ستاره شناسان کشف بزرگترین انفجار پس از انفجار بزرگ

محققان در مرکز بین المللی رادیو نجوم پژوهش را کشف بزرگترین انفجار تا کنون مشاهده شده در جهان پس از انفجار بزرگ.

انفجار ناشى از یک سیاهچاله ابر پرجرم در مرکز Ophiuchus کهکشان خوشه برخی از 390 میلیون سال نوری از زمین است.

“ما دیده ایم طغیان در مراکز کهکشانها اما این یکی واقعا عظیم” ملانی جانستون-Hollitt استاد در دانشگاه Curtin گره از مرکز بین المللی رادیو نجوم پژوهش و همکاری نویسنده مقاله ارسال شده به preprint بایگانی arXiv در اوایل این ماه در بیانیه ای گفت. “و ما نمی دانیم که چرا آن را بسیار بزرگ است.”

به کشف محققان با استفاده از چهار تلسکوپ در سراسر جهان از جمله nasa’s Chandra X-ray Observatory و سازمان فضایی اروپا XMM-نیوتن X-ray فضا رصدخانه.

آن را مانند یک انفجار شدید است که آن را به معنای واقعی کلمه یک سوراخ در خوشه پلاسما از گاز داغ که در اطراف سیاه چاله ها به عنوان کشف از طریق X-ray telescope مشاهدات خوشه.

سیمونا Giacintucci از آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی در واشنگتن و نویسنده سرب در مقایسه با انفجار به فوران سال 1980 کوه سنت هلن — یکی از خشن ترین فوران های آتشفشانی در تاریخ ایالات متحده آمریکا.

“تفاوت در این است که شما می تواند مناسب 15 کهکشان راه شیری کهکشان ها در یک ردیف به دهانه این فوران پانچ به خوشه داغ گاز” Giacintucci در بیانیه ای گفت:.

این انفجار نه تنها غول پیکر, اما همچنین بسیار آهسته است.

“این اتفاق افتاد بسیار به آرامی مانند یک انفجار در حرکت آهسته است که در زمان بیش از صدها میلیون سال” جانستون-Hollitt توضیح داد.

دانشمندان در ناسا قادر به تایید بی سابقه انفجار. “رادیو اطلاعات مناسب در داخل X-rays مانند یک دست در دستکش” co-نویسنده ماکسیم markevitch می از پرواز فضایی گودارد ناسا مرکز در بیانیه ای گفت:. “این است که متمسک که به ما می گوید یک فوران حجم بی سابقه ای رخ داده است در اینجا.”

این کشف می تواند باز کردن درب برای اکتشاف بیشتر آن را دوست دارم.

“این کمی مانند باستان شناسی” جانستون-Hollitt گفت. “به ما داده شده است این ابزار به حفاری عمیق تر با فرکانس پایین رادیو تلسکوپ بنابراین ما باید قادر به پیدا کردن اطلاعات بیشتر در طغیان مانند این در حال حاضر.”

این تیم در حال حاضر به دنبال ایجاد مشاهدات بیشتر با دو عدد آنتن افزايش حساسيت ده برابر به گفته جانستون-Hollitt.

ادامه مطلب: ستاره شناسان کشف بزرگترین انفجار در تاریخ جهان [مرکز بین المللی رادیو نجوم پژوهش]

بیشتر در فضای انفجار: دانشمندان کشف بزرگ گرما انفجار در اعماق فضا

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im