آرژانتین ‘عظیم الجثه’ تگرگ ممکن است بزرگترین تا کنون

محققان با بررسی یک سال 2018 طوفان تگرگ پیدا کرده اند یکی hailstone به احتمال زیاد بین اندازه گیری 7.4 و 9.3 اینچ در سراسر بالقوه تنظیم یک رکورد جهانی جدید.

این supercell رعد و برق حلیم یک شهر در آرژانتین با hailstones آنقدر بزرگ دانشمندان پیشنهاد یک بخش جدید برای توصیف آنها: عظیم الجثه تگرگ.

این زمان رکورد متعلق به یک hailstone که اندازه گیری 8 اینچ در سراسر و یا به اندازه یک والیبال سقوط کرد که در نزدیکی ویویان, South Dakota.

“این باور نکردنی می گوید:” متی Kumjian دانشیار در هواشناسی و فضای وزارت علوم در پن استیت. “این فوق العاده بالا پایان از آنچه که شما می خواهم انتظار از تگرگ.”

دانشمندان پیشنهاد تگرگ بزرگتر از 6 اینچ باید “عظیم الجثه” طبقه بندی و می گویند بیشتر آگاهی از این حوادث در حالی که نادر می تواند کمک به قطعه با هم یک درک بهتر از طوفان های خطرناک.

“هر چیزی بزرگتر از حدود یک چهارم اندازه می توانید شروع به قرار دادن فرورفتگی به خود” Kumjian می گوید. “در برخی از موارد نادر, 6 اینچ و تگرگ در واقع از طریق پشت بام و چند طبقه در خانه. ما می خواهم برای کمک به کاهش این اثرات در زندگی و اموال برای کمک به پیش بینی این گونه حوادث است.”

عظیم الجثه تگرگ در رسانه های اجتماعی

طوفان به شدت جمعیت Villa Carlos Paz, آرژانتین ارائه دانشمندان یک فرصت نادر برای مطالعه یک مستند مورد عظیم الجثه تگرگ. به عنوان طوفان گشوده ساکنان را به رسانه های اجتماعی ارسال تصاویر و ویدئوها.

محققان به دنبال این حساب یک سال بعد در مصاحبه با شاهدان بازدید از سایت های که در آن آسیب رخ داده است, جمع آوری داده های فتوگرامتری و تجزیه و تحلیل مشاهدات رادار. با استفاده از فتوگرامتری—اندازه گیری از عکس ها و شواهد تصویری, دانشمندان تخمین زده یکی hailstone ممکن است مجموعه ای از یک رکورد جهانی است.

“چنین به خوبی مشاهده مورد یک گام مهم رو به جلو در درک محیط و طوفان که تولید عظیم الجثه تگرگ و در نهایت چگونه به پیش بینی و تشخیص چنین حوادث” Kumjian می گوید.

تگرگ به طور معمول رخ می دهد در طول طوفان شدید که از تولید قوی پایدار updrafts. بادها را نگه hailstones هوا به اندازه کافی بلند به رشد در درجه حرارت زیر صفر بالا در جو است. اما پیش بینی تگرگ اندازه باقی می ماند به چالش کشیدن دانشمندان می گویند.

‘دیوانه بالا تاثیر حوادث’

دانشجوی کارشناسی ارشد راشل گوتیرز, coauthor از مقاله ارتباط بین یک طوفان updraft را چرخشی سرعت و یا با چه سرعتی در حال چرخش است و بزرگتر تگرگ حجم اما بسیار ناشناخته باقی مانده در مورد رابطه.

داده ها به خصوص از طوفان خارج از ایالات متحده ارزشمند است او می گوید:.

“به طور معمول وجود ندارد مقدار زیادی از داده ها از طوفان در خارج از ایالات متحده. این به ما نشان می دهد این دیوانه بالا تاثیر حوادث اتفاق می افتد در سراسر جهان” گوتیرز می گوید.

عظیم الجثه تگرگ حوادث ممکن است بیشتر از یک بار بر این باور, اما محققان نیاز داوطلبان مایل به گزارش تگرگ و ارائه اندازه گیری دقیق یا از جمله یک مورد مشترک برای مقیاس یا یک حاکم گوتیرز می گوید.

این یافته ها به نظر می رسد در بولتن آمریکا هواشناسی جامعه.

اضافی محققان از اداره هواشناسی در استرالیا, دانشگاه ایلینوی در اوربانا شامپاین مرکز ملی تحقیقات جوی در این آزمایشگاه ملی شمال غربی اقیانوس آرام ، Centro de Investigaciones del Mar y la Atmósfera در آرژانتین و پن استیت. بنیاد ملی علوم و موسسه بیمه برای کسب و کار و خانه ایمنی تا حدودی تامین می شود ،

منبع: Penn State

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de