در حال لوله راه راه ‘درب’ بیش از حد گیج کننده برای خفاش ها?

موجدار لوله های فلزی نصب شده در غار و معدن ورودی به کمک خفاش خود را وارد کنید roosts در واقع ممکن است جلوگیری از خفاش ها تحقیق می یابد.

هنگامی که ورودی به غارها و معادن—ضروری roosting مکان برای خفاش ها—مسدود هستند برای جلوگیری از مردم را از رفتن داخل دروازه اغلب شامل یک لوله به اجازه می دهد خفاش ها برای دسترسی به خود را roosts. بسیاری از لوله ها از ویژگی های راه راه حلقه برای قدرت اضافه شده است.

از طریق مشاهدات ميدانی و زیست شناس پاتریشیا E. قهوه ای کشف شده است که برخی از گونه های خفاش را رها roosts با ورودی های ساخته شده با این راه حلقه. در حال حاضر تحقیقات جدید کمک می کند تا توضیح دهد که چرا—این موج ایجاد غیر معمول جلوه های صوتی است که با دخالت خفاش ها’ انعکاس صدا و جلوگیری از آنها را از رفتن به درستی.

“از حفاظت از نقطه نظر هر چیزی که تداخل با استفاده از فردی roosts توسط خفاش ها به خصوص گونه که جمعیت های در معرض تهدید هستند درخور توجه برای دیدن اگر آن را ممکن است کاهش می گوید:” جیمز سیمونز استاد زیست شناسی در دانشگاه براون و نویسنده سرب از مطالعه جدید در علمی گزارش.

bat flies through hula hoops
در این مطالعه خفاش ها اقدام به حرکت از طریق دو سناریو های مختلف در یک سفارشی ساخته شده, پرواز, اتاق, از جمله این تونل پلاستیکی گرد پرتال تخصصی اولی حولا به مدل الگوی مطرح شده در حلقه در امتداد لوله راه راه. (اعتبار: قهوه ای)

از طریق پرتال تخصصی اولی

در این مطالعه خفاش ها اقدام به حرکت از طریق دو سناریو های مختلف در یک سفارشی ساخته شده, پرواز, اتاق: یک راهرو باریک احاطه شده توسط عمودی حلق آویز پلاستیکی زنجیر به مدل پوشش گیاهی و یک تونل پلاستیکی گرد پرتال تخصصی اولی حولا به مدل الگوی مطرح شده در حلقه در امتداد لوله راه راه.

خفاش ها قادر به حرکت از طریق زنجیره کریدور 99% از زمان, اما میزان موفقیت خود را کاهش یافته و به 49 درصد زمانی که آنها پرواز را از طریق حلقه تونل. پرواز در نظر گرفته شد شکست زمانی که خفاش ها برخورد با یک زنجیره و یا حلقه و یا زمانی که آنها خارج شد تونل قبل از رسیدن به پایان.

محققان همچنین در مقایسه با خفاش ها’ انعکاس صدا الگوهای طول پرواز را از طریق حلقه تونل و زنجیره ای راهرو. گذشته تحقیقات نشان می دهد که خفاش ها منتشر می کنند و زمان های مختلف الگوهای خود را از سونار برای تلفن های موبایل زمانی که آنها به انجام کارهای دشوار در مقایسه با کارهای ساده بود و همچنین در مورد خفاش ها در مطالعه است. برای مثال در طول پروازهای خود را از طریق حلقه تونل خفاش ها ساطع سریع تر پالس صدا که نشان می دهد که حلقه تونل بود شناختی بیشتر به چالش کشیدن برای آنها.

تندرست برای تلفن های موبایل

نتايج نشان می دهد که فضاهای حاوی مطرح حلقه مانند حلقه و موج ایجاد مشکلات قابل توجهی برای خفاش ها. این است که به احتمال زیاد به دلیل صدای پرش کردن حلقه در گیج کننده راه هایی که باعث ایجاد این توهم که موانع همیشه در حال حاضر در تونل فقط در مقابل بت. این “فانتوم اشیاء” علت خفاش ها به گیجی به عنوان آنها قادر به درک که راه پیش رو روشن است.

دو تا از چهار خفاش ها در این مطالعه قادر به حرکت به طور موثر از طریق حلقه تونل با عمل است که نشان می دهد که مطرح حلقه ممکن است اختلال در ناوبری توانایی برخی از افراد بیشتر از دیگران است که توانایی ممکن است در طول زمان بهبود بخشد.

اضافه کردن بتن ؟

رفتن به جلو مدیران منابع می توانید سعی کنید پرداختن به این موضوع توسط پاشش بتن در طول موج در داخل لوله ها و در نتیجه کاهش آکوستیک تحریف و اجازه می دهد خفاش ها به حرکت بیشتر به راحتی. با این حال محققان می گویند تحقیقات بیشتری باید انجام شود برای کشف این موضوع است.

“این موج در لوله ها شبیه به hoops اما نه یکسان” سیمونز می گوید. “گرفتن یک توجهی از راه لوله به پرواز ما اتاق چالش برانگیز است بنابراین یکی از گام های بعدی ممکن است به بررسی بیشتری معادن و غارها با لوله راه راه ورودی به ببینید که چگونه معمولا آنها رها شده توسط خفاش ها. گام دیگر این است که برای پیدا کردن یک مستعمره از خفاش ها در یک معدن و آنها را به دو ورودی—با موجدار و صاف لوله ها—برای دیدن اگر آنها ترجیح می دهند یکی به دیگری. برخی از این معادن در حال حاضر مورد مطالعه قرار گرفته اند چندین ورودی با انواع دروازه و این مقایسه در اصل درخواست ما آزمایش با حلقه.”

مطالعه coauthor پاتریشیا E. Brown زمینه زیست شناس در کالیفرنیا که به مدت طولانی مورد مطالعه قرار roosting الگوهای خفاش ها در معادن و غارها. اضافی نویسندگان هستند از قهوه ای است.

دفتر تحقیقات نیروی دریایی در تامین مالی کار می کنند.

منبع: کری بنسون برای دانشگاه براون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de