ستاره شناسان این نتیجه عظیم Exoplanet می تواند میزبان زندگی

یک تیم از ستاره شناسان از دانشگاه کمبریج مشخص شد که یک exoplanet به نام K2-18b است قادر به نگه داشتن آب مایع در شرایط قابل سکونت.

عظیم سیاره فقط 124 سال نوری — هنوز هم در حیاط خانه ما در یک سطح کیهانی — 2.6 برابر شعاع زمین و مدار ستاره خود در “منطقه قابل سکونت” — این منطقه در یک سیستم ستاره که در آن آب مایع می تواند وجود داشته باشد. این برای اولین بار کشف شده توسط ناسا برای شکار سیاره تلسکوپ فضایی در سال 2015.

سال گذشته دو تیم از ستاره شناسان به طور مستقل به این نتیجه رسیدند که وجود دارد مقدار قابل توجهی بخار آب در سیاره هیدروژن غنی از جو است.

اما آنها هنوز هم نمی دانم اگر شرایط زیر همه که هیدروژن حق داشتند برای زندگی وجود دارد. اگر بیش از حد هیدروژن در دما و فشار زیر خواهد بود راه بیش از حد بالا برای حمایت از زندگی است.

“بخار آب شناسایی شده در اتمسفر از تعدادی از سیارات فراخورشیدی اما حتی اگر این سیاره در منطقه قابل سکونت که لزوما به معنای وجود شرایط قابل سکونت در سطح” Nikku Madhusudhan از کمبریج موسسه نجوم که منجر به تحقیقات جدید در بیانیه ای گفت:.

“برای ایجاد چشم انداز برای habitability مهم است که برای به دست آوردن یک واحد درک درستی از فضای داخلی و شرایط جوی بر روی این سیاره — در خصوص این که آیا آب مایع می تواند وجود داشته باشد در زیر جو,” او اضافه شده است.

تیم مدل سازی شرایط مختلف با استفاده از داده های داخلی از این سیاره برای پیدا کردن چگونه ضخیم لایه ای از گاز هیدروژن می تواند در حالی که هنوز قادر به پشتیبانی از زندگی زیر.

آنها دریافتند که اگر هیدروژن لایه نشان داده شده در هر نقطه بین یک میلیون سیاره با جرم مشابه به جو زمین — تمام راه را تا شش درصد از جرم سیاره, سطح این سیاره هنوز هم می تواند قابل سکونت.

“تعدادی از حالات اجازه می دهد برای یک اقیانوس با آب مایع در زیر جو در فشارها و دماهای مشابه به کسانی که در زمین اقیانوس” می خواند بیانیه.

ادامه مطلب: زندگی تکامل می تواند در Tiny Planets با 3 درصد از جرم زمین

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de