‘آپولو 13’ راه اندازی دوباره به تئاتر برای ناسا moonshot را 50th anniversary

اگر شما از دست رفته شانس خود را برای دیدن “آپولو 13” در تئاتر زمانی که آن را برای اولین بار منتشر شد در سال 1995 انجام دهید ما یک برنامه ویژه برای شما.

فیلمهای هالیوود فیلم بر اساس زندگی واقعی اضطراری در فضا در طول آپولو ماه-فرود دوران بازگشت به تئاتر را انتخاب و در ماه آوریل برای ماموریت سالگرد 50th Space.com آموخته است که به طور انحصاری است.

بلیط های در دسترس خواهد بود برای خرید امروز شروع (Feb. 12) برای نمایش در بیش از 600 فیلم تئاتر در سراسر ایالات متحده به ویژه نمایش آن را در مارس 5, 6 و 8 سینما توزیع درک رویدادهای گفت.

مرتبط: بهترین فضای فیلم در جهان

“آپولو 13 مارس تلقی شده است یک موفق به شکست” اما این فیلم درخشان یادآور شد که در آن چیزی جز” تام لوکاس درک وقایع معاون رئیس جمهور از استودیو روابط در بیانیه ای گفت. “ما مفتخر به مناسبت سالگرد 50th مانند یک انسان فوق العاده ای دستاورد — و سالگرد 25 از فیلم — با آوردن آپولو 13 به سینما که در آن چشم انداز خود را و دامنه می تواند بهترین قدردانی است.”

آپولو 13 ماموریت برداشته در 11 آوریل 1970 در آنچه قرار بود سوم انسانی, ماه فرود ماموریت. فضانوردان هدف قرار گرفتند فرود در ماه را Fra مائورو ارتفاعات اما یک انفجار در این فضاپیما دو روز پس از راه اندازی خط خارج این برنامه.

خوشبختانه سه فضانوردان در هیئت مدیره — فرمانده Jim Lovell, lunar module خلبان فرد Haise و فرمان ماژول خلبان جک Swigert — انفجار جان سالم به در و اجرا در یک طرح اضطراری برای بازگشت به خانه.

جدید multiday ماموریت طرح نامیده می شود برای سریع حلقه در اطراف ماه و چند موتور می سوزد برای قرار دادن فضانوردان در مسیر درست برای زمین است. طرح ساخته شد بیشتر به چالش کشیدن به دلیل انفجار مجبور کرده بود فضانوردان را تعطیل اصلی خود را آسیب دیده فضاپیما فرماندهی ماژول و تکیه بر خود کاوشگر قمری به عنوان یک “قایق نجات.” آنها نیز تعطیل ترین سیستم های در lunar lander برای به حداکثر رساندن شانس خود را از گرفتن خانه با منابع محدود در دسترس است.

فضانوردان مشغول به کار از نزدیک با ناسا ماموریت کنترل, که, به نوبه خود, خواست برای کمک به از آن پیمانکاران و کارشناسان دیگر در سراسر جهان است. خدمه یک فرود ایمن در اقیانوس آرام در مارس 17, 1970. ناسا راه اندازی یک بررسی به منظور تعیین علل انفجار و ایجاد تغییرات برای ماموریت های آینده اجازه می دهد آپولو 14 به رزومه قمری ماموریت های بعدی سال است. (آپولو 14 فرود در Fra Mauro; هیچ یک از فضانوردان آپولو 13 پرواز در فضا دوباره.)

در سال 1994 Lovell و فضای روزنامه نگار جفری Kluger (در حال حاضر ارشد نویسنده در مجله تایم) منتشر شد کتاب در مورد ماموریت “از دست رفته ماه: خطر ناک سفر آپولو 13” (Houghton Mifflin Co.). تصاویر جهانی و تصور سرگرمی مشغول به کار در یک فیلم بر اساس کتاب; “آپولو 13” منتشر شد در تئاتر در 30 ژوئن 1995. Lovell و همسرش, Marilyn هر ساخته شده ظاهر مختصر در این فیلمدریافت کرده است که ویژگی های مشاوره از آپولو 15 فضانورد دیوید اسکات.

فیلم معروف است با استفاده از یک اصلاح ناسا KC-135 هواپیما پرواز در سهمی برای شبیه سازی وزنی. این فیلمنامه نیز نوشت: حداقل دو خط شد که مرتبط با فیلم: “شکست یک گزینه نیست” (که گفت: هرگز در زندگی واقعی) و “هوستون ما یک مشکل” (که شبیه به واقعی تماس فضانوردان از فضا “هوستون ما تا به حال یک مشکل”).

بازیگران کلیدی شامل تام هنکس (Jim Lovell), Kevin Bacon (Swigert), Bill Paxton (Haise), Gary Sinise (کن Mattingly) اد هریس (کنترل ماموریت پرواز مدیر ژن Kranz) و Kathleen Quinlan (مرلین Lovell). این فیلم به کارگردانی ران هوارد و تولید شده توسط Brian Grazer.

برخی از “آپولو 13” اعضای تیم پیوست برای سال 1998 HBO 12-قسمت miniseries “از زمین به ماه” که شامل شرکت تولید هوارد Grazer, هنکس و مایکل Bostick (که یک تولید کاردانی آپولو 13 که پدر کار می کرد برای کنترل ماموریت در طول برنامه آپولو). این شبکه تلویزیونی خود را بر اساس یک کتاب محبوب در مورد آپولو ماموریت به نام “مردی در ماه” توسط اندرو Chaikin (وایکینگ, 1994). در برخی از نسخه های هنکس نوشت رو به جلو برای این کتاب.

در حالی که این Lovell خانواده متعلق به یک رستوران در نزدیکی شیکاگو به نام Lovells, دریاچه, جنگل — که برجسته نمایش داده می شود آپولو 13 یادگاری از هر دو ماموریت و فیلم. Jim Lovell باز رستوران در سال 1999 و به فروش کسب و کار خود را, پسر ساله و دختر در قانون در سراسر 2005. رستوران بسته در 2015.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su