ستاره شناسان ممکن است پیدا کرده اند نزدیک ترین سیاه چاله به زمین

سیاه چاله ها ممکن است سیاه و سفید, اما آنها لزوما نامرئی. آنها می آیند در اندازه های مختلف از کوچک به پرجرم درون آن باشد با یک کلید از ویژگی های مشترک: مرز شناخته شده به عنوان افق رویداد فراتر از آن نور نمی تواند فرار. سیاه چاله ها در نزدیکی یک شی مانند یک ستاره می تواند روشن زمانی که آنها خوراک خیره کننده که فوق گرم گرد و غبار و گاز چرخش را به فراموشی سپرده است. کسانی که بدون چنین یک همراه و همدم بسیار دشوار است به نقطه سیاه به عنوان آنها هستند اما آنها هنوز هم می تواند به طور غیر مستقیم شناسایی از طریق اثرات گرانشی بر روی سایر اشیاء نزدیک.

در یک مقاله منتشر شده در مجله Astronomy & اخترفیزیک, محققان می گویند که آنها را ساخته اند فقط چنین مشاهده—رونمایی آنچه ممکن است نزدیک ترین سیاه چاله شناخته شده به زمین است. تحقیقات خود را از HR 6819 یک در غیر این صورت کم رنگ سیستم ستاره است که کمرنگ قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح در جنوب صورت فلکی Telescopium نشان داد که یکی از آن دو ستاره شناخته شده به نظر می رسد در مدار غیب شی یک بار در هر 40 روز. بازرسی نزدیک این تیم می گوید و نشان می دهد و این غیب شی به یک سیاه چاله با جرم حدود 4.2 بار است که از خورشید ما. یک ستاره قابل مقایسه جرم در HR 6819 خواهد بود به احتمال زیاد به اندازه کافی روشن به راحتی ببینید, محققان می گویند. یک سیاه چاله است بنابراین محتمل ترین توضیح.

“ما در ابتدا فکر می کردم [HR 6819] بود باینری [سیستم] می گوید:” توماس Rivinius از رصدخانه جنوبی اروپا (ESO) که این مطالعه منجر نویسنده. “اما هنگامی که ما نگاه نزدیک ما شاهد آن بود باینری آن در واقع سه [اجسام].

اخترشناسان با استفاده از 2.2 متری تلسکوپ در ESO را لا سیلا در رصدخانه شیلی را کشف. اما این تشخیص نیست اخیر یکی: مشاهدات امکان کشف واقع شد انجام بیش از چند ماه در سال 2004. سال گذشته با اعلام این خبر ممکن است سیاه چاله در یک سیستم مشابه به نام LB-1 که باعث شد برخی از, بحث, باعث Rivinius و تیم خود را به بازبینی خود آرشیوی داده است. “این نگاه دقیقا همان” او می گوید. “من فکر می کردم یک لحظه صبر کن. من چیزی در کشو استفاده نشده داده است که به نظر می رسد بسیار بسیار شبیه به [LB-1].”

این تیم معتقد است که این سیاه چاله در ساعت 6819 سیستم است که در نتیجه یک ستاره وجود دارد انفجار به عنوان یک ابرنواختر ده ها میلیون سال پیش بر اساس قرار سنین از سیستم دو باقی مانده ستاره. آن را متوجه نیست تا زمانی که در حال حاضر به دلیل آن مداری جدایی از آن ستاره همدم کافی است به در حال حاضر جلوگیری از تغذیه آنها است. در مقابل دیگر شناخته شده سیاه چاله ها در سیستم های دوتایی هستند همدم یک ستاره است که در آنها جشن و احاطه شده توسط درخشان دیسک از مواد ساطع فراوان اشعه ایکس. ستاره شناسان دریافته اند تنها چند دوجین از این “x-ray باینری” در میان صدها میلیارد ستاره در کهکشان ما.

اگر آن را در واقع میزبان یک سیاه چاله HR 6819 است برخی از جالب مفاهیم. برای شروع ابرنواخترها انتظار می رود به نزدیکی هر ستاره یک گرانشی “ضربه” به طور بالقوه اخلال در مدار خود و ارسال آنها پرواز کردن به فضای بین ستاره ای. “واقعیت این است که این سه گانه سیستم هنوز هم وجود دارد به ما می گوید که وجود دارد نمی شده اند یک ضربه قوی اگر در همه” Rivinius می گوید. “به طوری که [خواهد بود] چیزی جدید یاد گرفته در مورد ابرنواخترها—که سیاه چاله ها می تواند به شکل بدون لگد.”

دیگر مفهوم است که مرحله خاموش سیاه چاله ها مانند این می تواند بسیار شایع تر از تصور نشان می دهد وجود دارد بسیاری از بیشتر به کشف شود. آن را حتی ممکن است که LB-1 مثال دیگری از این حمايتهاي ناشناخته کلاس از سیاه چاله سیستم. که دور تر و ضعیف در, اما آن را بسیار سخت تر است—هر چند غیر ممکن نیست—برای مشاهده. “پیشنهاد ما به” مطالعه LB-1 و همچنین Rivinius می گوید.

HR 6819 نیز ارائه برخی از وسوسه انگیزی نکات برای چگونه سیاه چاله باینری است که برای تولید امواج گرانشی شکل گرفته است. چنین سیستم آنها دو سیاه چاله ها و یا یک سیاهچاله و یک ستاره نوترونی شناخته شده برای تولید این امواج در فضا زمان زمانی که آنها ادغام. اما چگونه آنها را به قبل از ادغام باقی می ماند یک موضوع بحث شدید در فیزیک نجومی. “این واقعا ناشناخته می گوید:” لورا Nuttal از دانشگاه پورتسموث انگلستان بود که نه درگیر در مطالعه است. “هنوز هم وجود دارد هیچ نشانه ای روشن [از] دقیقا همان چیزی است که شکل گیری کانال است.”

کریم ال-Badry از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی بود که آن هم نه بخشی از مطالعه خود را پیدا کرد ادعای کشف نزدیک ترین تا کنون مشاهده شده سیاه چاله به “قطعا قابل قبول”. او اشاره می کند که این نتیجه گیری متکی بر چند فرض قابل توجه است که سیستم درونی ستاره در حال چرخش سیاه چاله خواهد بود حدود پنج خورشیدی توده ها. “من فکر می کنم این است که کمتر امن” او می گوید. در صورتی که درونی ستاره بود نه به عنوان عظیم Rivinius و تیم خود را به عهده گرفت که غیب شی خواهد بود کمتر عظیم بیش از حد—و به طور بالقوه یک سیاه چاله در همه. “من فکر نمی کنم آن را بی تدبیر چیزی که به آن می گویند احتمالا یک سیاه چاله است. اما وجود دارد برخی از عدم قطعیت وجود دارد,” El-Badry می گوید.

آن هم نه در حال حاضر ممکن است بگویید که آیا قرار است سیاه چاله است که یک شی از 4.2 خورشیدی توده یا دو ستاره از 2.1 خورشیدی توده ها از نزدیک در مدار یکدیگر می گوید ادوارد van den Heuvel از دانشگاه آمستردام بود که نه درگیر در مطالعه است. “این امر می تواند یک چهارگانه [سیستم ستاره] اما وجود دارد تعداد زیادی از سیستم های چهارگانه در میان ستارگان درخشان در آسمان” او می گوید. “اگر چیزی که می خواهم شروع به ساطع شدن اشعه ایکس در برخی از نقطه ما خواهد بود مطمئن شوید که آن را یک سیاه چاله است. اما اگر آن را هرگز می کند که پس از آن ما با مشکل: آن است که یک سیاه چاله و یا می تواند از آن یک بسته دودویی از دو ستاره؟”

Rivinius اما می گوید که شواهدی از چنین چهارگانه سیستم به طور موثر دو باینری coorbiting یکدیگر—خواهد بود قابل توجه در نور ساطع شده از منابع انسانی 6819. در نهایت مطالعات بیشتر از این سیستم دیگر نیاز به خیره با بیشتر تلسکوپ مورد نیاز خواهد بود برای پاسخ به برخی از این سوالات. “به عنوان به زودی به عنوان ما رصدخانه آغاز به کار دوباره ما باید سعی کنید که” Rivinius می گوید و اشاره کرد که سازندگان: از تلسکوپ در سراسر جهان در پاسخ به ادامه coronavirus بیماری همه گیر. در حال حاضر, حداقل, سیستم خورشیدی ما به نظر می رسد به تاریکی جدید همراه کمین در آن کهکشانی حیاط خلوت.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>