آپولو 13 در زمان واقعی وب سایت ارائه می دهد بینش جدید به ماموریت 50 سال بعد


آپولو 13 در زمان واقعی در وب سایت نشان داده شده در اینجا در نقطه انفجار سرنشین فضاپیما ترکیبی از تازه دیجیتالی کنترل ماموریت های صوتی با چند رسانه ای از سال 1970 ماموریت برای ارائه عمومی با یک راه جدید برای تجربه تاریخ است. (اعتبار تصویر: آپولو در زمان واقعی از طریق collectSPACE.com)

“من به طور طبیعی نگران است. چگونه می توانم همه چیز نگاه این صبح؟”

آن است که 7:06 صبح CDT در 14 آوریل سال 1970. ده دقیقه قبل از آن تقریبا به دقیقه یک انفجار در هیئت مدیره فضاپیمای آپولو 13 (“هوستون ما تا به حال یک مشکل”) قرار داده و این ماموریت را به خطر تهدید زندگی فضانوردان جک Swigert فرد Haise و Jim Lovell.

“بچه های من نیستند نشده و آنها حتی نمی دانند که چه می گذرد. آنها به خواب رفت قبل از این همه آمد و تا آخرین شب. و من تعجب آنچه که من می تواند به آنها بگویید تا آنجا که… um, um, به عبارت دیگر آیا ما واقعا بسیار امن در حال حاضر؟”

مرتبط با: آپولو ناسا 13 ماموریت بقا در تصاویر

مرلین Lovell, همسرم, آپولو 13, فرمانده جیمز لاول در گوشی و در 14 آوریل 1970 روز پس از انفجار در هیئت مدیره آپولو 13 فضاپیما است. (اعتبار تصویر: زندگی)

مرلین Lovell, جیم را Lovell, همسر, همسر در گوشی با کن Mattingly این کپسول ارتباط برقرار (capcom) در کنترل ماموریت. نبود Mattingly در معرض بودن به سرخک آلمانی کمتر از یک هفته زودتر آن شده اند که او نمی Swigert در حال حاضر سرنشین آپولو 13.

“ما برای اولین بار در اواسط دوره اصلاح خاموش قرار می دهد که آنها در, آنها در حال حاضر در مسیر بازگشت. من نمی دانم اگر آن اتفاق افتاد و قبل از اینکه شما به رختخواب رفت یا نه.”

“آره خوب من به رختخواب بروید تا زمانی که من فکر می کنم آن را 4 و من در 5 بنابراین من واقعا تا به حال نشده است.”

که تند و تلخ ارز — شما می توانید شنیدن نگرانی و خستگی محض در مرلین Lovell صدای — ممکن است به عنوان خوانده شده که اگر آن را از یک فیلم و اسکریپت. اما این واقعی است; به عنوان مثال از یکی از بسیاری از هرگز قبل از شنیده مکالمات که از طریق آپولو 13 در زمان واقعی سایت که راه اندازی شد در روز جمعه (13 مارس).

این سایت مانند آپولو 17 و آپولو 11 در زمان واقعی ماموریت تجارب آمد که قبل از آن که کار از ناسا مهندس نرم افزار و مورخ بن Feist. همراه با یک تیم کوچک از داوطلبان و بودجه ارائه شده توسط فضایی, آژانس Feist ایجاد کرده است راه نهایی را به بطور منظم احساس هر لحظه از ماموریت آپولو 13 و 50 سال بعد.

این سایت شامل تمام فضا به زمین و در هیئت مدیره های صوتی; همه از کنترل ماموریت فیلم و اخبار, استخر, تلویزیون انتقال; و تمام پرواز عکاسی همگام سازی به جدول زمانی از زمانی که هر کلمه ای که گفته بود, صحنه های فیلم برداری شده بود و تصویر گرفته شد.

آپولو 13 پرواز کنترل در ماموریت عملیات اتاق کنترل ناسا در فضاپیمای سرنشین دار مرکز در 16 آوریل 1970. (اعتبار تصویر: ناسا)

“مهم ترین جنبه های این وب سایت است که شامل ماموریت کنترل صوتی است که دیجیتالی به طور خاص برای این پروژه گفت:” Feist در مصاحبه با collectSPACE.com. “این مواد شده در آرشیو ملی و نه شنیده شده است از سال 1970. این شامل ضبط شده از پرواز کنترل در طول ماموریت کنترل برای تمام ماموریت.”

مانند 2019 از ویژگی های طول فیلم مستند “آپولو 11” که در آن Feist نیز مشغول به کار صوتی شامل مکالمات در هر ماموریت کنترل, کنسول, و از هر پرواز کنترل اتاق برگشت تیم پشتیبانی و مکالمات تلفنی مانند یک Mattingly و مرلین Lovell.

“آخرین پنج تا از این نوار تنها به تازگی پیدا کردم و فقط دیجیتالی در مرکز فضایی جانسون این ژانویه گذشته گفت:” Feist. “آنها شامل دوره ماموریت در اطراف در هیئت مدیره انفجار که غیر فعال میشن و مورد استفاده قرار گرفت به عنوان بخشی از بررسی حوادث در سال 1970.”

“یک عضو داوطلب ما تیم جرمی کوپر نوشت درخشان قطعه از نرم افزار است که با استفاده از داده های سیگنال روی نوار اندازه گیری شدید با سرعت تحریف که گرفتار این ضبط. این اجازه برای تحریف منحصر به فرد برای هر نوار به اصلاح از هر دیجیتال نمونه از طریق اختصاصی روند. نتیجه فوقالعاده روشن های صوتی است که کاملا همگام سازی به ماموریت اصلی زمان است. وجود دارد 7,200 ساعت از این مواد بر روی سایت” Feist گفت.

یکی دیگر از اعضای تیم بایگان, Stephen اسلاتر و سپس زحمت همسان صوتی موجود در سکوت شات فیلم داخل کنترل ماموریت.

“من با استفاده از نقاط مرجع در این اتاق مانند ماموریت ساعت و کنسول نمایش برای محدود کردن امکان زمانبندی,” اسلاتر گفته collectSPACE. “نتیجه نهایی واقعا به ارمغان می آورد برخی از بسیار معروف ماموریت عملیات کنترل اتاق لحظات به زندگی که برخی از آنها تا به حال واقع شده است دوباره تصویب شده برای سال 1995 فیلم صرفا بر اساس صدا.”

همچنین شامل تفسیر از پرواز آپولو مجله و ناسا به تازگی منتشر شده 4K تفریح از آنچه آپولو 13 خدمه را دیدم در حالی که نوسانی در اطراف ماه بر اساس داده ها از Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO).

“Ernie رایت در NASA Goddard Space Flight Center ارائه شده ما خام LRO تفاسیر و به ما کمک کرد تا زمان آنها به زمان ماموریت” گفت: Feist. “این اجازه می دهد تا کاربران از وب سایت را به دیدن دقیقا همان چیزی است که خدمه را دیدم در حلقه خود را در اطراف سمت دور ماه در مسیر دقیق آنها در زمانی که آنها بر روی آن با نور دقیقا به عنوان آن را در آن روز در سال 1970.”

آن زمان Feist و تیم خود را هشت ماه به کامپایل چند رسانه ای برای آپولو 13 در زمان واقعی است. هر چند از آن شده است یک راش (“ما در اواخر روز ما آغاز شده است” گفت: Feist) آنها نیز در بر داشت زمان برای تامل و درک تاریخچه بودن کشف شده توسط کار خود را — مانند تماس تلفنی بین Mattingly و مرلین Lovell.

“پرواز کنترل تمام شد بر روی توپ و حرفه ای در سراسر غیر منتظره و خطرناک وقایع که در این ماموریت است. اما تمام تماس های تلفنی ساخته شده از کنسول به خارج نیز ثبت شده و در طول این بیشتر لحظات شخصی شما می توانید شنیدن استرس و نگرانی در کنترل “صداها” گفت: Feist.

“این انسان, لحظات شگفت انگیز ترین و با ارائه یک راه عالی برای کالیبره کردن چقدر عالی بود همه در کنترل ماموریت در قرار دادن احساسات خود را کنار گذاشته و کار مشکل است.”

از طریق کلیک کنید به collectSPACE برای دیدن نمونه منحصر به فرد از تازه-همگام سازی کلیپ های صوتی از آپولو 13 در زمان واقعی است.

دنبال collectSPACE.com در Facebook و Twitter at @collectSPACE. کپی رایت 2020 collectSPACE.com. تمام حقوق محفوظ است.

 

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de