آپولو 13 در 50: ناسا تبدیل شده نزدیک به فاجعه در ماه به یک موفق به شکست’ در فضای

پنجاه سال پیش از امروز (11 آوریل) سه فضانوردان در راه اندازی به فضا آماده می شود بعد انسان به راه رفتن بر روی ماه. اما همه چیز دقیقا نمی با توجه به برنامه ریزی.

معروف به عنوان “موفق به شکست” آپولو 13 ماموریت تقریبا به پایان رسید و در کامل و مطلق فاجعه است. در حالی که فضانوردان هرگز آن را به سطح ماه را بسیار زنده ماندن به عنوان یک عهد به روح انسان و نبوغ.

“هدف ما از 50 سال پیش بود که برای نجات ما شجاع خدمه پس از ارسال آنها را در اطراف ماه و بازگشت آنها را با خیال راحت به زمین” ناسا مدیر جیم Bridenstine در بیانیه ای گفت. “هدف ما در حال حاضر به بازگشت به ماه به ماندن در راه سازگار با محیط زیست. ما در حال کار سخت برای اطمینان حاصل شود که ما لازم نیست برای پاسخ به این نوع اضطراری در Artemis اما به آماده پاسخ به هر گونه مشکلات ما پیش بینی نیست.”

(آرتمیس است که ناسا برنامه در حال حاضر از crewed قمری اکتشاف است که با هدف به زمین اولین زن و مرد در ماه در سال 2024.)

مرتبط با: دیدن آپولو 13 به عنوان آن ثانیهappened با آپولو 13 در زمان واقعی سایت

این crewmembers از ماموریت آپولو 13 مرحله روی عرشه ناو یو اس اس ایوو جیما بازیابی کشتی پس از موفقیت بازمانده از سفر خود را در اطراف ماه و پاشش در اقیانوس آرام است. (اعتبار تصویر: ناسا)

در 2:13 p. m. EST (1813 به وقت تهران) در 11 آوریل 1970 فرمانده جیمز “جیم” Lovell, command module خلبان John “Jack” Swigert و قمری خلبان فرد Haise در زمان خاموش و بدون دردسر از راه اندازی مجتمع 39A ناسا در مرکز فضایی کندی در فلوریدا. فضانوردان در راه خود را به ماه. اما حدود 56 ساعت به ماموریت همه چیز رفت به طور جدی به چپ چپ.

خدمه که تا به حال فقط به پایان رسید در یک برنامه تلویزیونی از روی فرمان ماژول با نام مستعار اودیسه متوجه اندکی افت فشار کابین. Swigert رفت و برای دیدن آنچه که قرار بود و بررسی سرویس ماژول مخازن اکسیژن.

خدمه شنیده ام یک انفجار با صدای بلند که از خارج و Swigert ادا خط معروف: “خوب هوستون, ما تا به حال یک مشکل در اینجا است.”

آپولو 13 جدول: گیج کننده روز از ناسا ‘موفق به شکست’ به ماه

جک R. Lousma ماموریت را از لینک های ارتباطی بین فضانوردان و پرواز کنترل (به “کپکام”) خواسته خدمه به تکرار انتقال و Lovell پاسخ داد: “آه, هوستون, ما تا به حال یک مشکل است.” (این عبارت است که اغلب به عنوان “هوستون ما یک مشکل” اما این خط شد تنها برخی از فیلم سحر و جادو از بازیگر تام هنکس که بازی Lovell در فیلم “آپولو 13.”)

معلوم شد که برق کوتاه در فن مدار برودتی مخزن اکسیژن 2 مشتعل سیم عایق باعث مخزن به گرما و تبدیل به تحت فشار در نهایت انفجار. مخزن انفجار آنقدر شدید است که آن لعنتی خاموش یک تکه از خدمات ماژول. به عنوان یک نتیجه از این انفجار قدرت و اکسیژن به سرعت شروع به رها کردن و ناگهان همه چیز به یک موضوع از زندگی یا مرگ.

جشن آپولو 13 در 50: سازمان دیده بان ناسا ‘خانه های امن’ مستند و بیشتر

پس از انفجار فلج فضاپیما سه فضانوردان تا به حال به مبارزه راه خود را از بازگشت به زمین است. (اعتبار تصویر: کارل Tate, Infographics, هنرمند)

امکان یک ماه فرود به سرعت کاهش یافت و از تمرکز به عنوان فضانوردان ناسا زمین خدمه بود بلافاصله پس از شروع طوفان فکری و همکاری با یکدیگر برای نجات فضانورد را زندگی می کند. آنها تصمیم گرفتند به قدرت پایین خدمه ماژول به عنوان آنها نیاز به حفظ آن برای ورود مجدد و آنها تخلیه قمری با نام مستعار دلو و با استفاده از آن به عنوان یک “قایق نجات” را در فضا است.

آنها برنامه ریزی برای سفر در اطراف سمت دور ماه و استفاده از مدار ماه را به عنوان “تیرکمان بچه گانه” را به کمک به آنها برای بازگشت به زمین است. کنترل ماموریت نگران بود که اگر آنها به جای فقط به نوبه خود در اطراف و سر راست عقب موتور خود را (آنها مطمئن نبودند که چگونه آسیب دیده آن) ممکن است قادر به آن را.

اما دلو تنها به معنای حمل دو فضانورد به سطح ماه و بازگشت و در حال حاضر آن را حمل سه مردان رشد کرده در اطراف سمت دور ماه است. این مطرح شده تعدادی از مسائل به عنوان نه تنها فضانوردان تنگ, آنها متوجه شده است که سطح دی اکسید کربن بودند شروع به افزایش در هوا.

لیتیم هیدروکسید قوطی روی هر دو قمری و فرمان ماژول طراحی شده بودند به “ژل” و یا حذف دی اکسید کربن از هوا. اما قوطی در برج دلو نمی تواند رسیدگی اضافی کربن دی اکسید از یک سوم مسافر. خدمه عمل به سرعت گرفتن دیگر قوطی از فرمان ماژول اما کسانی که قوطی بودند شکل های مختلف و کاملا مناسب به سیستم تصفیه هوا داخل برج دلو.

اما خدمه مورد نیاز برای آن را به کار به طوری که آنها استفاده می شود همه چیز از جمله لباس فضایی شیلنگ کیسه های پلاستیکی و نوار مجرای. در نهایت آنها قوطی از فرمان ماژول مناسب در برج دلو. و voila: آیا آن را به خودتان تصفیه هوا سیستم.

حدود یک ساعت قبل از آنها reentered جو زمین این تیم jettisoned قمری بدرود گفتن به کپسول که آنها را زنده نگه داشته در طول سفر باور نکردنی در اطراف ماه.

پس از مناقصه adieu به برج دلو خدمه buckled به اودیسه و آماده شدید ورود مجدد و تبار. یونیزه هوا در اطراف ماژول ایجاد ارتباطی کامل blackout برای بیش از چهار ساعت به عنوان هنر و صنعت بود و نزولی است. ناسا هنوز هم فکر می کردند که وجود دارد می تواند موضوع را با هنر و صنعت را چتر نجات و یا سپر بود و مشتاقانه در انتظار شنیدن از فضانوردان.

هنگامی که خدمه در نهایت دوباره برقرار تماس با ناسا و اجازه دهید آنها را می دانیم که آنها می پردازد پایین با خیال راحت و با موفقیت در اقیانوس آرام در مارس 17, هر کس نفس سنگین آه امداد.

دنبال چلسی Gohd در توییتر @chelsea_gohd. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>