قطب شمال بهره برداری ممکن است آسیب حیوانات بزرگ و کوچک

به عنوان دریای یخ در اقیانوس قطب شمال کاسته هر سال پی در پی افزایش جهانی دمای آن تبدیل شده است راحت تر و شایع تر برای شرکت ها برای سرمایه گذاری به این منطقه برای ماهیگیری و حمل و نقل و اکتشاف نفت و گاز. هر چند قایق چاه و دیگر مظاهر فعالیت های انسانی در حال حاضر به سرعت نقل مکان کرد و به این محیط زیست شکننده دانشمندان تنها فقط شروع به درک که چگونه نور و صدا و آلودگی شیمیایی آنها را با تأثیر است قطب شمال را به اکوسیستم دریایی.

برخی از محققان شروع به پر کردن شکاف ها از جمله دو تیم مشغول به کار در نروژ است که ارائه یافته های جدید در مورد رفتارهای زئوپلانکتون و قاتل و نهنگ کوهان دار در قطب شمال مرزهای 2020 کنفرانس در کشور را شهر ترومسا در ماه ژانویه است. هر چند زئوپلانکتون ممکن است به نظر می رسد کمی در مشترک با نهنگ تحقیقات نشان می دهد که موجودات در هر دو افراط و از قطب شمال در شبکه مواد غذایی مهم برای سلامت اکوسیستم دریایی. درک این که چگونه صنعت تاثیر می گذارد این حیوانات می تواند کمک به اطلاع رسانی به سیاست های حاکم بر فعالیت های تجاری در قطب شمال.

حساسیت به نور

کوچک زئوپلانکتون حرکت در پاسخ به نور نشانه ها در طول روز. هنگامی که خورشید بالا می رود در صبح آنها رانش پایین و نزدیک به بستر برای جلوگیری از شکارچیان. هنگامی که خورشید مجموعه آنها در صعود به سمت سطح برای تغذیه. در طول 24 ساعت تاریکی اتفاق می افتد در زمستان قطب شمال—نزدیک به یک ماه-دوره طولانی به نام شب قطبی—دانشمندان تا به حال فکر زئوپلانکتون به سادگی متوقف شد در حال حرکت در زیر دریا یخ می گوید: Jørgen برگ یک taxonomist و زیست شناس دریایی در UiT–قطب شمال دانشگاه نروژ است.

اما این تفکر تغییر پس از زمستان 2007-2008 زمانی که برگ متوجه شده است که زئوپلانکتون در fjords از مجمعالجزایر سوالبارد شد و هنوز هم در حال حرکت بالا و پایین در الگوهای مشابه به آنهایی که آنها به دنبال زمانی که خورشید میدرخشید. او در بر داشت که آنها هنوز هم می تواند حس و پاسخ به سطوح پایین نور از ماه به aurora borealis و پس زمینه نور از خورشید—حتی در زیر لایه ای ضخیم از یخ و برف است. “این یک شگفتی کامل به ما” برگ می گوید.

در کار های بعدی او نشان داد که دیگر قطب شمال denizens مانند میگو krill شاه ماهی و cod نیز در پاسخ به سطح نور که سفارشات از قدر کمتر از آنهایی که مشابه گونه تجربه در آب در جاهای دیگر در سراسر جهان است. این چپ او نگران آن است که حیوانات قطب شمال خواهد بود فوق العاده حساس به نور مصنوعی و قرار گرفتن در معرض آن می تواند تغییر جنبه های مهم رفتار خود را. چنین آلودگی نوری است که می درخشد با یک شدت و ترکیب در طبیعت یافت نمی شده است نشان داده شده است به اخلال در تولید هورمون و متابولیسم بسیاری از گونه های مهره داران از جمله ماهی و انسان است.

به بررسی برگ نظارت چگونه حیوانات قطب شمال نقل مکان کرد و در پاسخ به نور مصنوعی از فقط یک کشتی تحقیقاتی خود را کشتی. در سه مکان در طول شب قطبی از 2019, برگ اندازه گیری توده ها از حیوانات دریایی در اطراف کشتی با چراغ روشن و خاموش. در هر صورت تفاوت معناداری وجود دارد. در یک مکان وجود دارد که در حدود نیمی به عنوان بسیاری از حیوانات در اطراف این کشتی هنگامی که چراغ روشن شد ، در یکی دیگر از, با حیوانات مختلف جمعیت توده افزایش یافته و با چراغ—پاسخ برگ می گوید: تعجب آور نیست زیرا, مانند پروانه بر روی زمین و برخی حیوانات دریایی اقتباس کرده اند به جذب نور به جای دفع آن است.

این پژوهش در پنج شنبه منتشر شده در ارتباطات, زیست شناسی, قوی مفاهیم برای صنعت ماهیگیری برگ می گوید. مقامات نروژی در حال حاضر در حال جمع آوری اطلاعات در مورد فراوانی ماهی در این منطقه در طول سال از جمله در طول شب قطبی و استفاده از این اطلاعات برای تعیین ماهیگیری محدودیت. اما از آنجا که این ارزیابی ها انجام شده با نور مصنوعی بر روی “است که می تواند قوی تعصب” برگ یادداشت ها. “ما توانایی اندازه گیری و درک و خوب را پیش بینی که چقدر شما می توانید ماهی را می توان بر اساس اشتباه داده های ورودی.”

یک نهنگ قاتل در نزدیکی یک قایق ماهیگیری در اقیانوس قطب شمال. اعتبار: Evert Mul

به همین ترتیب برگ معتقد است که هیچ مطالعه علمی که تا به حال انجام شده است در طول شب قطبی—با چراغ روشن—می تواند به عنوان یک بی طرف نمایندگی چگونه حیوانات به طور طبیعی رفتار در آن زمان. “در تاریکی و نور شما دو بسیار متفاوت نتایج و دانش در مورد سیستم بسیار متفاوت خواهد بود,” برگ می گوید. فرانتس Hölker یک بوم شناس در موسسه لایب نیتس از آب شیرین محیط زیست و داخلی شیلات در آلمان که مطالعات آلودگی نوری بود اما نه درگیر با کار جدید موافق است. او می گوید: برگ یافته های آینه از خود.

نگرانی های ایمنی برای انسان آن را غیر عملی به ممنوعیت نور مصنوعی در قطب شمال در دسترس نباشد برگ می گوید. “نه ما نیاز به درک چه اثرات آلودگی نوری باعث شده است.” به این ترتیب سطح تعصب در مطالعات علمی و شیلات برآورد می شود اندازه گیری و به برخی از درجه اصلاح شود.

که در آن نهنگ ها

نیاز به دانش بیشتر انسان ها در صنعت جلوه های وجود دارد و در انتهای دیگر از حیوانات قطب شمال مقیاس اندازه به عنوان به خوبی. اگر ماهیگیری, حمل و نقل و نفت و گاز فعالیت دارند به سرعت در حال گسترش در قطب شمال “ما هیچ ایده چه چیزی این نهنگ ها انجام می دهند می گوید:” Evert Mul یک دانشجوی دکتری در UiT. “ما برنامه ریزی این فعالیت ها بدون در نظر گرفتن حضور و توزیع و رفتار نهنگ.”

برای کمک به تغییر این وضعیت Mul و همکارانش در UiT و موسسه تحقیقات دریایی در نروژ دارای برچسب 45 نهنگ قاتل و 30 نهنگ کوهان دار در طول هفت سال گذشته—بسیاری از بیشتر از قبلی tagging مطالعات. انجام این کار به آنها اجازه داد به نقشه چگونه این نهنگ تعامل با فعالیت های انسانی در حال وقوع در مناطق قطبی برای آنها چه می گویند اولین بار است که تا کنون در این بخش از قطب شمال.

Mul می گوید این تیم نتایج که او انتظار دارد که برای انتشار در تابستان امسال نشان می دهد نهنگ صرف مقدار قابل توجهی از زمان در مکان های که در آن وجود دارد سنگین حمل و نقل ترافیک و همچنین نفت و گاز تاسیسات. “و البته آنها صرف مقدار زیادی از زمان در نزدیکی کشتی های ماهیگیری” از آنجا که آنها کشیده شده به حجم انبوهی از ماهی های تجاری قایق های جمع آوری او می گوید. آن را غیر معمول نیست برای دیدن هر نقطه از 50 تا 100 نهنگ در اطراف یک کشتی Mul می افزاید. جذب چنین غلظت این دیدنی حیوانات قایق پر از گردشگران پیوستن به این اقدام بیش از حد.

گرگ نژاد, یک زیست شناس و دانشیار در دانشگاه آلاسکا فیربنکس بود که نه درگیر با Mul کار نشد و مشابه confluences را در انسان و نهنگ فعالیت در طول مطالعات خود را در قطب شمال کانادا. “آنها اتفاق می افتد که با هم همپوشانی دارند چرا که آنها با استفاده از همان فضای” او می گوید. برای مثال نهنگ ها امکان استفاده از یخ-رایگان معابر پاک عروق بزرگ.

اگر نهنگ ها ممکن است به نظر می رسد برای بهره مندی از آسان تنقلات را دامنگیر در حالی که شنا کردن در نزدیکی قایق های ماهیگیری و فعالیت های انسانی ممکن است آسیب های حیوانات بیش از حد. بسیاری از cetaceans برچسب شده در Mul را مطالعه کرده اند قابل مشاهده زخم از گرفتاری با تورهای ماهیگیری برخورد با قایق پوسته یا پروانه. آلودگی صوتی می تواند تداخل با این مجموعه آهنگ ها موجودات استفاده برای برقراری ارتباط او می گوید. شیمیایی آلودگی موضوع دیگری است. نهنگ قاتل در حال حاضر برخی از بالاترین آلودگی از polychlorinated biphenyls (PCBs) بر روی زمین و مدل سازی نشان داده است این مشکل می تواند به خطر اندازد بقای طولانی مدت از قطب شمال نهنگ قاتل جمعیت.

به عنوان نژاد اشاره می کند هر چند آن را نیز ممکن است که عوامل استرس زا به غیر از صدمات فیزیکی و یا آلاینده ها—مانند وقفه به زنجیره غذایی دریایی مربوط به گرم شدن آب های اقیانوس ها—می تواند به داشتن بیشتر از تاثیر بر قطب شمال نهنگ جمعیت. پتانسیل اثرات, از جمله کسانی که شناسایی شده توسط Mul و برگ باید در نظر گرفته شود در هنگام تصمیم گیری در مورد صنعت در قطب شمال, محققان می گویند. مانند Berge, Mul معتقد است بهترین عمل در این نقطه است که نه به صورت شدید ممنوع اما برای سیاست های آن را آشکار حس—مانند مقررات بهتر از آلاینده ها که در آن نهنگ فراوان تر هستند. Mul همچنین بر نیاز به ادامه بهبود اطلاعات دانشمندان در مورد قدر مشکل است.

حتی با دانش محدود کسانی که در حال برنامه ریزی فعالیت های صنعتی در قطب شمال هنوز هم نیاز به آگاهی از امکان است که حضور آنها می تواند پیامدهای Mul می گوید. او می خواهم صنایع به حداقل “باید فصلی نهنگ توزیع در پشت ذهن خود را حتی در حالی که ما هنوز در حال ادامه برای درک و نقشه این وضعیت است.” برای کمک به این تلاش Mul برنامه ای برای برگزاری نشست با نروژی رهبران صنعت برای اطلاع از نتایج خود را و به دنبال انتقادات و پیشنهادات در مورد چگونه او می تواند در حال حاضر اطلاعات در راه است که به آنها مفید است. “این بسیار مهم است” او می گوید: “باید حداقل یک درک اساسی از آنچه که حیوانات انجام می دهند که ما در حال رفتن به به اشتراک گذاری این منطقه ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im