آیا چین در ماه ماموریت یک تهدید برای ما ؟ کارشناسان فضای فکر نمی کنم

ایالات متحده نگران آن است که چین می تواند راه اندازی یک ماه پایه برای جاسوسی نیست خط تا با این کشور در مورد اظهارات خود فضای برنامهبه گفته کارشناسان امنیتی.

چین در فضا برخورد کرده است سرفصل های این چند ماه گذشته به عنوان ناسا مجوز لایحه برای سال مالی 2020 درآمد حاصل از طریق دولت در فرآیند تصویب. این خانه نسخه از این لایحهبه تصویب رسید در اواخر ماه ژانویه خواستار شورای امنیت ملی “به منظور هماهنگی بین یک ارزیابی از اکتشافات فضایی قابلیت های جمهوری خلق چین” از جمله “هر گونه تهدید برای ایالات متحده دارایی در فضا” و برنامه های چین برای همکاری با کشورهای دیگر است.

اگر چه این لایحه اشاره می کند و نه ماه فعالیت به طور خاص تشکر. داگ Lamborn R-Colo., گفت: نمایندگان در فضای بنیاد دولت از فضای کنفرانس در ماه فوریه که او نگران امنیت پیامدهای اگر چین با یک حضور دائمی در ماه.

مرتبط با: چانگ خاوری 4 در تصاویر: چین ماموریت به ماه را به دور طرف

“آنها بسیار باید نظامی افکار در ذهن داشته باشیم هنگامی که آن را می آید به آنچه که آنها می توانند با حضور نظامی در ماه و توانایی دیدن چیزها و پیگیری همه چیز با تغییر ناپذیر سیستم عامل است که هیچ کس واقعا در حال حاضر” Lamborn گفت: در این کنفرانس با اشاره به گزارش های رسانه ها از 2019 که چینی ها ممکن است با توجه به ایجاد رباتیک پایه در ماه قطب جنوب.

چین است که در واقع مشغول ساختن قمری قابلیت هایبه خصوص پس از موفقیت چانگ خاوری-4 ماموریت به سمت دور ماه است که شامل یک لندرور و یک کاوشگر که لمس کردن در ماه ژانویه 2019. چین همچنین در حال برنامه ریزی یک نمونه-بازگشت ماموریت شناخته شده به عنوان چانگ خاوری 5, برنامه ریزی برای بلند کردن در سال 2020 و زمین در Oceanus Procellarum. یک نمای کلی از ملت ماه برنامه ای در علوم منتشر شده در سال گذشته نشان می دهد که چانگ خاوری 6 باز خواهد گشت نمونه و چانگ خاوری 7 را بررسی قمری قطب جنوب را به محیط زیست و منابع است. هر دو چانگ خاوری 6 و چانگ خاوری 7 در حال انتظار برای آسانسور در 2020s.

و چین جدا علمی و نظامی برنامه های فضایی به عنوان ایالات متحده با ناسا که به شدت غیر نظامی سازمان. در عوض چین ملی فضایی آمریکا یک شاخه نظامی چینی. به طوری که گزارش های رسانه ها پدید آمده در ماه اکتبر که چین در ساخت یک فضاپیما خارج از منابع می گویند ممکن است قادر به حمل انسان به ماه, برخی نگران است که انتقال از روبات به انسان اکتشاف می تواند راه را هموار تر تمرکز نظامی در ماه.

اما این بلند پروازانه رباتیک قمری طرح به نظر نمی رسد مانند یک تهدید نظامی به گفته یک کارشناس در چین برنامه فضایی. “ممکن است در ذهن برخی از آمریکایی ها در حال حاضر برخی از مرتب کردن بر اساس جغرافیای سیاسی و یا روانشناختی چالش” گرگوری Kulacki اتحادیه دانشمندان نگران ” چین مدیر پروژه برای امنیت جهانی برنامه گفت: در یک ایمیل به Space.com. “اما من برای پیدا کردن آن دشوار است برای دیدن چگونه یک چینی فرود بر روی ماه است که تهدید به ایالات متحده و یا هر کشور دیگری است.”

در حال حاضر وجود دارد چند فرصت برای ناسا به همکاری با چین پس از یک کنگره دستور ممنوع اعلام کرده است این سازمان از همکاری با چین بدون نیاز به تایید قبل از سال 2011 است. اما Kulacki گفت: ایالات متحده باید در نظر همکاری در فضا با چین است. وجود دارد یک سابقه: ناسا و اتحاد جماهیر شوروی تا به حال بسیاری از همکاری های علمی در دوران جنگ سرد از جمله یک مشترک ماموریت انسانی به نام پروژه آزمایشی آپولو-سایوز در سال 1975.

اما اتحاد جماهیر شوروی بود و علاقه مند به همکاری در مدار زمین کم; چین ممکن است. آن انسان spaceflight اهداف بر اساس یک طرح برای اولین بار در سال 1980 تحت یک برنامه شناخته شده به عنوان پروژه 921دین چنگ همکار تحقیقاتی برای مطالعات آسیایی در بنیاد میراث گفت: Space.com. این پروژه خواستار چینی توانایی (و نه یک شرکت چند ملیتی توانایی او تاکید کرد) برای ارسال یک فرد را به مدار اطراف زمین است. چین بیشتر به مجموعه ای از اهداف خود در برنامه پنج ساله فعلی که اجرا می شود از طریق 2021.

تا کنون چنگ گفت: چین برنامه پنج ساله را از نزدیک دنبال پروژه 921 و هیچ انسانی بازدید این ماه باید پیش بینی شده است تا کنون. امروز این برنامه ویژگی های زمین-مدار Shenzhou فضاپیما (که پرواز تقریبا هر دو سال) و یک سری از ایستگاه فضایی به نام Tiangongکه دیده می شود گاه به گاه بازدیدکننده داشته است توسط taikonauts, چینی, فضانوردان.

“ما در غرب … حدس بزنیم که احتمالا این برنامه ادغام خواهد شد در جایی در امتداد خط” Cheng گفت: با اشاره به زمین در مدار انسان برنامه و قمری رباتیک برنامه. “شما دریافت می کنید مقدار زیادی از حدس و گمان در مورد چگونه, جایی که, چه, و, وقتی که, اما تا آنجا که من می دانم که ما هرگز دیده می شود یک بیانیه رسمی که آنها در حال رفتن به ماه [با انسان].”

و اگر چین تغییر می کند آن انسانی-اکتشاف تمرکز به ماه چگونه به زودی خواهد آنها سعی کنید به زمین ؟ به هیچ وجه نزدیک به عنوان به سرعت به عنوان در ایالات متحده که در تلاش است تا زمین های مردم در ماه را به قطب جنوب در سال 2024با توجه به چنگ. او گفت: “هیچ دلیلی” به فکر فرود اتفاق می افتد بین 2021 و 2026 به چین سنگین-موشک بالابر که احتمالا می تواند برای انسان ماه ماموریت — the Long March 5 — هنوز رتبهدهی نشده است تایید شده برای حمل انسان است.

یک crewed ماموریت ماه در اواخر 2020s ممکن است او گفت: “فوق العاده بلند پروازانه” با توجه به اینکه چین در حال حاضر راه اندازی افراد به فضای هر دو سال و جمع آوری اطلاعات دقیق در مورد عملکرد انسان در فضا است که در آن می خواهید قبل از گام گذاشتن در بیشتر دور گرفته تا پرواز.

“آنچه که نشان می دهد یک 2031 به 2035 قاب زمان” چنگ گفت. “اما این که دین چنگ نظر. وجود دارد هیچ مقام رسمی چینی سیاست.”

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>