به عنوان ستاره دنباله دار اطلس فرو ریختن دور ستاره دنباله دار SWAN می رسد به جای آن برای skywatchers


Astrophotographer کریس Schur اسیر این دیدگاه از ستاره دنباله دار اطلس در 9 آوریل سال 2020 از پیزان آریزونا. “ستاره دنباله دار به نظر می رسد کاملا پراکنده در حال حاضر امیدوارم وجود خواهد داشت چیزی در سمت چپ برای دیدن در نزدیکی حضیض خورشید!” Schur گفت: Space.com از طریق ایمیل. (اعتبار تصویر: Chris Schur (http://www.schursastrophotography.com))

همانطور که من نوشتن این کلمات ستاره دنباله دار اطلس که یک ماه پیش نگاه مانند آن را ممکن است تکامل به اول واقعا روشن, زیبا, چشم ستاره دنباله دار در یک دهه است که در حال حاضر در حال سقوط از هم جدا. آن را تکه تکه به چند قطعه به سرعت پراکنده و نه پشت سر گذاشتن مواد به اندازه کافی برای تولید هر نوع قابل نمایش است.

به زودی پس از این ستاره دنباله دار کشف شد در نزدیکی پایان سال 2019 آن را در حال حاضر در تقریبا سرعت خشمگین. که همراه با این واقعیت است که آن را به سفر در همان مدار به عنوان “بزرگ ستاره دنباله دار” از سال 1844 پیشنهاد کرد که آن را ممکن است یک قطعه که معروف دیدنی ستاره دنباله دار که توسط بهار آن ممکن است تکامل را به یک آسمانی قرار گرفتند که احتمالا می تواند تحریک جهان و همچنین تزریق برخی از منافع جدید و قرار گرفتن در معرض به علم نجوم است.

متاسفانه کسانی که انتظارات نخواهد بود ملاقات کرد.

یک بار دیگر بی ثبات غیرقابل پیش بینی طبیعت از ستاره های دنباله دار به بازی آمد که ما در اینجا در Space.com ادا اولیه ما پیش بینی به عنوان به آنچه که ممکن است یا ممکن است نمی — افتد در مورد آینده ستاره دنباله دار اطلس.

مرتبط با: 9 درخشان ترین ستاره های دنباله دار تا کنون دیده

در زمان دیگر ستاره شناسان احتمالا باید متکی به یک مجموعه خاص از پیش بینی که چگونه روشن ستاره دنباله دار ممکن است در نهایت. اما در طول ماه های فوریه و به خصوص در ماه مارس در این عصر اینترنت اجرا amok ما دیدن اساسا متضاد اطلاعات و عقاید از هر دو باحسن نیت و “سرحال” کارشناسان. برخی پیشنهاد کرده بود که اطلس ممکن است رقیب زهره و یا حتی ماه در روشنایی!

فاقد یک توپ کریستال, ما آن را احساس بهترین برای انتقال طیف گسترده ای از امکانات, از, روشن, زیبا, چشم دنباله دار پاغœانغœ غربی آسمان شب در اواخر ماه مه به یک شی است که ممکن است به طور کامل محو شد. متاسفانه اطلس تصمیم گرفت به دنبال آن خود را در دستور کار خود befuddling حتی کهنه ستاره دنباله دار ناظران و رفتار مانند گونه قبلی ستاره دنباله دار. با وجود ادعای خلاف برخی در رسانه های جریان اصلی به هیچ کس نمی دانست برای خاص دقیقا چه اطلس قرار بود انجام دهد.

شکستن نبود سخت به انجام

The Virtual Telescope Project اسیر این دیدگاه از ستاره دنباله دار اطلس شکسته هسته در آوریل 11, 2020. (اعتبار تصویر: Gianluca Masi/Virtual Telescope Project (www.virtualtelescope.eu))

ما تا به حال صدا زنگ در یک ستون در مورد ستاره دنباله دار در آوریل 6, زمانی که ما با اشاره به این که چشم روشن کننده روند دنباله دار اطلس “ضربه دیوار” در روز سنت پاتریک (17 مارس) و در اوایل مارس آن را در واقع شروع به محو شدن. پیامبرانه شناخته شده ستاره دنباله دار متخصص جان Bortle پیشنهاد کرده بود به Space.com که اطلس می تواند “چند قدر ضعیف تر از ما در حال حاضر فرض آن می شود و ممکن است یا ممکن است نمی شود به اندازه کافی بزرگ برای زنده ماندن perihelion گذشت.”

و در همان زمان که ما داستان منتشر شد ستاره شناسان Quanzhi Ye (دانشگاه مریلند) و Qicheng ژانگ (Caltech) ارائه گزارش به ستاره شناس تلگرام (یک تخته بولتن از مشاهدات نجومی ارسال شده توسط معتبر دانشمندان) با عنوان “امکان فروپاشی ستاره دنباله دار C/2019 Y4 (ATLAS).” یافته های آنان نشان داد که دنباله دار سر یا کما از ستاره دنباله دار شد و به سرعت در حال دراز نشان می دهد که هسته ستاره دنباله دار بود شروع به قطعه.

تایید از این آمد و در آوریل 11, زمانی که تصاویر اطلس نشان داد که آن هسته شکسته شده بود به حداقل سه قطعه. آن است که هنوز روشن نیست که دقیقا چه چیزی باعث این ستاره دنباله دار به شکستن از هم جدا اما این احتمال وجود دارد که آغاز پایان اطلس. ستاره دنباله دار همچنان به نشان دادن نشانه ای از شکستن و همچنین به آرامی محو شدن. در واقع به عنوان Bortle پیشنهاد کرده بود ممکن است وجود دارد چیزی در سمت چپ زمانی که اطلس باعث می شود آن نزدیک تصویب در خورشید در مه 31.

اما حتی به عنوان ستاره دنباله دار اطلس به آرامی می رود به قطعات دیگر ستاره دنباله دار است نقل مکان کرد به جای آن است.

ورود دنباله دار SWAN

در آوریل 11, همان روز که اطلس شکست را به سه قطعه کار شناس مایکل Mattiazzo کشف جدید ستاره دنباله دار در حالی که به دنبال در اطلاعات از ناسا خورشیدی و Heliospheric Observatory (سوهو).

ستاره دنباله دار به طور ناگهانی به نظر می رسد در تصاویر سوهو به باد خورشیدی ANisotropies ابزار می رود که مخفف “قو.” Mattiazzo کشف هشت ستاره های دنباله دار از سال 2004 با دقت چک کردن قو اطلاعات بیشتر هر روز.

سوهو را قو ابزار طراحی نشده بود برای پیدا کردن ستاره های دنباله دار; آن است که به بررسی سیستم های خورشیدی برای هیدروژن است. اما از آنجا که ستاره دنباله دار است خارج می گردند نسبتا مقدار قابل توجهی از هیدروژن را در قالب یخ آب آن بود و توسط قو.

اتفاقا Mattiazzo زندگی در سوان هیل, Victoria, استرالیا است.

ماقبل تاریخ بازدید کننده

جدید ستاره دنباله دار به نظر می رسد سفر در یک بیضی بسیار کشیده. برای من تغذیه مداری آن عناصر که شامل خروج از مسیر خود به دور خورشید به یک مداری شبیه ساز.

من شبیه سازی نشان می دهد دنباله دار SWAN سفر به دور خورشید در یک دوره حدود 25 میلیون سال است. این به این معنی است که آخرین بار آن از طریق درونی منظومه شمسی شده اند ممکن است در طول اليگوسن عصر زمانی که Paraceratherium یک سرده از hornless کرگدن و یکی از بزرگترین زمینی پستانداران, پیاده روی زمین است.

تحولات آینده

This 3D orbit animation shows the path that Comet C/2020 F8 (SWAN) will take around the sun between April 2020 and March 2021. Comet SWAN is expected to reach perihelion, its closest point to the sun, around May 27, 2020 — two weeks after its closest approach to Earth. The comet's steep orbit is inclined 111 degrees relative to the ecliptic plane.

این 3D مدار انیمیشن را نشان می دهد که مسیر ستاره دنباله دار C/2020 F8 (قو) را در اطراف خورشید بین آوریل سال 2020 و مارس سال 2021. ستاره دنباله دار SWAN انتظار می رود که برای رسیدن به حضیض خورشید خود نزدیک ترین نقطه به خورشید حدود 27 ماه مه سال 2020 — دو هفته پس از آن نزدیکترین رویکرد به زمین است. ستاره دنباله دار را شیب دار مدار است تمایل 111 درجه نسبت به دایره البروج هواپیما. (اعتبار تصویر: ناسا JPL)

در حال حاضر دنباله دار SWAN است که تنها در دسترس برای کسانی که در جنوب خط استوا است. آن است که واقع شده در حال حاضر ضعف صورت فلکی مجسمه ساز نه چندان دور از اول قدر ستاره Fomalhaut. همانطور که در آوریل 16 آن درخشان در قدر +7.8 — به اندازه کافی آسان به انتخاب کنید تا خوب دوربین شکاری — و نمایش یک سر تقریبا یک ششم ظاهری عرض ماه.

سوال این است که خواهد قو تکامل را به یک روشن شی ؟ اجماع است: “شاید.” مانند اطلس ستاره دنباله دار SWAN به نظر می رسد نسبتا کوچک ستاره دنباله دار. آن را تصویب نزدیک به زمین در 12 ماه مه در فاصله 51.8 میلیون مایل (83.3 میلیون کیلومتر) و از آن خواهد شد در نزدیک ترین نقطه به خورشید (به نام perihelion) on May 27, زمانی که از آن خواهد شد 40 میلیون مایل (64.4 میلیون متر) به دور از ما ،

فرض کنید دنباله دار SWAN همچنان به درخشش در آن زمان سرعت آن می تواند به سوم قدر طول آخر هفته ممکن است. که آن را به اندازه کافی روشن بود و قابل مشاهده با چشم غیر مسلح فقط زمانی که کسانی از ما در نیمکره شمالی ممکن است یک فرصت برای دیدن آن بسیار پایین در غرب-شمال غرب آسمان پس از غروب آفتاب و دوباره بسیار پایین در شرق-شمال شرق آسمان قبل از طلوع آفتاب.

اما واقعیت این است که ستاره دنباله دار به نظر می رسد کاملا به طور ناگهانی نشان می دهد که ممکن است آن را تحت یک انفجار در روشنایی و, که پس از چند روز یا چند هفته قو ممکن است تحت محو کردن — و یا حتی احتمالا در همان مد به عنوان ستاره دنباله دار اطلس.

به عبارت دیگر قو در نهایت می تواند در نهایت به عنوان یک “جوجه اردک زشت.”

ما خواهد بود با نظارت ستاره دنباله دار SWAN از نزدیک در هفته های آینده ارائه خواهد شد یکی دیگر از به روز رسانی با توجه به توسعه آن در ماه آینده. بنابراین در ارتباط باشید!

سردبیر توجه داشته باشید: اگر شما یک ستاره دنباله دار عکس شما می خواهم برای به اشتراک گذاشتن یک داستان ممکن و یا گالری عکس, شما می توانید عکس ها و نظرات به [email protected]

جو رائو به عنوان یک مربی و به عنوان سخنران مهمان در نیویورک هیدن افلاک. او می نویسد: در مورد نجوم برای تاریخ طبیعی magazine, the کشاورزان سالنامه و نشریات دیگر. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>