آپولو نمونه های سنگ حرارتی تا ماه شکل گیری بحث

هر چند ماه است نزدیک ما بیشتر آشنا همسایه آسمانی سوال از آن چگونه شکل گرفته است و جای تعجب بی قراری و بحث برانگیز است. دانشمندان به طور گسترده ای معتقدند که حدود 4.5 میلیارد سال پیش از یک شی بزرگ به نام Theia ناودان به زمین—ایده شناخته شده به عنوان غول تاثیر فرضیه. آنچه که اتفاق افتاده است برای بحث ، برخی از دانشمندان به نفع یک “کلاسیک” مدل که در آن تاثیر بسیاری باقی مانده است که به تدریج clumped با هم به ماه را در حالی که روی زمین بود دست نخورده باقی مانده. دیگران به نفع بیشتر مدل های رادیکال مانند زمین و Theia تبخیر و تولید پیراشکی به شکل حلقه های فوق گرم باقی مانده و شناخته شده به عنوان synestia که در نهایت با تشکیل سیاره ما و طبیعی آن ماهواره. اما “هیچ یک [از این نظریه] رسیده است سطح اجماع در جامعه” یادداشت جی Melosh از دانشگاه.

یک مطالعه جدید منتشر شده در طبیعت علوم ممکن است حل و فصل برخی از مسائل. Erick کانو از دانشگاه نیومکزیکو و همکارانش به بررسی نمونه از سطح ماه جمع آوری شده توسط آپولو ماموریت یافت که عمیق تر در زیر سطح که شما بروید مختلف بیشتر ماه به نظر می رسد از زمین است. این نتیجه نشان می دهد که ماه و سیاره ما به عنوان یکسان در ترکیب به عنوان یک بار فکر می کردم به طور بالقوه حاکم کردن synestia که فرض این است که دومی بدن و تئا مخلوط مواد خود را به طور کامل قبل از جدا کردن به زمین و ماهواره ای خود را. این یافته ها ممکن است گوش دادن به به مطلب مدل های کلاسیک از ماه را تشکیل. “مردم مبارزه شده است در این مورد برای 60 سال می گوید:” علامت Thiemens از دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو بود که یکی از داوران کاغذ. “این واقعیت است که شما می توانید شناسایی بخشی از این ماه با impactor که واقعا یک معامله بزرگ است.”

یکی از راه های کلیدی ما مقایسه ترکیب زمین و ماه است که با اندازه گیری ایزوتوپ اکسیژن است که اتم اکسیژن با توده های مختلف—که در حال حاضر در نمونه است. اشیاء تشکیل شده است که در مکان های مختلف در داخل منظومه شمسی در حال فکر به مقادیر مختلفی از جمله ایزوتوپ. مطالعات قبلی نشان داده است که در ماه ایزوتوپ بسیار شبیه به کسانی که از زمین اگر شما به طور متوسط بیش از آن نمونه گرفته شد در هر بدن. این مشاهدات نشان می دهد یا که بسیاری از زمین-تئا اختلاط صورت گرفت یا که Theia تشکیل شده در یک موقعیت مشابه در منظومه شمسی به سیاره ما انجام داد. اگر تئا تشکیل شده در محل های مختلف و یا اگر وجود دارد حداقل مخلوط پس از برخورد با ایزوتوپ باید بیشتر به طور گسترده ای متفاوت است.

اما به جای به طور متوسط از نمونه کانو تیم نگاه کرد که در آن هر یک سرچشمه در ماه و کشف قابل توجه تفاوت. محققان دریافتند که اگر چه ایزوتوپ اکسیژن در نزدیکی سطح بودند شبیه به زمین است کسانی که پایین تر متفاوت بود. “یکسان ایزوتوپ اکسیژن ارزش یک معمای این تاثیر فرضیه از آنجا که این مدل پیش بینی که ماه در درجه اول باید از مواد ساخته شده از impactor,” کانو می گوید. “آنچه ما در بر داشت وجود دارد در واقع تنوع در ایزوتوپ اکسیژن ارزش بسته های مختلف انواع سنگ.”

نتایج نشان می دهد که بقایای تئا ذخیره شده بودند از درون قمری گوشته زیر تاثیر. در سطح, در ضمن یک فضای بخار سیلیکات سنگ ناشی از آن تاثیر به تدریج باران ماه را آلوده و آن را با مواد از زمین است. “این بود که باران را بر روی مذاب ماه. اما آن را به طور کامل مخلوط به قمری ماگما اقیانوس” کانو می گوید. “به همین دلیل ما فکر می کنیم این نمونه ها از عمیق ترین [مناطق] باید حداقل آلودگی است.”

Melosh می گوید: این یافته ها می تواند پیامدهای جدی برای شکل گیری بحث است. “به طور کلی مفهوم این نتیجه است که آن را ممکن است رد و یا حداقل بازیگران برخی از شک و تردید در synestia مدل,” او می گوید. در عین حال سارا استوارت از دانشگاه کالیفرنیا در دیویس—که با او همکار سیمون قفل پیشنهاد synestia مدل در سال 2018—می گوید این یافته ها نه به طور کامل اخراج او نظریه فقط رتبهدهی نشده است. سوال مهم در مورد ماه را تشکیل می ماند نه چرا زمین اکسیژن ایزوتوپ به نظر می رسد بیشتر شبیه به کسانی که از تئا تر از جاهای دیگر مانند مریخ است. “ما هنوز در گیر با مشکل ساخت این ماه با یک شی است که تا به حال به بسیار نزدیک به زمین و یا تعداد زیادی از مخلوط کردن در طول این رویداد,” او می گوید. “دقیقا چقدر [مخلوط کردن] است که هنوز هم یک سوال باز است.”

نتایج جدید اگر چه نشان می دهد هنوز هم وجود دارد بسیار آموخته می شود در مورد ماه را ترکیب و آن را ممکن است برخی از زمان قبل از دانشمندان توافق می تواند در یک نظریه به عنوان به چگونه ماهواره تشکیل شده است. “بسیاری از مردم هستند که واقعا علاقه مند به می دانم که چگونه آن را ساخته شده بود” Thiemens می گوید. اما اگر یک تفنگ سیگار کشیدن برای تئا وجود ندارد در زیر سطح آن می تواند به ما کمک کند در نهایت کار کردن که این impactor از آمد و چگونه از آن منجر به ایجاد آسمانی ما ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>