضوح قابل مشاهده در چند سال از مشاهدات هابل نشان داد که این یک نقطه حرکت. تا آن زمان شواهد برای سیارات فراخورشیدی تا به حال عمدتا در استنباط از طریق غیر مستقیم روش تشخیص مانند ظریف عقب و جلو ستارگان wobbles و سایه از سیارات عبور از مقابل ستاره های خود را.

بر خلاف دیگر تصویربرداری به طور مستقیم سیارات فراخورشیدی اما پازل به وجود آمد با Fomalhaut b. جسم روشن در نور مرئی—بسیار غیر معمول برای یک exoplanet است که به سادگی بیش از حد کوچک برای منعکس کردن نور کافی از میزبان خود ستاره دیده می شود از زمین است. در همان زمان آن نیست که هر یک قابل تشخیص مادون قرمز حرارت امضاء—دوباره بسیار غیر معمول به عنوان یک سیاره باید گرم به اندازه کافی برای درخشش در مادون قرمز به خصوص جوان یکی مثل Fomalhaut b. ستاره شناسان حدس زده است که اضافه روشنایی آمد از یک پوسته یا حلقه ای از گرد و غبار محاصره این سیاره که ممکن است برخورد های مربوط.

“مطالعه ما که تجزیه و تحلیل در دسترس همه آرشیوی هابل اطلاعات در Fomalhaut نشان داد چندین ویژگی است که هم رنگ یک تصویر که این سیاره به اندازه شیء ممکن است هرگز وجود داشته است در وهله اول” Gáspár می گوید.

این تیم تاکید می کند که نهایی میخ را در تابوت آمد هنگامی که داده های خود را تجزیه و تحلیل تصاویر هابل گرفته شده در سال 2014 نشان داد جسم از بین رفته بود و به كفر خود افزودند. اضافه کردن به رمز و راز آن تصاویر نشان داد جسم به طور مداوم در طول زمان محو شدن آنها می گویند.

“واضح است Fomalhaut b انجام شد همه چیز واجد شرایط سیاره باید انجام شود” Gáspár می گوید.

ابر گرد و غبار

تفسیر این است که Fomalhaut b است که به آرامی در حال گسترش از smashup که لعنتی یک dissipating ابر گرد و غبار به فضا است. با در نظر گرفتن تمام داده های موجود در Gáspár و Rieke فکر می کنم این برخورد رخ داده است نه بیش از حد طولانی قبل از اولین مشاهدات انجام شده در سال 2004. در حال حاضر بقایای ابر متشکل از ذرات گرد و غبار حدود 1 میکرون در اندازه و یا حدود 1/50 قطر یک موی انسان—زیر هابل حد تشخیص. ابر گرد و غبار برآورد شده است به گسترش در حال حاضر به یک اندازه بزرگتر از مدار زمین در اطراف خورشید است.

به همان اندازه مخدوش است که این تیم گزارش می دهد که هدف این است که به احتمال زیاد در یک مسیر فرار به جای در یک مدار بیضوی به عنوان انتظار می رود برای سیارات. این است که بر اساس این محققان با اضافه کردن بعد مشاهدات به مسیر توطئه های از قبل داده است.

“به تازگی ایجاد گرد و غبار ابر تجربه قابل توجهی تابشی نیروهای از ستاره مرکزی Fomalhaut می توان در چنین مسیر” Gáspár می گوید. “مدل ما به طور طبیعی قادر به توضیح همه مستقل قابل مشاهده پارامترهای سیستم: گسترش آن رای خود را محو و مسیر آن.”

چون Fomalhaut b در حال حاضر در داخل گسترده حلقه های یخی باقی مانده محاصره ستاره Fomalhaut برخورد بدن احتمالا مخلوطی از یخ و گرد و غبار و مانند ستاره های دنباله دار وجود دارد که در کمربند Kuiper در حاشیه بیرونی منظومه شمسی ما. Gáspár و Rieke تخمین می زنند که هر یک از این ستاره دنباله دار مانند بدن اندازه گیری در حدود 125 مایل در سراسر تقریبا نصف اندازه سیارک وستا.

نویسندگان می گویند مدل خود توضیح می دهد که تمام مشاهده فنی Fomalhaut b. پیچیده مدل سازی چگونه گرد و غبار حرکت در طول زمان انجام می شود در یک خوشه از رایانه در این دانشگاه نشان می دهد که این مدل قادر است به تناسب کمی تمام مشاهدات. با توجه به نویسندگان محاسبات Fomalhaut سیستم واقع در حدود 25 سال نوری از زمین ممکن است یکی از این حوادث تنها هر از 200 ، 000 سال است.

Gáspár و Rieke—همراه با دیگر اعضای تیم—نیز رعایت Fomalhaut سیستم با ناسا آینده James Webb Space Telescope در سال اول خود را از علم ، این تیم را به طور مستقیم تصویربرداری درونی مناطق گرم از این سیستم برای اولین بار در یک سیستم ستاره ای دیگر از خود ما آنها را برای به دست آوردن اطلاعات دقیق در مورد معماری Fomalhaut گریزان کمربند سیارک. این تیم را نیز جستجو برای واجد شرایط سیارات در مدار Fomalhaut که ممکن است هنوز در انتظار کشف.

مقاله خود را به نظر می رسد در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

تلسکوپ فضایی هابل یک پروژه همکاری بین المللی میان ناسا و آژانس فضایی اروپا. پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز کمربند سبز مریلند موفق تلسکوپ. موسسه علوم تلسکوپ فضایی در بالتیمور مریلند انجام هابل علم ، STScI عمل برای ناسا توسط انجمن از دانشگاه ها برای پژوهش در نجوم در واشنگتن, DC.

منبع: دانشگاه آریزونا

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>