به عنوان COVID-19 شتاب دولت باید مهار داده تلفن همراه برای جلوگیری از گسترش

به تازگی اسرائیل امنیت داخلی آژانس خدمات شروع به ارسال پیام های متنی به شهروندان خود که ممکن است در معرض Covid-19. “با توجه به یک بررسی اپيدميولوژيک شما نزدیک بودند و کسی که بیمار با coronavirus” متن آغاز شد, یک منبع NPR گفت. “شما باید فورا جدا در صفحه اصلی [برای 14 روز] برای محافظت از خود و بستگان و عمومی است.”

در حالی که برخی از طرفداران حفظ حریم خصوصی را اعتراض به چنین نظارت ما بر این باورند دیگر دولت های دموکراتیک باید دنبال اسرائیل منجر شود—و به سرعت. با استفاده از مسیر داده یا داده های مکان از گوشی های هوشمند به سرعت “تماس با ردیابی” می تواند کمک شامل سارس-CoV2 به سرعت در حال رشد رمان coronavirus مسئول جهانی Covid-19 بیماری همه گیر.

تماس با ردیابی استفاده شده است توسط کارشناسان بهداشت عمومی در دهه های کنترل گسترش در طول مرحله اولیه یک بیماری مسری. آن را موثر در مبارزه علیه HIV, سرخک, SARS-CoV (2003 شیوع سارس) و حتی در مکان هایی مانند سنگاپورSARS-CoV2. در سال 2003 آن را به طور قابل توجهی کاهش خطر انتقال از سارس در هنگ کنگ است. و قبل از آن نقش اساسی در ریشه کنی آبله با شناسایی و جداسازی افراد آلوده و immunizing در خطر تماس با ما و جوامع اطراف است. سنتی تماس با ردیابی مصاحبه با افراد آلوده به جمع آوری اطلاعات در مورد خود جنبش و مردم به آنها شده است در تماس نزدیک با. اما این فرایند دستی است خیلی آهسته و فشرده به طور موثر جلوگیری از توسعه سریع شیوع بیماری مانند سارس-CoV2. گوشی های هوشمند مسیر داده به جای آن می توان تا حد زیادی به سرعت بالا و مقیاس—تماس با ردیابی برای بزرگ و به سرعت در حال تحول شیوع بیماری های عفونی.

در اینجا چگونه آن را ممکن است کار می کنند: یک نفر می تواند شروع کار با رجیستری از افرادی که آزمایش مثبت برای سارس-CoV2 و برآورد شروع عفونت است که ممکن است قبل از آزمون توسط روز. این اطلاعات سپس می تواند مورد استفاده برای ایجاد یک مسیر آلوده مجموعه که می توان در برابر این مسیر از تمام گوشی های هوشمند برای شناسایی گوشی های که فضایی نزدیک برای یک مدت قابل توجهی. از آنجا فضایی فاصله و زمان قرار گرفتن در معرض می تواند پردازش از طریق یک بیماری عفونی انتقال مدل به ارزیابی خطر انتقال و نیاز به اطلاع در معرض. هنگامی که تماس ها تعیین می شود, ایمنی عمومی فناوری های ارتباطی مانند معکوس 911 می تواند مورد استفاده قرار گیرد به ارائه توصیه های پزشکی برای کسانی که به طور بالقوه در معرض شده است. اگر گوشی های هوشمند مدار از افراد غير مبتلا نیاز به حذف شود برای حفظ حریم خصوصی دلایل مکان و زمان قرار گرفتن در معرض بالقوه می تواند برای عموم به اشتراک گذاشته و بدون افشای نام بیمار یا حساس اطلاعات پزشکی است.

نه تنها این استراتژی کارآمد تر از دستی تماس با ردیابی آنها نیز بهبود کیفیت سفر ها تاریخچه زمانی که افراد آلوده نمی یاد تمام مکان هایی که آنها به تازگی بازدید. بیشتر آنها اجازه می دهد برای یک متفکر انتخاب فاصله آستانه بررسی قرار گرفتن در معرض حسابداری باد-سرعت و مدت زمان تماس. علاوه بر این, آنها کاهش جعلی هشدار به اعضای جامعه بودند که در تماس با افراد آلوده است که می تواند کمک به کاهش اضطراب.

تلفن همراه-تلفن محل تجزیه و تحلیل داده ها است که به عنوان مثال از محاسبات فضاییاست که در حال حاضر استفاده می شود به طور گسترده ای به نقشه و مسیر بیماری و خود را به نقاط. میلیاردها نفر از مردم در سراسر جهان با استفاده از برنامه های مختلف فضايی محاسبات روزانه—استفاده از برنامه های گوشی های هوشمند برای ناوبری سوار-به اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی و حضورها ،

محیط زیست دانشمندان با استفاده از GPS مسیر داده به درک مسیرهای مهاجرت زیستگاه و ساختارهای اجتماعی از گونه های در معرض خطر. گوشی های هوشمند مدار باید از این پتانسیل برای بهبود بهره وری حمل و نقل است که یک منبع اصلی گازهای گلخانه ای و کاهش تولید گازهای گلخانه ای همراه و استفاده از انرژی. علاوه بر برنامه ریزان حمل و نقل مسیر جمع آوری اطلاعات از طریق سفر-بررسی برنامه ها و اهرم آن را نه تنها برای برنامه ریزی آینده بزرگراه اما همچنین به منظور تسهیل ماشین-تجمع. سفر بررسی برنامه های در نظر گرفته شده بهبود سنتی مبتنی بر کاغذ بررسی روش به عنوان آنها پایین مشارکت بار و بهبود کیفیت داده ها. بیشتر بهداشت عمومی جامعه با استفاده از geo-شبیه سازی مدل های اپیدمیولوژیک بیماری های عفونی و مداخلات در سراسر سناریوهای جایگزین برای شناسایی بهترین راه برای کنترل بیماری گسترش یافته است.

استفاده از مسیر اطلاعات برای تماس با ردیابی در جوامع دموکراتیک باید البته در نظر گرفتن این مسئله از داده ها و حفظ حریم خصوصی از اطلاعات گوشی های هوشمند می تواند به فاش کردن اطلاعات حساس است. اما وجود دارد راه برای انجام این کار بدون از دست دادن حریم خصوصی افراد به عنوان MIT انجام شده است و با منبع باز خود را امن مسیرهای نرم افزارکه ایمن سیاهههای مربوط, محل سکونت خود را و به شما اطلاع اگر شما در معرض خطر است.

بی سیم هشدار اورژانس در حال حاضر تحویل پیام به افراد در معرض خطر تماس با یک تهدید کننده زندگی خطر مانند طوفان و گردباد سیل سونامی یا طوفان های گرد و غبار. این است که بدون درخواست صریح و روشن از صاحب گوشی های هوشمند. جامعه ما نیز هنجارهای موجود برای به اشتراک گذاری HIPAA-محافظت عفونت اطلاعات به معرض تماس با ما. برای مثال تمام ایالت و ناحیه کلمبیا HIV ثبت و شریک زندگی-اطلاع رسانی قوانین به منظور تسهیل ارتباط مثبت تست HIV در خطر احزاب مانند جنس یا سوزن های شریک(s). بیشتر اخیر ارشاد صادر شده توسط وزارت بهداشت و خدمات انسانی روشن است که افشای حفاظت اطلاعات سلامت به مقامات بهداشت عمومی اعم از محلی و ایالتی یا فدرال و به افراد در معرض خطر جایز است فردی بدون مجوز.

این زمان برای دولت ها به پای خود را بکشید. گوشی های هوشمند مبتنی بر محل تماس با ردیابی نه تنها می تواند زندگی را نجات دهد اما همچنین ارائه اطلاعات با ارزش برای بهداشت عمومی محققان برای بهبود درک اپیدمیولوژی و بهبود روش های مداخله هنگامی که آن را به می آید حاوی آینده امواج سارس-Cov2 و دیگر بیماری های مسری. در این زمان بحران ما نیاز به استفاده از تمام ابزار در دسترس ما.

این مقاله برای اولین بار به نظر می رسد در MIT Press Reader.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>