ستاره شناسان نبرد کاشفان فضا برای دسترسی به کره ماه را دور سمت

به عنوان کشورها و شرکت های خصوصی نژاد برای بازگشت به ماه نیاز به حفاظت از قمری تا کنون سمت نیمکره از زمین همراه است که همیشه چهره دور از سیاره ما—همچنان به رشد. برای چندین دهه دانشمندان استدلال کرده اند که سمت دور منحصر به فرد ترکیبی از دسترسی و انزوا باعث می شود آن را حیاتی املاک و مستغلات برای مجموعهای از علوم فضایی فعالیت است. این تسریع سرعت از عمومی و خصوصی قمری اکتشاف می تواند به زودی به پایمال کردن این دیدگاه.

حداقل این احتمال است که می ترسید توسط کلودیو Maccone یک فضای دانشمند در ایتالیا موسسه ملی فیزیک نجومی. او همچنین عضو آکادمی بین المللی فضانوردی (IAA) که پخش خود را از نگرانی ها و راه حل های بالقوه—در یک جلسه برگزار می شود از طریق تلفنی در 25 مارس.

Maccone ترجیح رویکرد حفظ سمت دور را حرمت خواهد بود و به اصطلاح حفاظت شده نقطهء مقابل یا متقاطر دایره یا PAC یک دایره قطعه از زمین اندازه گیری تقریبا 1,820 کیلومتر در قطر که در نیمکره. در نزدیکی مرکز این پیشنهاد تایید شده سایت دروغ 80 کیلومتر-گسترده Daedalus دهانه قمری از ویژگی های با لبه بالا به اندازه کافی برای عمل به عنوان یک سپر در برابر تداخل الکترومغناطیسی برای هر فصل رصدخانه واقع در داخل آن است. “ما می خواهیم برای حفاظت از قمری تا کنون سمت ایده آل است که برای آینده رادیو تلسکوپ یا آرایه فازی آشکارسازهای—از هر انسانی ساخته رادیو آلودگی” Maccone می گوید.

بدون قوانین جدید Frontier?

تبدیل تایید و یا هر طرف دیگر دور–حفاظت از پیشنهاد به بیش از یک رویا لوله, اما به دور از آسان به ویژه در میان مدرن روز “ماه راش.” این عامل “پیچیده مسائل وحشتناکی” از آنجا که آمریکا و چین و روسیه و دیگر spacefaring کشور در حال حاضر توطئه های خود را قمری طرح Maccone می گوید. “قصد من این است که برای شروع مذاکرات” برای یک نوع از املاک و مستغلات حفاظت استراتژی برای حفظ انتخاب یک تکه از ماه را به دور از طرف رادیو-صدا رایگان “در حالی که ما هنوز در زمان به انجام این کار!”

چارچوب سیاسی برای قمری پادمان تاسیس شد در سال 1967 با امضای سازمان ملل متحد فضای بیرونی پیمان که ممنوع, در میان چیزهای دیگر, هر معاهده محدود کشور از انحصار در ماه کامل یا بخشی از صورت خود خدمت اقتصادی به دست آورید. “در سال 1967 اما آن سخت است برای پیش بینی زمانی که سرمایه گذاران خصوصی می تواند رسیدن به ماه خود را به معنی” Maccone می گوید. “پس هیچ کس نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد وقتی که برخی از سرمایه گذاران خصوصی زمین بر روی ماه.”

در حال حاضر برخی از سعی: شاهد سال گذشته شکست خورده touchdown تلاش اسرائیل Beresheet lunar lander های دولتی و خصوصی پروژه که سقوط-فرود آمد هاردی میکروارگانیسم به نام tardigrades بر روی سطح ماه آورده است تا پرسش از قوانین بین المللی مربوط به فضا. مشکل Maccone ادعا وجود دارد ممکن است به زودی تجاری قمری شرکت هایی که رها سازد پیمان مبتنی بر محدودیت با حمایت این ادعا که “ما پول و آلوده به ما لطفا.”

“این چیزی است که سرمایه گذاران خصوصی می گویند اما این تفسیر من از آنچه آنها به معنی” Maccone می گوید. “و آن را غم انگیز جمله در نظر من است.” بنابراین می تواند به شرکت های خصوصی توان اعتماد کرد به طور داوطلبانه دور ماندن از منطقه مانند PAC در دور قمری ، “تقریبا به طور قطع نمی,” او می گوید. بنابراین ضروری است برای رسیدن به نوعی از توافق بین المللی به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

“سازمان ملل متحد کمیته استفاده صلح آمیز از فضا باید تایید PAC” Maccone ادعا میکند اشاره کرد او در جریان این کمیته در این ایده نزدیک به یک دهه پیش است. “این مسائل به طور قانونی نامشخص” پس از مذاکرات فوری در میان دانشمندان فضایی وکلا و فضای تجاری گروه او می افزاید.

در یک آدرس به شرکت کنندگان در IAA مارس جلسه Jan Wörner رئیس آژانس فضایی اروپا گفت: هر دو خصوصی و عمومی در بخش پشتیبانی باید قوانین و مقررات برای حفاظت از این ماه به صورت مشترک استفاده کنید. به طور خاص او گفت: باید مراقبت شود در نصب ارتباطات رله و از سمت دور است که نمی تواند در حال حاضر به طور مستقیم تماس از زمین است.

“از نقطه نظر من” Wörner توصیه: “این نیاز به هماهنگی…. ما نیاز به برخی از مقررات” و مقررات باید تعریف شده به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است. آنچه را که باید اجتناب شود, او گفت:, است رایگان برای همه است که در آن هر نهاد می توانید آن را جداگانه ارتباطات طرح قمری کنون سمت تشکیل یک درهم و برهم کردن از سیستم های است که می تواند مفید مشاهدات علمی و حتی سخت تر برای رسیدن به وجود دارد.

برنامه های بزرگ برای یک ماه آبی

یکی دیگر از شرکت کنندگان با نفوذ در IAA جلسه Steve Squyres رئیس دانشمند در کنت بشویید.–بر اساس هوافضا شرکت Blue Origin که با پشتوانه میلیاردها دلار از جف بزوس از آمازون شهرت و ثروت است. Blue Origin جاه طلبی های شامل حال توسعه سنگین جدید-موشک بالابر, لقب جدید گلن که می توانید ارسال این شرکت در تهیه Blue Moon lander به ما ماهواره طبیعی.

اولین بار Blue Moon lander مگس Squyres گفت: از آن خواهد شد قادر به ارائه دو تن متریک به سطح ماه—و بیشتر ارتقاء به آن ظرفیت باربری در حال حاضر برنامه ریزی شده است. “ما انتظار داریم که این به طور اساسی تعویض بازی برای قمری اکتشاف. من تشویق همه همکاران من در جامعه علمی به شروع به فکر کردن بزرگ,” او اضافه شده است.

Squyres گفت که صنایع دستی می تواند زمین تقریبا در هر نقطه در این ماه را از جمله تمامیت سمت دور. “این است که یک وسیله نقلیه است که قادر به حمایت قابل توجهی قمری کنون سمت اکتشاف در آینده,” او گفت:. قمری دانشمندان در حال حاضر برنامه ریزی بالقوه محموله برای Blue Moon, Squyres اضافه شده مانند Farside آرایه برای رادیو علوم تحقیقات از قرون تاریک و سیارات فراخورشیدی شکر خدا کوتاه به FARSIDE. پیشنهاد شده توسط جک برنز از دانشگاه کلرادو بولدر و گرگ Hallinan از موسسه فناوری کالیفرنیا این نوپای ناسا بودجه پروژه خواهد بود rover-مستقر وسیعی از فرکانس پایین آنتن رادیو به معنای مطالعه اولیه جهان و جهان در مدار ستاره های دیگر. علاوه بر این FARSIDE می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای مشاهده طیف گسترده ای از اشیاء و پدیده ها در داخل و اطراف منظومه.

برای تمام بشر

“هدف من به عنوان دانشمند ارشد در منبع آبی است که به [آن] هوافضا شرکت در سراسر جهان است که متعهد به علم” Squyres گفت IAA نشست شرکت کنندگان است. “برای قمری کنون سمت ما متعهد به حفظ یک رادیو-محیط آرام در حالی که ما تحویل محموله وجود دارد. ما نیز خوشحال به شرکت بین المللی در بحث از نحوه حفاظت از رادیو نجوم در سطح ماه.”

در ضمن Maccone مصمم است که همه ریزان آینده نیاز به اولویت بندی حفظ فضای با ارزش منابع است که هنوز هم باقی می ماند کساني توسط بشر است. کار بر روی این مشکل برای IAA پس از 1990s او احساس می کند که تنها U. N. ممکن است قدرت کافی برای حفاظت از سمت دور نگه دارید و آن را منحصر به فرد رادیو-صدا محیط امن است. “اما زمان پول است و قمر مهاجران’ ممکن است به خوبی در رسیدن به ماه قبل از سازمان ملل متحد می آید به توافق در مورد هر مقام تصمیم گیری در مورد دور سمت حفاظت” او آمده است.

tinyurlis.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>